grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

11

rafiigameplay

1 rok temu

Najlepsza Darmowa Strzelanka na Steam?

Najlepsza Darmowa Strzelanka na Steam?

 Na rynku znajduję się masa gier free to play, możemy wybierać różnorodne produkcje na podstawie naszych preferencji. W tym artykule chciałbym zrobić przegląd gry CS:GO. Postaram się po krótce przedstawić co w grze się znajduję i co ma do zaoferowania. 

 Counter-Strike: Global Offensive

Popularna strzelanka od studia Valve. W grze występuje kilka trybów rozgrywki. Najbardziej popularnym jest gra turniejowa. W tym trybie mierzymy się 5na5 przez maksymalnie 30 rund. Na maksymalnie 15 rund stajemy po stronie terrorystów i antyterrorystów i musimy wyelminować wszystkich wrogów albo dla pierwszej roli: podłożyć bombe a dla drugiej: uniemożliwić ten proces. Po 10 rozegranych grach rankingowych zostanie Ci przydzielona ranga która ma odzwierciedlać twój poziom umiejętności. To lista rang jakie możesz uzyskać:

 1. Srebro I
 2. Srebro II
 3. Srebro III
 4. Srebro IV
 5. Elitarne srebro
 6. Mistrzowskie elitarne srebro
 7. Złoty laur I
 8. Złoty laur II
 9. Złoty laur III
 10. Mistrzowski złoty laur
 11. Mistrzowski obrońca I
 12. Mistrzowski obrońca II
 13. Elitarny mistrzowski obrońca
 14. Wybitny mistrzowski obrońca
 15. Legendarny orzeł
 16. Mistrzowski legendarny orzeł
 17. Mistrzowska pierwsza klasa
 18. Elita światowa                                                                                                                                                                                                                    CSGO oferuję też możliwość wydropienia itemów w grze które później można sprzedać na wirtualnym markecie, jest to ciekawy pomysł na zgarnięcie kilku złotych w tygodniu i zakupienie sobie interesujących Cię skinów. Raz w tygodniu możemy wydropić jednego skina lub grafiti za wbicie poziomu i wydropić maksymalnie 2 skrzynki. Reset tych dropów następuje w każdą srodę. Gra od daty premiery do chwili obecnej zgromadza przy sobię rzesze fanów i nic nie zapowiada tego żeby miało się to zmienić. Świetna produkcja dla graczy którzy lubią rywalizację, tryhardowanie po zdobycie lepszej rangi, szlifowanie swoich umiejętności. Grę cechuje też ogromny wybór broni jakimi możecie zagrać, a oto lista:

  Pistolety

Glock-18  (terroryści)

P2000  (antyterroryści)

USP-S) (antyterroryści)

Dwie Beretty

P250

Tec-9 (terroryści)

Five-SeveN (antyterroryści)

CZ75-Auto

Rewolwer R8

Desert Eagle

Strzelby

 • Nova
 • XM1014
 • Obrzyn  (terroryści)
 • MAG-7  (antyterroryści)

Karabiny maszynowe

 • M249
 • Negev

Karabiny

 • Galil AR  (terroryści)
 • FAMAS  (antyterroryści)
 • AK-47 (terroryści)
 • M4A1-S (antyterroryści)
 • M4A4  (antyterroryści)
 • SG 553  (terroryści)
 • AUG  (antyterroryści)

Karabiny snajperskie

 • SSG 08
 • AWP
 • G3SG1  (terroryści)
 • SCAR-20  (antyterroryści)

Pistolety maszynowe

 • MAC-10  (terroryści)
 • MP9  (antyterrosyści) 
 • MP7
 • UMP-45
 • P90
 • PP-Bizon

Granaty

 • Koktajl Mołotowa- (terroryści) Podpala wrogów na wyznaczonym obszarze
 • Granat zapalający- (antyterroryści) Podpala wrogów na wyznaczonym obszarze 
 • Wabik- Imituje dzwięki broni którą posiadamy
 • Granat błyskowo-hukowy- Oślepia osoby które będą miały skierowaną kamere w jego strone
 • Granat dymny- Tworzy dym na danym obszarze
 • Granat zaczepny- Wyrzucony w konkretne miejsce, zadaje obrażenia graczom znajdującym się w pobliżu

W grze co roku organizowane są majory, święto dla graczów csa i osób interesujących się esportem. Przez okres kilkudziesięciu dni możemy obserwować starcia najlepszych drużyn starających się wygrać wydarzenie. Z tej okazji w grze są dostępne do kupienia kapsuły z naklejkami upamiętaniającymi wydarzenie. Jest to też świetna okazja dla wytrawnych konsereów sztuki inwestowania do pomnożenia swojego kapitału. Nazwa wydarzenia pochodzi od miasta w którym się odbywa. W tym roku wydarzenie nosi nazwę Antwerp 2022. Naklejka iBuyPower w wersji holo Katowice 2014 jest warta w tym momencie okoł 50 tysięcy zł za sztukę. Cena potrafi przyprawić o zawroty głowy, pokazuję to jednak że na takich wydarzeniach można nieźle zarobić. 

CS:GO oprócz trybu turniejowego ma też "poboczne" które również oferują świetną rozgrywkę, teraz je przedstawię:

Wyścig zbrojeń: w tym trybie za zabójstwa na graczach dostajemy nową broń i tak 16 poziomów, a na ostatnim zgarniemy złoty nóż, osoba która zdoła zabić za jego pomocą wygra cały tryb.

Deathmach- Przez 10 minut trwa walka każdy na każdego, za zabójstwa dostaję się punkty, są też okresowe eventy w których za kile konkretną bronią jest bonus punktowy. Osoba która zgarnie ich najwięcej wygrywa.

Latający scout- Jeden z nowszych trybów w którym możemy nieco odlecieć. Tryb charakteryzuję się zwiększoną grawitacją dzięki czemu możemy poczuć się jak na księżycu, do dyspozycji mamy tylko scouta. Dwie drużyny muszą się ze sobą zmierzyć ta która wygra 8 rund zwycięży.

Strefa zagrożenia- Tryb dla fanów battle royale, wraz z duo partnerem musimy wybrać miejsce w którym wylądujesz, zbieracie rozsiane po mapie bronie, amunicję i pieniądze za które można póżniej wezwać drona który dostarczy Wam potrzebny asortyment. Strefa cały czas się zmniejsza, wygrywa drużyna która przetrwa najdłużej i pokona pozostałe zespoły. W tym trybie dostepne są rangi. 

Skrzydłowy- W tym trybie mierzymy się na nieco okrojonych wersjach map wraz z duo partnerem gracie 2na2 do 8 wygranych rund po stronie terrorystów i antyterrorystów. Skrzydłowy zapewnia nam również system rankingowy, jest to więc fajna alternatywna dla zwykłych rankedów jeśli akurat nie macie zbyt wiele czasu a chcielibyście trochę porywalizować.

Uproszczony- Jest to przedsionek i miejsce gdzie można poćwiczyć przed trybem rankingowym. W tym trybie mierzymy się 10 na 10. Tak jak w klasycznym trybie terroryści muszą podłozyć ładunek a antyterroryści nie mogą do tego pozwolić. 

Demolka- Tryb cechujący się tym że po każdym zabójstwie w kolejnej rundzie dostaniecie nową broń, również terroryści muszą podłożyć bombę, a antyterroryści muszą to uniemożliwić.

Odbijanie- Na skróconej wersji danej mapy zadaniem 3 terrorystów będzie obrona podłożonej bomby przed 4 antyterrorystami. Na początku każej rundy gracz musi wybrać kartę wyposażenia z którym przyjdzie mu grać. Można ulepszyć swój ekwipunek zdobywając MVP. Gra toczy się dopóki któraś z drużyn nie zdobędzie 8 punktów. 

RANGI ZA LEVEL

W CSGO za zdobycie 5000 punktów expa dostaniecie kolejny poziom i rangę, teraz przedstawię ich listę: 

Rekrut – Poziom 1

Szeregowy – Poziom 2 do 4 

Kapral- Poziom 5 do 8

Sierżant – Poziom 9 do 12

Starszy Sierżant – Poziom 13 do 16

Sierżant sztabowy – Poziom 17 do 20

Porucznik – Poziom 21 do 24

Kapitan – Poziom 25 do 28

Major – Poziom 29 do 32

Pułkownik – Poziom 33 do 35

Generał Brygady – Poziom 36 

Generał Dywizji – Poziom 37

Generał Porucznik – Poziom 38

Generał – Poziom 39 

Zwierzchnik – Poziom 40

Po wbiciu maksymalnego poziomu możliwe będzie odebranie medalu za służbę w danym roku. Każdy medal w danym roku różni się od poprzednich i jest przypisany do naszego konta. Po tym procesie ranga się resetuje i zaczynamy od 0 mając możliwość dalszego levelowanie, co za tym idzie dropienia skinów/grafiti za lvl. Medale to napewno fajna sprawa dla ludzi którzy chcą upiększyć konto, poflexować się ile grają i osób które lubią kolekcjonować takie rzeczy

OUTRO

CSGO- jest jedną z najbardziej popularnych gier nie bez powodu, daje mase emocji i frajdy. Możemy integrować się z innymi narodowościami- co nie zawsze kończy się dobrze dla wyniku meczu ale daję mnóstwo śmiechu. Elementy strategii, możliwość ćwiczenia, stawiania się lepszym i awansowanie po drabinkach rang, rynek tworzony przez graczy, regularne aktualizację to wszystko wpływa na obraz csgo jako jedne z lepszych o ile nie najlepszej darmowej strzelanki. Jeśli jakimś sposobem nie grałes to gorąco polecam spróbować, a dla tych wszystkich osób które grały, mam nadzieję że wzbudziłem w Was chęć do powrotu do gry, choćby na jednego rankeda. Mam nadzieję że artykuł przypadł Wam do gustu, widzimy się na polu bitwy :P

 

 

 

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy