logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

10

Iwo6443431

1 rok temu

Mortal kombat 11

Z biegiem lat Mortal Kombat przeżył poważne odrodzenie. Zniknęła niezdarna fizyka 3D w grach takich jak Mortal Kombat 4 i Mortal Kombat: Deadly Alliance, zastąpiona przez solidną rozgrywkę 2D wpasowaną w wspaniały i brutalny świat 3D. Ta formuła radziła sobie całkiem nieźle przez lata, zaczynając od Mortal Kombat w 2011 roku i kontynuując Mortal Kombat X. Teraz, znikąd, mamy Mortal Kombat 11. Gra teleportowała się na pole jak Scorpion na arenie bitewnej, gotowa podbić świat.

 

Mortal Kombat 11

 

 

 

Jest kilka łagodnych zawieszeń, z którymi musisz się uporać, a jak dotąd mamy tylko mały fragment układanki z zawartością do pobrania. Ale jeśli możesz zaakceptować pewne rzeczy – zwłaszcza teraz, gdy została zastosowana łatka zmieniająca grę – przekonasz się, że ta walka zdecydowanie osiągnęła swój szczyt.

Po pierwsze, jeśli jesteś nowy w serii Mortal Kombat – lub po prostu śmiertelnie boisz się, że nie będziesz w stanie ściągnąć śmierci we właściwy sposób – mamy dobre wieści. NetherRealm ma grę załadowaną niesamowitymi samouczkami, które nauczą Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć.

 

Na początek zaczniesz od podstaw. Ale potem wejdą trochę głębiej i pokażą ci fajne rzeczy, takie jak blokowanie we właściwym czasie i, tak, wykonanie kogoś w najbardziej krwawy sposób. Przysięgam, te ofiary śmiertelne. Upewnij się, że nie jesz, zanim zagrasz w tę grę. Zaufaj mi w tym.

 

System naprawdę wiele Cię tutaj nauczy i zanim się zorientujesz, zastosujesz niektóre z tych technik w walce, zarówno lokalnie, jak i online.

 

Na szczęście nie jest to zbyt skomplikowane. Mortal Kombat 11 nie zawiera zbędnych funkcji i prawdopodobnie dlatego działa najlepiej. Większość systemu walki z Mortal Kombat X, a nawet gier Injustice, jest tutaj nienaruszona, niezależnie od tego, czy używa przedmiotu w tle, chwyta przeciwnika do rzutu, czy też uruchamia serię łamiących kości kombinacji.

 

Jest tu kilka nowych rzeczy, a prawdopodobnie najbardziej godną uwagi funkcją jest wprowadzenie Fatal Blow. Jeśli podczas walki odniesiesz dużą ilość obrażeń, ta opcja stanie się dostępna. Gdy twoje zdrowie spadnie o około 30 procent, będziesz mógł to zrobić za pomocą przycisków na ramionach. Gdy to zrobisz, uruchomisz super kombinację ruchów w zwolnionym tempie, co pozwoli ci wrócić do walki. To niesamowite, jak bardzo jest to zbalansowane, jak w pełni zrealizowane zdjęcie rentgenowskie. I, stary, szkody, które wyrządzasz… Po prostu zastanawiam się, jak niektórzy ludzie mogą pozostać przy życiu po tym, jak uwolnisz to wszystko.

 

Dostępne są również paski ofensywne i defensywne. Są one pomocne, jeśli chodzi o planowanie kontrataków na przeciwników lub próby powrotu do walki przed odblokowaniem Fatal Blow. Dowiesz się o nich więcej w samouczkach, ale naprawdę świetnie, jak dobrze to wszystko łączy. Wrzucaj klasyczne ruchy MK, kombinacje i, tak, ofiary śmiertelne, a masz grę, która wydaje się zaskakująco znajoma, a jednocześnie świeża.

W Mortal Kombat 11 jest kilka fajnych komponentów, jeśli chodzi o personalizację. Na przykład dostępne stają się ulepszenia, w które możesz wyposażyć swoją postać. Są przeznaczone głównie do bitew AI, ponieważ nie można ich używać online. Mimo to są całkiem przydatne, ponieważ możesz zdobyć dodatkową zbroję, pchnięcie zdrowia, a nawet tag-in od kogoś innego, w stylu King of Fighters. To całkiem fajny system, chociaż będziesz musiał trochę polować po Krypcie, aby znaleźć to, czego szukasz.

 

Mówiąc o Krypcie, jest całkiem nieźle, ponieważ możesz kopać i znaleźć słodką walutę w grze i towary do odblokowania. To prawda, że ​​grasz ogólną postacią, a nie swoim osobistym faworytem, ​​co jest nieco mylące. Ale tryb oferuje nieco więcej, niż możesz sobie wyobrazić.

 

To powiedziawszy, rzeczy stają się mylące z systemem walutowym. Byłoby dobrze po prostu zająć się monetami… ee, monetami… kupować rzeczy. Ale są też Fragmenty Duszy, Kryształy Czasu (nienawidzą litery C, prawda?) i serca. Może to być trochę zagmatwane, chociaż są one podzielone, aby kupić niektóre przedmioty. Potrzebujesz jednak kryształów czasu, aby uzyskać najlepsze, a to może cię kosztować sporo.

Mimo to system nie jest tak zły, jak wcześniej. Kiedy gra została uruchomiona po raz pierwszy, gracze narzekali na „grindiness” całej sprawy i martwili się, że Mikrotransakcje opróżnią ich portfele. Na szczęście dzięki łatce w grze sytuacja jest nieco łagodniejsza, co jest fajne. Dostajesz trochę więcej pieniędzy za swoje kłopoty, chociaż jest kilka rzeczy, z którymi będziesz musiał walczyć, aby odblokować.

 

Na szczęście problem trudności został rozwiązany. Wcześniejsze przejście przez Wieże Czasu było prawdziwym bólem w tyłku. Ale po aktualizacji jest trochę bardziej zbalansowany, więc tak naprawdę nie tracisz przez cały czas frustracji. Uznanie dla NetherRealm za trzymanie otwartego ucha na ziemię i słuchanie społeczności, zamiast odpowiadać na zimne ramię „radzić sobie z tym”.

Podsumowuj.ąc. jest to znakomita gra warta uwagi i mimo, że nie jest już aż takim powiewem świerzości, tak jak 2 lata temu, nie znudziła się.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022