logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

1 rok temu

MIMICRY

O GRZE:

Mimicry jest kolejną grą mobilną wartą uwagi. Jest to młoda gra od studia Euphoria Horror Games, która miała swoją premierę całkiem niedawno. Grę odznacza harakterystyczny styl, jak np. grę Deceit (Teraz się mnie spytacie pewnie: dlaczego porównałeś tę grę do Deceit ?!), a mmianowicie dlatego, ponieważ mają dokładnie te same mechaniki, lecz Deceit jest grą na steama (która jest darmowa) i można w niągrać np. na kompie co jest o wiele prostsze i przyjemniejsze, a Mimcry jest grą mobilną i troszkę ciężej się gra. Ale zależy, po której stronie ciężej się gra. 

Grę rozpoczynamy w kilku osobowym skladzie, który dzielimy na dwie drużyny:

1.Ocalala - jest to drużyna, która musi wykonywać zadania na owej mapie, aby aktywować główne bramy ucieczki. Muszą również łapać bronie i wyposażenie, aby mogli się bronić przed drużyną przeciwną. Ocalali muszą ze sobą wspólpracować, aby mieć większą szansę na ucieczkę. Najlepiej kiedy ocalali chodzą grupami i są uzbrojenie, ponieważ wtedy gracze, którzy są potworami mają mniejszą szansę na pokonanie ich - co może przyczynić się do wygranej ocalałych. Jako survivorzy naszymi głównymi zadaniami jest noszenie niektórych skrzynek (które są oznaczone na mapie) do oznaczonych pokoji (które również są oznacze, jeśli podniesiemy daną skrzynkę, a woych pokojach musimy zaliczyć zadanie, jak np. wciśnięcie guzika, które jest czynnąścią czasochłonną i musi zapelnić się pasek postępu, aby dana czynność została wykoanana. Nieraz jest takich czynności w jednym pokoju aż trzy. Ale jest mechanika, które lekko ułatwia zadanie, a mianowicie nieraz w czasie wykonywania czynności pokazuje się w losoym miiejscu na ekranie telefonu przycisk, który jeśli klikniemy to pasek postępu wzrośnie (można powiedzieć o kilka procent, mimo że pasek postępu nie jest pokazywany w procentach). W grze istnieje czat głosowy, który można wlączyć w każdym momencie, dzięki czemu możemy kontaktować się z graczami na grze. Z reguły są to osoby z innych krajów, dlatego do komunikacji najbardziej polecam język angielski.

2. Zabójcy - Drużyna, do której należą dwie osoby na meczu. Do ich głównego zadania m.in. należy zlikfidowanie ocalałych i utrudnienie (lub nawet UNIEMOŻLIWIENIE) im ucieczki z danego obszaru/danej mapy. Zabójcy zaczynają grę jak ocalali, czyli jako zwykłe postacie, które mogą w każdym momencie zmienić się w potwora i zaatakować ocalałego. Najlepiej atakować ocalałych, którzy niczego się nie spodziewaja i są oddaleni od reszty, lecz trzeba uważać, ponieważ jest pokój z ekranami z kamer, w którym ocalali mogą zobaczyć miejsce pobotu potwora (jak jest ono dokladnie oznaczone ?) Czerwoną kropką. Tak. W miejscu gdzie jest czerwona kropka jest przemiemiony infect. Ocalali mają jednak minus, ponieważ jeśli stają w owym terenie kamer, to ich mikrofon włącza się automatycznie, więc najelpeij jak nei maja nic ciekawego do przekazania, to najlepiej niech nic nie mówią, ani nie wydają żadnych odgłosow w tle. 

Na dobrym początku (jak to w niektorych grach bywa) na początku w owej grze nie mamy sporej ilości potworów i map. Są one jednak w sekcji (coming soon), czyli mogą ukazać się w każdej chwili. Gra posiada również sklep, w którym możemy kupić kosmetyki na nasze postacie (z reguły ocalałych), jak np.maskę klauna z Death Park albo pandy z MInecraft. Gra posiada także swoje dwie uniwerslane waluty. Jedną darmową (którą można zdobywać po wygraniu meczu (jako infect - zabić ocalałych/ jako ocalały - uciec z mapy),a druga jest płatna. Jest również mechanika *zamiany*, która pozwala nam wymieniać walutę płatną na darmową (co ja osobiście NIE POLECAM). 

O owej grze ode mnie to wszystko. Myslę, że artykuł Wam się spodoba, a może spróbujecie nawet swoich sił w owej grze. Ja gram w nią często, więc może nawet i mnie spotkacie na losowych rozgrywkach. 

Pozdrawiam :)

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022