grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

3

xKevkus94

1 rok temu

Najdroższe skiny do Counter Strike Global Offensive

Czasami granie w strzelanki może się okazać bardziej kosztowne niż granie w gry hot spo! Przekonać się tym mogą wszyscy Ci, którzy choć raz zawiesili oko na ekskluzywnej skórce w CS:GO. Rynek skinów do CS:GO wart jest miliony dolarów. Na początku gracze zdobywali nowe skiny grając w grę i płacąc za klucze do otwierania zdobytych skrzyń. Z czasem jednak pozwolono graczom handlować skórkami między sobą, co zapoczątkowało potężny i niezwykle wartościowy rynek. O wartości skórki decyduje wiele czynników: do jakiej broni jest przeznaczona, jaki jest jej współczynnik zużycia, jak ciężko ją zdobyć, jacy profesjonaliści jej używają itd. To wszystko sprawia, że niektóre skórki do CS:GO są bardzo drogie. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się najdroższym skinom do CS:GO w historii.

1. SOUVENIR DRAGON LORE AWP

Skórka Souvenir Dragon Lore do karabinu snajperskiego AWP jest jedną z najrzadszych skórek w CS GO.  Od 2014 roku jest ona udostępniana graczom w bardzo ograniczonych ilościach. Elegancki, robiący wrażenie wzór sprawia, że skin jest równie efektowny, co drogi . W swojej najrzadszej, ultra-limitowanej wersji Souvenir, może być on wart nawet 40.000$.

2. HOWL M4A4

Skórka Howl dla M4A4 ma bogatą historię. Po raz pierwszy została wydana w maju 2014 roku jako część kolekcji Huntsman. Niedługo później okazało się, że wzór na skórce to kopia dzieła internetowego artysty znanego jako CanisAlbus. Skandal z naruszeniem praw autorskich zmusił studio Valve do wycofania skórki w ówczesnym kształcie i wprowadzenia jej zaktualizowanej wersji. Jednocześnie ogłoszono, że skórka nie będzie już dłużej dostępna w skrzynkach na Steamie i tym samym zyskała ona status przedmiotu unikalnego. Od tamtej pory ceny za Howla biją kolejne rekordy. W 2020 pewien chiński kolekcjoner zapłacił za nią aż 100 000 dolarów!

3. PANDORA'S BOX SPORT GLOVES

Nie tylko broń cieszy się ogromną popularnością na rynku skórek do CS:GO. Rękawiczki Pandora’s Box Sport Gloves cenowo dorównują bowiem najbardziej unikalnym karabinom., Te eleganckie, fioletowe rękawice zostały wydane w listopadzie 2016 roku. Pandora’s Box Sport Gloves to najdroższa skórka do rękawic sportowych na rynku, sprzedawana za ponad 25 000 dolarów.

4. DOPPLER SAPPHIRE BUTTERFLY KNIFE

Karambity często znajdują się w centrum uwagi, ale Butterfly Knife też ma kilka rzadkich skórek, które mogą szybko opróżnić Twój portfel. Na szczycie listy najdroższych skinów do tego noża znajduje się Doppler Sapphire Butterfly Knife. Podobnie jak Emerald Karambit, Doppler Sapphire ma błyszczącą i gładką krawędź. Po raz pierwszy dodany do CS:GO na początku 2017 roku, Doppler Sapphire szybko stał się ulubieńcem entuzjastów noża Butterfly Knife. Jednak cena przekraczająca 14 000 dolarów, że tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na zakup tej skórki.

5. AK-47 CASE HARDENEF BLUE GEM

AK-47 jest jedną z najpopularniejszych broni w CSGO.Ten karabin ma wiele zalet, takich jak szybkostrzelność, niska cena i możliwość wyeliminowania przeciwnika jednym pociskiem, pod warunkiem, że jest to strzał w głowę. Nie powinien więc zaskakiwać fakt, że skórka do AK-47 jest jedną z najdroższych skórek w Counter-Strike’u. Skórka Ak-47 Case Hardened została dodana do Counter-Strike’a jako część pierwszej w historii walizki z bronią i była częścią kolekcji Arms Deal. Miała ciekawy wzór o niebieskim odcieniu. Szybko okazało się, że gracze CS:GO naprawdę lubią niebieski kolor. Do tego stopnia, że skórka AK-47 Case Hardened została sprzedana za 25000 dolarów.

6. AK-47 WILD LOTUS

Jeszcze jedną skórką do broni Ak-47 jest przepiękny Wild Lotus. Został on dodany do gry 2018 St. Marc Collection wraz z Operation Shattered Web. Kolorystyka i fantazyjny kwiatowy wzór sprawiają, że jest to produkt dla prawdziwych estetów. Sama w sobie skórka nie należałaby pewnie do najdroższych na tej liście, ale po dodaniu naklejek mogłaby z łatwością osiągnąć wartość co najmniej 30.000 dolarów.

7. STATTRAK M9 BAYONET CRIMSON WEB

Kolejny nóż na naszej liście to to StatTrak M9 Bayonet Crimson Web. Jest  to czerwony nóż z czarnym wzorem pajęczej siec. W zależności od tego jakoci wzoru a także skóry noża,  StatTrak M9 Bayonet Crimson Web może być wart nawet ponad 20 000 dolarów w stanie fabrycznym. W kwietniu 2014 roku jeden z takich noży został sprzedany za 23 850 dolarów. To sporo pieniędzy jak na nóż do CSGO, a do tego świetnie wygląda w połączeniu z fajnym zestawem rękawic.

Na koniec mamy dla Was ciekawostkę w postaci największej transakcji, jaka miała miejsce w CS:GO do tej pory. Doszło do niej w czerwcu tego roku. Chiński kolekcjoner odkupił od innego gracza dwie skórki. Zapłacił za nie aż 775 000 dolarów! Jakie to były skiny? W posiadanie tego kolekcjonera weszły AWP Dragon Lore (Factory New) oraz StatTrak AK-47 Case Hardened (Minimal Wear). Jak wiemy, oba  skiny należą do najbardziej ekskluzywnych i pożądanych przez graczy CS:GO. Ich wartość została dodatkowo podbita przez fakt naklejenia na każdy ze skinów czterech naklejek Titan Holo z ESL Major Series One Katowice 2014. Obaj mężczyźni spotkali się na żywo, aby dokonać tej niewiarygodnej transakcji.

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy