logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

5

Mateusz123654

6 miesięcy temu

Lords Mobile

Lords mobile cześć 2 

Jeżeli nie widziałeś części 1 to serdecznie do niej zapraszam. Tak jak już przedstawiłem, w tej dokładniej przyglądniemy się chowańcom. Do czego one służą, jak je zrobić i czy są opłacalne. Tak więc zaczynajmy

 

Żeby wogule odblokować chowańce, musimy ukończyć potyczkę 8 "święta wojna". Jeżeli już to zrobimy, to odblokujrmy puste pola w które będziemy mogli wybudować takie budynki jak:

-Magazyn Potworów

-Źródło

-Sala Treningowa

-Mistyczna Wieża

W skrócie przedstawię do czego oem służą, bo bez nich ciężko będzie cokolwiek zrozumieć.

 

Magazyn Potworów - nie ma on tak naprawdę żadnej funkcji. Bez jego ulepszania nie będziemy mogli ulepszyć innych budynków związanych z Chowańcami.

 

Źródło-Służy ono do produkownia animy, która jest niezbędna do łączenia paktów czy kamieni umiejętności. Daje ono również premie do szybkości łączenia paktów (20% na 25lvl budynku) i do łączenia kamieni umiejętności (3% na 25lv zamku). W przypadku paktów, różnica jest taka, że % do szybkości łącznia dostajemy stopniowo. Za każde ulepszenie coraz więcej. Z kamieniami umiejętności jest tak, że żeby odblokować tą funkcje, to musimy mieć 25lv źródło. Inaczej nie będzie to możliwe. 

 

Sala Treningowa- W niej szkolą się nasze chowańce. Dostają one określoną liczbę pd za czas, w jakim się szkolą. Możemy distwac dużo więcej pd, wysyłając naszych bohaterów do szkolenia. Nic nas to nie kosztuje, a wyniki będą o niebo lepsze. 

 

Mistyczna wieża-to w niej łączone są pakty oraz kamienie umiejętności. Im więcej mamy wuez tym więcej możemy łączyć "na raz". Osobiście uważam że dla początkującego gracza wystarczą na spokojnie 2 wieże, zaś dla bardziej rozwiniętego tylko 1. 

 

Jak już przedstawiłem po krotce budynki, które służą nam do chowańców, to może teraz przedstawię czym są te chowańce. 

Chowańce są takimi "stworkami", które dają różnego rodzaju premie do naszego terytoriom. Chowców jest około 50 (licząc z tzw płatnymi). Ulepszenie ich wszystkich na maksymalne poziomy jest bardzo ciężkie. Zatem co robić, żeby udało się to szybciej? Podstawa to dobrze wybudowane budynki. Dla początkujących polecam 2 mistyczne wieże, 2 sale treningowe i reszta to będą źródła. Wszystko najlepiej rozbudowywać najwyżej jak się da. 

 

Jakie premie dają chowańce? 

 

Chowańce dają przeróżne premie. Od produkcji surowców, przez szybkość podróży do nawet ataków na inne zamki! Ważne, aby wybierać i robić w pierwszej kolejności te chowańce, które naprawdę będą nam potrzebne. 

 

Rodzaje paktów

 

Istnieje 6 rodzajów paktów. 1A, 1B, 2A, 2B, 3, 4. Każdy oprócz A1 oraz A2 musimy przebadać w akademii. Jak to zrobić, to wyjaśnię niedługo. Teraz skupmy się na poszczególnych paktach. Jakie chowańce z nich mogą nam polecieć i czy się opłaca go robić. 

 

-PAKT A1 

 

-Ziemiołak- Jest to najlepszy chowaniec do zdobycia z tego paktu. Ma on do ulepszenia 2 umiejętności. Pierwsza z nich to szybkość łączenia paktów. Na 1 poziomie daje on 4%, zaś na 10lv( maksymalny poziom) 20%. Czym zatem można ulepszać te poziomy? Służą do tego fragmenty. Można je zdobyć łącząc pakty. Z paktow oprócz run do chowańców, mogą polecieć także fragmenty. 

 

Jak zatem można ulepszyć chowańce i co jest potrzebne do ich ulepszenia? Na początku do odblokowania chowańca potrzebujemy po perotu jednej runy. Runy te można zdobyć łącząc pakty, o czym pisałem już wyżej. W tym momencie nasz chowańiec jest "młodszy". Kolejne jego poziomy to "dorosły" i "starszy". Żeby ulepszyć chowańca do poziomu dorosłego potrzebujemy mieć na nim 20lv oraz odpowiednią ilość zebranych run. Poziom można zdobyć trenując chowańca w sali treningowej. Runy lecą oczywiście z paktów. Żeby ulepszyć chowańca do poziomu starszego potrzebujemy 50lv chowańca i runy. Run oczywiście większą ilość niż poprzednio. Maksymalny lv chowańca to 60. Jak już mniej więcej wiadomo jak ulepszać chowańca to można wrócić do omawiania ziemiołaka, pierwszego chowańca. 

 

Także aby mieć 20% do szybkości łączenia paktów, potrzebujemy mieć 60lv chowańca. Więc co za tym idzie musimy zebrać około 150 run (dokładnie nie pamiętam, ponieważ robiłem go dawno temu). Większość chowańców 1 poziomu ma tylko 1 umiejętność. To jest rzadki chowaniec z tego paktu i ma on 2 umiejętności. Druga umiejętność jest bardziej skomplikowana. Dostajemy z niej fragmenty. Na poaczyku ( 1lvl umiejętności) jest to jeden raz 5-30szt w ciągu 3 dni. Na maksymalnym poziomie. Dostajemy to 3 razy ( znowu po 5-30szt) ale umiejętność ta odnawia się w ciągu 24h. Tak więc ta umiejętność  daje nam dostkowe fragmenty. Fragmenty te możemy oczywiście używać do ulepszenia umiejętności chowańców. Fragmenty można użyć także jak pd dla chowańca, ale bardzo tego odradzam. Jest to strasznie nieopłacalne. 1 fragment to 10pd. Początkujący gracz, który odblokuję chowańce (ukończy 8 potyczkę "święta wojna") będzie zdobył te 10pd w około... 15 minut. Tak więc można sobie policzyć czy jest to opłacalne. Chciałem jeszcze dodać że umiejętności chowańców można ulepszać na 2 sposoby. Pierwszy, o którym już pisałem, to fragmenty. Oczywiście każde kolejne ulepszenie kosztuje coraz więcej. Cena ulepszeń odnawia się po 24h, tak więc dzień później zaczynamy ulepszanie naszego chowańca znowu od najniższej ceny. Drugim sposobem są runy. Runy chowańców możemy zluzywać do ulepszenia ich umiejętności. Osobiście odradzam zanim nie uleszy się chowańca do poziomu starszego. Wtedy nie będziemy już potrzebowali run do ulepszenia na wyższe poziomy. Runy można także rozbić na fragemy, ale bardziej oplalne jest ich złużywanie poprzez ulepszanie umiejętności chowańców. Tak jak z runami, tak i tutaj kozde kolejne ulepszanie kosztuje coraz więcej i po 24h się odnawia. 

 

Teraz kolejne chowańce z paktu A1. Myślę że będą już prostsze do wytłumaczenia. 

-Dęboskrzeń - jest to chowaniec, który tak jak reszta chowańców (oprócz wspomnianego ziemiołaka) ma tylko 1 umiejętność. Tą umiejętnością jest produkcja drewna. Z porównaniem do ziemiołaka, może się wydawać że jest to słaba umiejętność. I myślę że tak jest. Jeżeli ktoś ma produkcję Drewna (tak jak ja) to ten chowaniec jest bardzo przydatny, ponieważ zwiększa on produkcję surowca. Na 1lv daje on 5%, zaś na 10% aż 25%.

-Władca magmy - Ten chowaniec jest praktycznie identyczny jak Dęboskrzeń. Różnica jest tylko taka, że nie daje on premii do produkcji drewna, ale do produkcji kamienia. 5% na 1lv, a 25% na 10lv 

-Inzynier- Praktycznie identyczny jak władca magmy czy doeboskrzeń. Daje on produkcję rudy 5% na 1lv, a 25% na maksymalnym 10lv.

-Jaziek- Ostatni chowaniec z paktu 1A. Nie daje on produkcji surowców, jak poprzednie 3 chowańce, tylko zwiększa pojemność magazynu. Magazyn to jest budynek, o którym nie wspominałem w 1 części, bo nie było takiej potrzeby. Służy on do przechowywania surowców. W razie ataku na nasz zamek, tyle z surowców ile zmieści magazyn, tyle uda się uratować. Myślę że dla początkujących graczy, ten chowaniec jest przydatny. 

 

Podsumowując, z paktu 1A mamy łącznie 5 chowańców. Myślę że ten pakt jest opłacalny, ale w przyszłości polecałbym robić inne chowańce. 

 

PAKT 2A

 

Z tego paktu mamy również do zdobycia 5 chowańców. Jeden z nich ma 2 umiejętności, a reszta po 1.

-Akwion- To jest ten chowaniec, który ma 2 umiejętności. Pierwsza jego umiejętność daje nam produkcję animy. Pisałem już wcześniej że anima jest potrzebna do łącznia paktów, także szybkość jej produkcji jest raczej opłacalne. Druga umiejętność daje nam WYT. WYT to są takie serduszka, którymi możemy ulepszać bohaterów oraz zdobywać dla nich medale. Dokładniej opowiem o tym w jednej z następnych części. Na 1lv dostajemy 15-50 WYT raz na 24h. Na 10lv daje nam ten chowaniec 60-120 WYT raz na 12h. Patrząc, że normalnie dostajemy 10 WYT w godzinę, a dziennie jest to 240, to ten chowaniec na 10lv może dać nam tyle co dostajemy na start. Uważam że ta umiejętność jest jedną z najlepszych w całej grze. 

-Ziemiokolec - ten chowaniec daje daje nam produkcję żywności. Na 1lv jest to +5%, a na 10lv +25%.

- Gnom- tu mamy produkcję złota. 1lv to +5%, zaś 10lv to +25%.

-Władca zwierząt- Dzięki temu chowańcowi szybciej dostarczymy surowce do sojuszników. Na 1lv daje on nam 5% do szybkości odziałów zaopatrzeniowych, a na 10lv aż 25%. Ten chowaniec jest bardzo przydatny, bo nie musimy długo czekać aż zasoby dotrą do sojusznika.

-Yeti- ten chowaniec przypiesza odziały eksploatacyjne. Są to odziały, które wyślemy żeby zbierały nam surowce z mapy królestwa. Tutaj również na 1lv dostajemy 5% do szybkości a na 10lv 25%.

Są to wszystkie chowańce z paktu 1B. Tutaj podobnie jak w pakcie 1A mamy tylko 5 chowańców do zdobycia. Z każdego połączonego paktu może nam też polecieć 1 fragment, który służy do ulepszania umiejętności naszych chowańców. Ogólnie uważam, że pakt 1B jest bardziej opłacalny niż 1A. Głównie dzięki akwionowi, który daje WYT. Mimo wszystko polecam robić oba pakty, ponieważ jeżeli któryś z nich "olejemy", to w przyszłości możemy srogo tego żałować.

Teraz przechodzimy do paktu 2A. 

PAKT 2A

-Burzołak- Ten chowaniec ma aż 3 umiejętności. Reszta chowańców z tego paktu ma po 2 umiejętności. Także jest to o 1 wiecie niż w pakcie 1. 

Pierwsza umiejętność burzołaka daje nam odporność muru zamkowego. Na 1lv są to 4%, a na 10lv 20%. Nie jest to opłacalna umiejętność także odradzam jej robić 

Druga umiejętność jest dużo bardziej opłacalna bo daja nam szybkość odzyskiwania energii 3% na 1lv, a na 10lv 10%. Energia służy do polowania na potwory. Dokładniej wyjaśnię to w następnych częściach. Odzyskiwanie energii jest przydatne także polecam ulepszać tą umiejętność.

Trzecia umiejętność do darmowe wojsko t1! T1 to są najsłabsze jednostki, ale mimo wszystko dostajemy je za darmo. Na 1lv jest to 3000 w ciągu 4d a na 10lv aż 20000 w ciągu 3d.

-Wściekły chrząszcz-tak jak już pisałem wyżej, ten chowaniec ma 2 umiejętności

Piwrwsza umiejętność to produkcja żywności. 7-35% ( jeśli będę tak pisał to oznacza to, że jest to 7% na 1lv, a 35% na 10lv)

Druga umiejętność daje nam darmowe zasoby. Zasoby z 4h. Oznacza to, że jeżeli mamy np produkcję rudy 3m/h to po użyciu tego chowańca dostaniemy 12m rudy. Jest to bardzo opłacalna umiejętność. Odnawia się ona 1-2d, w zależności od poziomu chowańca.

-Totemszkodnik

Pierwsza umiejętność daje produkcję drewna 7-35%

Druga umiejętność odświeża nam statek handlowy. Statek handlowy służy do wymiany przedmiotów. Odnawia się co 6h i są 4 wymiany przy każdym odnowieniu. Z chowańca dostajemy jedną wymianę dodatkowo raz na 1-4d ( zależy od lvl umiejętności)

-Strzyga

Pierwsza umiejętność daje szybsze leczenie oddziałów w szpitalu. 5-25%

Druga umiejętność wydłuża czas trwania premii po ścięciu lidera. Oznacza to że jeżeli zetniemy lidera wroga, to nasze premie za to, będą trwały dłużej. 30-360 minut 

-Czarodziej

Pierwsza umiejętność przyspiesza oddziały sprzymierzone 5-25%. Jest to super umiejętność, ponieważ nie musimy długo czekać aż nasze wojska dojdą do np koalicji. 

Druga umiejętność przyspiesza mam transmutacje do końca. Oznacza to że jeżeli naszej transmutacji zostało np 6h to po użyciu tej umiejętności, automatycznie zostanie to przyspieszone do zera. Czas odnowienia 1-4d. 

 

Są to wszystkie chowańce z paktu 2A. Pakt 2B przedstawię w następnej części. Dziękuję za przeczytanie artykułu 

 

*Wszytkie opinie w tym artykule to moja subiektywna opinia. 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022
cookie

Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie (więcej informacji)