grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

2

Garnekkk

1 rok temu

Monster Hunter Rise - recenzja

Lokacje, które eksplorujesz w Monster Hunter Rise , już odczuły delikatny dotyk dłoni ludzkości. Tradycyjne japońskie torii można znaleźć przeplatające się górskimi ścieżkami prowadzącymi do świętych świątyń, a niszczejące świątynie zostały odzyskane przez naturę, gdy lokalne życie roślinne otacza starzejącą się architekturę. Oznaki ludzkiego życia można znaleźć nawet u podstawy szalejącego wulkanu i pośród zalanego lasu, gdzie nad krajobrazem dominuje piramida w stylu mezoamerykańskim.
Jeśli Monster Hunter World z 2018 roku polegał na odkryciu nowego kontynentu jako nieustraszony pogranicznik, to Rise to triumfalny powrót do Starego Świata z cennymi lekcjami. Ulepszony port tytułu 3DS Monster Hunter Generations Ultimate mógł już zaszczycić Nintendo Switch, ale Rise to pierwsza gra z serii zbudowana od podstaw dla najnowszej konsoli Nintendo. W związku z tym Rise ściśle podąża śladami World, wycofując się z niektórych zmian i wprowadzając wiele nowych, wpływowych pomysłów, które doskonale kierują uwagę na przyspieszającą bicie serca akcję serii.

 

Garść informacji o Monster Hunter Rise - RetroCity.pl

 

Podstawowa pętla rozgrywki w Monster Hunter pozostała względnie niezmieniona, ponieważ polujesz na gargantuiczne potwory, zbierasz ich materiały do ​​tworzenia nowej broni i zbroi oraz walczysz z coraz trudniejszymi wrogami. World połączył zarówno jednoosobową, jak i wieloosobową część doświadczenia w jedną spójną całość, ale Rise powraca do starych sposobów, dzieląc je na różne zadania w wiosce i centrum. Zadania w wiosce można rozgrywać tylko w pojedynkę, podczas gdy zadania w centrum nadal można wykonywać samodzielnie, ale zostały zaprojektowane z myślą o wielu graczach. Nie jest to najbardziej pożądana konfiguracja dla nowicjuszy, ponieważ nie jest od razu jasne, które zadania rozwijają historię, ani nie ma żadnej wskazówki, czy powinieneś naprzemiennie przechodzić między obiema ścieżkami. Wpływ tej struktury na grę nie jest jednak tak duży, jak się początkowo wydaje.
Nie oznacza to, że Rise nie jest dostępne również w innych obszarach. Ponownie skupiono się na szybkiej akcji, która zapewnia imponującą równowagę między powitaniem nowicjuszy i satysfakcją dla zaprawionych w bojach weteranów. Na przykład, gdy wejdziesz do lokacji, twój zaufany zwierzak Cahoot zaznaczy wszystkie pobliskie potwory na twojej mapie. Nie od razu poznasz tożsamość każdego z nich, dopóki ich nie odkryjesz, ale skraca to czas potrzebny na odnalezienie wroga i znacznie szybciej przenosi Cię w samo serce akcji. Idealnie pasuje do trybu ręcznego Switcha, umożliwiając wskakiwanie i wyskakiwanie z najbardziej ekscytujących chwil bez konieczności angażowania się w rozwlekłe dążenie do znajdowania i podążania śladami potwora.
Eksploracja nadal jest kluczową częścią doświadczenia, nawet jeśli znasz dokładną lokalizację swojej ofiary. W każdej lokalizacji jest wiele skrótów i ukrytych ścieżek do odkrycia, a dodanie lokalnej dzikiej przyrody – znanej jako endemiczne życie – zachęca do szukania każdego zakamarka i zakamarka, aby uzyskać tymczasowe wzmocnienia obrażeń i regeneracji wytrzymałości i tak dalej, które oferują. Z drugiej strony, jeśli nie jesteś zainteresowany podnoszeniem konkretnych statystyk, aby zyskać przewagę w walce, zawsze możesz zignorować Endemiczne życie i dostosować wyzwanie do swoich upodobań. Rise oferuje pewien stopień elastyczności w radzeniu sobie z każdym potworem, który wykracza poza wybór broni i zbroi.
Mając to na uwadze, pionowość zapewniona przez nową mechanikę Wirebug ma największy wpływ na eksplorację Rise. To ekscytujące nowe narzędzie umożliwia błyskawiczne przemieszczanie się w powietrzu, wykorzystując coś, co jest znane jako „Wier-dashing”. Stąd możesz łączyć ruchy ze sobą, mieszając biegi po ścianach z dodatkowymi kreskami drutu, aby osiągnąć wcześniej nieosiągalne wysokości i przemierzać otoczenie w szybkim tempie. Finezja, której wymaga, wymaga trochę przyzwyczajenia się, a nadal musisz być sprytny w wybaczającym czasie odnowienia Wirebuga, aby odnieść sukces, ale jest to niesamowicie zabawne narzędzie do użycia, gdy będziesz zadowolony z jego wymagań.

 

Monster Hunter Rise – recenzja gry - naEKRANIE.pl

 

Wirebug odgrywa również ważną rolę w walce, ponieważ każda z 14 charakterystycznych broni Rise ma własne ataki Silkbind. Te unikalne ruchy są stosunkowo łatwe do wykonania i wahają się od kontry opartej na wyczuciu czasu za pomocą Długiego Miecza po cios górny prowadzący do wybuchowego uderzenia w dół za pomocą Switch Axe. Każdy atak Silkbind może być połączony w różne kombinacje, otwierając twój repertuar potencjalnych technik, a Wirebug rozszerza to jeszcze bardziej dzięki swoim manewrom obronnym. Na przykład wymijający ruch Wirefall daje ci możliwość stania na nogi i uniknięcia kolejnego ataku potwora po tym, jak zostaniesz powalony lub odepchnięty, podczas gdy Wire-dash zwiększa zasięg twojego uniku, gdy musisz szybko uniknąć szalejącej bestii.
Oprócz dodania ataków Silkbind, każdy z rodzajów broni Rise ma niezwykłą głębię, zgodnie z tradycjami serii. Opanowanie konkretnej broni jest tak samo satysfakcjonujące jak wcześniej, a tym razem dostępny jest również element dostosowywania. Trafnie nazwane Switch Skills pozwalają ci zamienić niektóre ataki zwykłe i Silkbind, aby stworzyć broń, która odzwierciedla twój styl gry i preferencje. 
Ulepszony obszar treningowy i zmniejszenie ilości materiałów niezbędnych do ulepszenia nowej broni sprawiają, że ten aspekt gry jest bardziej przystępny dla nowicjuszy, którzy muszą poeksperymentować, aby znaleźć rodzaj broni, który im odpowiada.Wytrzymałość i ostrość broni również zostały usprawnione dzięki dodaniu Palemute. Ci nowi kumple, przypominający psy, pomogą ci w walce i mogą zostać wyposażeni w broń, która tylko zwiększa głębię walki Rise, a także działają jako wierzchowce, którymi możesz jeździć w dowolnym momencie. Wytrzymałość nie jest zużywana, gdy siedzisz na grzbiecie swojego zaufanego Palemute, a nawet możesz naostrzyć broń podczas przemieszczania się, aby dać ci coś produktywnego do zrobienia podczas podróży, łagodząc w ten sposób niektóre z bardziej czasochłonnych aspektów Monster Hunter.
Gra wieloosobowa to także bezproblemowe doświadczenie, niezależnie od tego, czy grasz z grupą przyjaciół, czy z maksymalnie trzema nieznajomymi. Czas oczekiwania jest stosunkowo krótki, gdy dołączasz do polowania online, a opóźnienia nie są problemem w nowej infrastrukturze online Nintendo. Szybkość klatek również utrzymuje się, nawet gdy ekran jest zalany wieloma łowcami, efektami cząsteczkowymi i samymi bestiami. I to nie mówi nic o tym, jak dobra jest Rise jako gra wieloosobowa. Nie ma nic innego jak zebranie imprezy i polowanie na imponującego przeciwnika, a nowe funkcje Rise dodają tylko nieodłącznej radości, którą można czerpać z gorączkowej współpracy. Nie wspominając już o tym, że daje broniom wspierającym — takim jak przerobiony róg Łowcy — czas, by zabłysnąć.

 

Monster Hunter Rise (MH Rise) – How to Use Photo Mode – QMGames

 

Istnieje podstawowa historia, która ustawia to wszystko, rzucając cię jako jedynego łowcę wioski Kamura, ale narracja to niewiele więcej niż cienki jak papier pojazd do wprowadzenia nowej mechaniki i trybów gry Rise. Najważniejszym z tych ostatnich jest Rampage: specjalny rodzaj misji, który wymaga obrony twierdzy przed falami dzikich potworów. The Rampage jest inspirowany japońskim folklorem, a w szczególności idiomem Hyakki Yagyō „Nocna parada stu demonów”, w którym niekontrolowana horda yokai wkracza do naszego świata. Pod względem rozgrywki Rampage przypomina grę typu tower defense, w której musisz umieścić różne instalacje łowieckie wokół każdej twierdzy, aby odeprzeć szalonych najeźdźców. Niektóre z tych instalacji są automatyczne i obsługiwane przez towarzyszy NPC, Zadania Rampage oferują wytchnienie od zwykłej formuły Monster Hunter, dostarczając histrionicznych emocji, gdy zostaniesz zbombardowany przez wiele potworów naraz. Jest w tym również satysfakcjonująca głębia, a postęp nagradza cię potężniejszymi instalacjami i ulepszoną bronią. Możesz nawet wskoczyć do akcji, tak jak podczas każdego innego polowania na potwory, lub zwabić wroga do określonych punktów na polu bitwy, aby przeprowadzić niszczycielskie ataki za pomocą potężnych instalacji, takich jak Dragonator i Splitting Wyvernshot. Ukończenie zadania Rampage nagrodzi cię zwykłym asortymentem części potworów, z których możesz wytworzyć broń i zbroję, ale masz również motywację do ukończenia ich w celu odblokowania talonów obrońcy. Można je wydać na liczne umiejętności Rampage, które na stałe zwiększają statystyki konkretnych broni, takie jak atak, Częścią tego, co sprawia, że ​​Szał jest tak ekscytujący, jest dodanie Jazda wiwerną do twojego ofensywnego arsenału. Jazda na potworach została po raz pierwszy wprowadzona w Monster Hunter 4, ale została znacznie zmieniona w Rise. Wykonując serię ataków Silkbind i powietrznych, potwór wejdzie w stan umożliwiający dosiadanie, który pozwoli ci wskoczyć na jego plecy i udać się na przejażdżkę. Możesz wystrzelić swoją bezbronną ofiarę w ściany, aby zadać obrażenia i wprowadzić ją w stan powalenia, który na pewien czas pozostawi ją bezbronną, lub użyć jej jako potężnego tarana do atakowania innych potworów. Jest to trochę kłopotliwe ze względu na pewne sztywne sterowanie, ale możliwość zniszczenia potwora, na którego polujesz, z inną bestią, to wyjątkowa uczta, która dodaje do postępowania odrobinę akcji w stylu kaiju – nie wspominając o jego strategicznych względach wprowadza do każdego polowania.

 

Monster Hunter Rise roars past 8 million units shipped worldwide

 

Same potwory składają się z ulubieńców fanów, takich jak Rathian, Diablos i Puki-Puki, a także mnóstwo nowych potworów i kilka niespodzianek. Podobnie jak Rampage, każda z nowych bestii jest inspirowana yokai i innymi legendarnymi stworzeniami z japońskiego folkloru. Na przykład groźny Somnacath jest oparty na japońskich syrenach, które mają dolną część ciała ryby, a górną część ciała demona. To fascynujące stworzenie do walki, gdy porusza się w wodzie jak wydra morska, zanim uśpi cię śpiewem syreni. Z kolei Bishaten inspirowany jest tengu, przedstawiając przypominającego małpę potwora z twarzą wrony i niebezpiecznym ogonem w kształcie wachlarza tengu. Oprócz używania tylnego wyrostka do zadawania obrażeń, Bishaten również rzuca w ciebie dużymi kawałkami owoców,
Walka z tymi zastraszającymi bestiami to niewątpliwy sedno doświadczenia Monster Hunter, a Rise nadal wydaje się być grą z gatunku Monster Hunter, nawet jeśli jest bardziej pełnoprawnym tytułem akcji niż jakakolwiek inna część serii. To odnowione skupienie nie umniejsza jego wielowarstwowej mechaniki RPG, ani nie ogłupia żadnego pojedynczego aspektu polowania. Niektóre zmiany sprawiają, że Rise jest bardziej przystępną grą dla nowicjuszy, ale możesz też dostosować rozgrywkę do swoich upodobań. Walka z chwili na chwilę jest tak nienaganna, jak nigdy dotąd, i stawia Rise na piedestale jako jedno z piór w czapce Nintendo Switch.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy