grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

2 lata temu

Najgorsza podróba Red Dead Redemption 2...

Read Dead Redemption 2 to chyba jeden z największych sukcesów Rockstara. Dzięki pracy ponad 3 tysięcy developerów gra otrzymała piękną grafikę, moim zdaniem nie stworzono ładniejszej gry. Jest to także spory sukces finansowy, tytuł został bowiem sprzedany ponad 38 milionów razy. Niestety za takie arcydzieło trzeba również słono zapłacić, aktualna cena gry na Steam wynosi 250 złotych. Nie można też zapomnieć o dosyć wysokich wymaganiach sprzętowych. Okazuje się jednak, że od jakiegoś czasu istnieje darmowy odpowiednik Read Dead, mowa tutaj o Westbound, stworzonym przez Moondrop Studio. W tym artykule postaram się omówić tą produkcję.

 

Grafika

Co by tu dużo opowiadać, grafiki absolutnie nie można porównywać z oryginalną wersją. Jest dosyć kiepsko zrobiona. Nie wiadomo do końca jaki to styl graficzny. Mamy tutaj dziwne połączenie Low Poly z bardziej "realistycznymi" teksturami. Może w trakcie procesu tworzenia gry skończyły im się pieniądze na assety, kto wie. Podsumowywując pod względem graficznym produkcja nie wypada zbyt szczególnie dobrze.

Gameplay

Pod tym aspektem jest już lepiej. Wiadomo, nie można liczyć tutaj na jakieś realistyczną fizykę i skomplikowane mechanizmy, jednak mamy do wykonywania wiele różnych aktywności. W grze można między innymi:

  • napadać na banki, sklepy oraz pociągi,
  • rabować i zabijać innych graczy
  • kopać różnorakie surowce w kopalniach,
  • polować na zwierzynę.

Za powyższe aktywności otrzymujemy dolary, które można potem wymienić na broń, lepszy sprzęt czy też nowe, szybsze konie.

Wymagania sprzętowe

W przeciwieństwie do Read Dead Redemption gra ma bardzo niskie wymagania sprzętowe. Grać można praktycznie na każdym urządzeniu, nawet na telefonie, aczkolwiek próbowałem i nie jest to zbyt komfortowe. Tak czy siak każdy może sobie pozwolić na wypróbowanie tego tytułu (no chyba, że mieszkacie na Podlasiu).

Mikrotransakcje

Wielu z was obawia się zapewne o ten temat. Darmowe gry często są w końcu pełne mikrotransakcji i reklam. Ta produkcja jednak miło zaskakuje pod tym względem. Jeśli chodzi o reklamy, nie ma ich wcale. Natomiast mikrotranskacje owszem są, ale nie sprawiają poczucia "pay2win" (płać, aby wygrać). Dodatkowo ceny pakietów nie przekraczają nawet trzydziestu złotych.

Westbound w liczbach

Okazuje się, że Westbound odnosi spore sukcesy. Od początku istnienia produkcji, gra została uruchomiona ponad 100 milionów razy. Aktualnie na serwerach przysiaduje średnio kilka tysięcy graczy w jednym momencie.

Podsumowanie

Westbound może być nienajgorszą alternatywą Read Dead Redemption dla osób, które mają słabszy sprzęt. Jednak dla tych z lepszym PC lub konsolą polecałbym sprawdzenie gry The Wild West (kliknij aby zobaczyć). Pod względem rozgrywki nie różni się za bardzo, ale ma za to znacznie ładniejszą grafikę.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy