logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

13

Marson123

1 rok temu

Jak zarabiać na ankietach

 

     Witam wszystkich czytających ten artykuł. Postaram się w nim przybliżyć problem jakim jest zarabianie na ankietach, oraz dlaczego ciężko się zdobywa za nie punkty, oraz w jaki sposób możemy sprawić, abyśmy kwalifikowali się do większej ilości ankiet.

1. Jak zacząć ?

     Gdy na portalu grynaplus wejdziemy w zakładkę ściana ofert ukażą nam się zadania (gry), oraz zwykle zapewne zwykle pomijane przez nas portale ankietowe. Popularnymi dostawcami ankiet są takie rotatory jak Yuno surveys, Your surveys, Bit labs oraz Theoremreach surveys. Możemy także spotkać inne rotatory ankietowe, jednak te wymienione przeze mnie powyżej są tymi które widuje się najczęściej. Ważnym czynnikiem o którym warto pamiętać jeżeli chodzi o ankiety jest to, że możemy mieć różne oferty na telefonie z androidem, z ios'em a także na komputerze, w związku z czym warto sprawdzać ankiety na każdym z nim. Więc jeśli już mamy jakiekolwiek pojęcie gdzie możemy wypełniać ankiety możemy przejść do części właściwej, czyli jak powinniśmy zacząć ?

    Pierwszym krokiem po otworzeniu portalu z ankietami będzie wypełnienie naszego kwestionariusza osobowego. Jest on najważniejszą częścią, jeżeli chodzi o sukces w znajdywaniu ankiet, gdyż od tego co tu podamy zależy tak naprawdę wszystko. Więc wypełniając taki kwestionariusz należy pamiętać o kilku rzeczach, a przede wszystkim, że portale ankietowe szukają zwykle respondentów w wieku 30-50 lat. Czy więc oznacza to że powinniśmy podawać nieprawdziwe dane?        W pewnym sensie tak, ponieważ dla osób które mają lat 13+ nie będzie za wiele ankiet, a jedyne na jakie można liczyć to opinie o grach, jeśli to Ci odpowiada zaznacz wiek od 13-30 lat. W grupie wiekowej od 30-50 lat otrzymamy najwięcej ankiet, będą to ankiety takie jak opinie o jakiś reklamach, przyprawach, jakiś produktach które mają być dopiero wprowadzone, naprawdę wiele rzeczy. Nie polecam jedynie wybierać zakresu 60+, gdyż podobnie jak w zakresie 13-30 będziemy otrzymywać jeden typ ankiet, lecz tym razem dla seniorów, a takich ankiet nie ma zbyt wiele. W następnych krokach powinniśmy podać, że mieszkami w terenie podmiejskim, bądź miejskim, nie ma to większego znaczenia, nie wpływa to na ilość ankiet nam proponowanych. Powinniśmy także pamiętać, że portale ankietowe lubią osoby majętne, jednak nie nad zbyt, gdyż należy pamiętać, że ktoś kto zarabia 10000 zł miesięcznie nie będzie wypełniać ankiet, dlatego najlepiej wybrać przedział 5000zł miesięcznie, gdy będzie pytanie o twoje zarobki. W niektórych panelach zdarzają się zarobki roczne gospodarstwa domowego, wtedy wystarczy przemnożyć około 4500 x 12 i wpisać w to pole. W pytaniach o to czy palimy i pijemy, zaznaczamy, że jak najbardziej, jednak w kwestii palenia warto też zaznaczyć, że próbowaliśmy rzucić, bądź też że jesteśmy w trakcie rzucania, będą nam wtedy oferowane ankiety o preparatach na rzucanie palenia. Kolejnym i chyba ostatnim ważnym elementem, o którym należy pamiętać jest to, aby wybrać, iż jesteśmy w związku małżeńskim, oraz mamy trójkę dzieci, najlepiej w wieku 2 lata, 10lat, oraz 16lat, wtedy będziemy mieli ankiety dla dzieci, dla wszystkich grup wiekowych. Reszta danych, które zostaną podane przez nas w ankiecie nie ma większego znaczenia, choć warto pamiętać, że jeśli w kwestionariuszu pojawiło się pytanie, które dość rzadko się zdarza, czy pracujemy w jakiejś branży związanej z radiem, mediami reklamą, zaznaczeniami nie, bądź żadna z powyższych, w przeciwnym razie nie mielibyśmy żadnych ankiet, bo za dużo wiemy na temat tych produktów. W reszcie danych co lubimy jeść, pić, jakie są nasze ulubione sporty, hobby itp. wypełniamy według własnych preferencji, warto jednak zaznaczyć sporo opcji (nasza szansa na zakwalifikowanie się do ankiet o ściśle określonych produktach się zwiększa.

Przykładowe ankiety:

 

2. Wypełnianie ankiet

     Warto przed wypełnianiem ankiet nastawić się pozytywnie ale nie liczyć na jakieś wielkie sukcesy na początku, gdyż portale ankietowe muszą sprawdzić, czy jesteśmy sumiennymi respondentami, a co za tym idzie przez pierwszy tydzień - miesiąc będziemy odrzucani z większości ankiet, jednak nie ma się co tym zrażać, sam też tak na początku miałem. Jednak z czasem przyjdzie ta pierwsza ankieta, którą wypełnimy w całości, a potem kolejne. Więc jak wypełniać ankiety? Naszą pierwszą ankietę powinniśmy zacząć od tego, że klikami na nią i w razie potrzeby uzupełniamy brakujące dane, o które będzie nas pytać portal ankietowy według powyższej instrukcji. Jednak najważniejsze jest aby nie wpaść w typowe pytanie pułapkę, które już bezpośrednio w ankietach zdarza się często, a brzmi ono : Czy pracujesz w reklamie? Czy pracujesz w którejś z poniższych branż? Oraz podobnie tego typu pytania, które chcą sprawdzić czy nie wiemy za dużo na dany temat. Odpowiedzią, którą wybieramy jest bezwzględnie NIE lub Żadnej z powyższych, po prostu musi być to zaprzeczenie, aby algortym puścił nas dalej do ankiety i nie została zakończona przedwcześnie, trzeba na to naprawdę uważać, aby nie kliknąć tego z szybkości. I tu właśnie przechodzimy do kolejnej kwestii jaką jest szybkość wypełniania ankiet. Czy ankiety powinno wypełniać się szybko? Odpowiedź brzmi nie ale nie powinniśmy robić tego za wolno, gdyż ankietę należy wypełniać sprawnie aby zrobić ich jak najwięcej. Powodem, dla którego nie należy wypełniać zbyt szybko ankiet, jest stosowanie w niektórych ankietach pułapek typu: Wybierz z poniższej listy napis "czerwony": , a dostępne warianty odpowiedzi to: a) żółty b) zielony c) czerwony d) niebieski. Jeśli wybierzemy jakąś opcję po za C, algorytm będzie już wiedział że nie dokładnie czytamy pytania, czyli zaznaczamy losowe odpowiedzi i wypełniamy ankietę za szybko, dlatego tak ważne jest aby wypełniać ankietę sprawnie, ale nie zbyt szybko. Gdy uda już nam się zakwalifikować do ankiety, należy czytać przede wszystkim choć trochę pytania na które odpowiadamy z powodu objaśnionego powyżej. Niektóre ankiety są na tyle złe, że potrafią nas wyrzucić pod koniec, co jest najbardziej frustrujące, jednak nic nie możemy z tym zrobić i trzeba się z tym pogodzić. Jednak zazwyczaj takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, i jeśli nie wpadniemy w pułapkę, powinniśmy dojść do końca ankiety i otrzymać za nią punkty. Przejdźmy teraz do ostatniej kwestii, czyli ta która jest najbardziej interesująca, ile możemy na takich ankietach zarobić?

Obrazowy schemat postępowania z ankietami:

  1. Wybieramy ankietę spośród dostępnych na ścianie ofert:
  2. Gdy już wybierzemy uzupełniamy profil kandydata:
  3. Pierwsze pytanie jest o datę urodzenia (przykład odpowiedzi):
  4. Płeć, kod pocztowy, miejscowość (przykład odpowiedzi):
  5. Budżet, wykształcenie, status w zakresie pracy (przykład odpowiedzi):

Po uzupełnieniu profilu dostaniemy ankietę, lub jeżeli nam się nie uda zakwalifikować musimy próbować później (mi udało się za pierwszym razem).

Przykładowe odpowiedzi na pytania w ankiecie, reszte robimy według uznania

1. Pytanie pułapka bardzo ważne aby wybrać podkreśloną odpowiedź, bo inaczej odrazu zostaniemy odrzuceni!!!

2. W tym pytaniu również warto zaznaczyć tą odpoiwiedź:

Akurat tej ankiety nie udało się dokończyć, ale gdyż szukano małej grupy respondentów ale mam przykład że naprawdę się da:

 

Pytaniami, których nie udało mi się natrafić są między innymi pytania o dzieci ( najlepiej zaznaczyć iż je mamy (3) i najlepiej w wieku 10,14,15 lat), jeżeli chodzi o płeć to dowolność, ja zawsze zaznaczam dwóch chłopców i dziewczynkę. Jest to ważne, ponieważ czasem zdarzają się ankiety tylko dla tej grupy wiekowej i w ten sposób mamy szansę na zakwalifikowanie się do takiej ankiety, np. poprzez pytanie czy tą ankietę może zrobić nasze dziecko. Przejdźmy do kwestii zarobkowej.

3. Zarobki na ankietach

     Zarobki mogą się wahać i zależą od kilku czynników. Jednym z nich jest stopień trudności ankiety, im ankieta łatwiejsza tym mniejsza wypłata, im ankieta trudniejsza, dla przykładu wymaga od nas podania odpowiedzi, a nie są one wybierane spośród opcji dostajemy dużo większą wypłatę. Kolejnym czynnikiem jest ilość czasu jaki musimy poświęcić na ankietę. Wiadomo, że jeśli na na ankietę poświęcimy 5 minut nie dostaniemy takiego samego wynagrodzenia jak w ankiecie, na którą na przykład poświęcimy 30 minut. Zarobki w tych ankietach wahają się od 35 punktów do nawet 500, także naprawdę warto skorzystać z tej opcji. Miesięcznie, jeżeli już się wkręcimy możemy zarobić nawet 3000-6000 punktów, zależy od ilości ankiet. Co tak naprawdę daje od 20 - 50zł, a na ankiety nie musimy poświęcać, aż tak wiele czasu. 

4. Podsumowanie

     Na ankietach warto zarabiać, mimo iż na początku jesteśmy odrzucani nie należy się zniechęcać i ciągle próbować, w końcu przyjdzie taki czas, że będziemy mieli ich wiele. Warto też dodać, że w wypełnianiu ankiet nie ma limitu, i możemy robić ich dowolną ilość. Aby wypełniać ankiety należy mieć także ukończone 13 lat. Nawet jeżeli już będziemy aktywnymi ankieterami zawsze może się zdarzyć, że ktoś będzie szukał konkretnej grupy na przykład osób rzucających palenie i możemy po prostu do niej nie trafić, jednak nie należy się zniechęcać, gdyż właśnie częściej się w takiej grupie znajdziemy. Jeżeli chodzi o mój rekord zarobku z ankiet jest to 500 punktów jednego dnia, więc naprawdę sporo, zważając na to, iż tylko wypełniamy ankiety i poświęcamy na to zazwyczaj do godziny. 

Przykładowe zarobki, które możemy uzyskać z ankiet (im więcej punktów jest oferowanych za ankietę, tym trudniej będzie się nam do niej zakwalifikować, jednak czasami się uda i wtedy możemy zarobić nawet 500 punktów za jedną ankietę !!!) :

5. W skrócie

Profil dobrego kandydata:

- wiek około 40 lat

- jesteśmy w związku i mamy trójkę dzieci

- nasze zarobki to 4500zł do 5000zł

- palimy papierosy

- pijemy alkohol (opcjonalne, jeżeli nie masz 18lat naprawdę lepiej tego nie zaznaczaj)

- nie pracujemy w reklamie

- reszta według własnego upodobania, najlepiej zaznaczać jak najwięcej opcjii

Ankiety:

- Uważamy na pytania pułapki

- Nie poddajemy się !!!

Zarobki:

- najmniej płatne ankiety to 35 punktów

- najwięcej płatne ankiety to nawet 500 punktów i więcej

- około 20 - 50 zł miesięcznie, gdy będziemy już doświadczonymi respondentami

Dziękuję za przeczytanie artykułu :) Życzę wszystkim owocnego wypełniania ankiet i zdobywania jak największej ilości punktów !

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022