logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

1 rok temu

Nowa niesamowicie ciekawa gra strategiczna! - Pawnbarian

Steam jest zapełniony masą bardzo podobnych do siebie tytułów. Mi osobiście rzadko zdarza się znaleźć coś oryginalnego. Jednak po wielu milionach lat w końcu się udało. Natrafiłem na grę Pawnbarian od polskiego studia. Ale... czym wogle jest to całe Pawnbarian? Dobre pytanie. Otóż Pawnbarian - jest to połączenie szachów i roguelike. W grze walczymy z najróżniejszymi potworami, jednak nie za pomocą klikania myszki pięćset razy na sekundę, a logicznego myślenia. Dokładniej rzecz ujmująć używamy ruchów szachowych, aby wykończyć swoich przeciwników. W tym artykule przedstawię po krótce jak wygląda rozgrywka oraz czy moim zdaniem warto kupić grę. Zapraszam.

OPIS GRY

Otwierając grę wyświetla się schludne i klimatyczne menu. Zachęcające jest też bezbłędne polskie tłumaczenie. Po kliknięciu GRAJ mamy do wyboru trzy postacie. Każda z nich posiada inne umiejętności. Na początku jednak jesteśmy zmuszeni do grania tak zwanym Pionbarzyńcą, czyli podstawowym wojownikiem. Następnie przchodzimy do wyboru dungeon'u oraz jednego z dziesięciu poziomów trudności. Tak zaczyna się bitwa.

Teraz naszym zadaniem jest wyczyszczenie wszystkich poziomów, których jest łącznie siedem. robimy to za pomocą figur oraz pionów, które są generowane losowo w każdym ruchu. Za jednym ruchem najczęściej możemy się ruszyć dwa razy. Chyba, że użyliśmy sztuczki. W takim wypadku możemy się ruszyć jeszcze raz. Aby użyć sztuczki, wystarczy posłużyć się figurą, która jest oznaczona znakiem pioruna. Na powyższym zrzucie ekranu otrzymałem dwie takie możliwości.

Oprócz sztuczki jest kilka innych umiejętności, takich jak tarcza, czy rozprysk. Nie będę ich wszystkich tutaj wyjaśniał, ponieważ od tego jest samouczek dostępny bezpośrednio w grze. Kiedy przejdziemy dany poziom mamy możliwość zrobienia małych zakupów za złoto, które zdobywamy po przejściu każdego poziomu. Możemy dzięki temu stać się jeszcze potężniejsi niż przedtem. Jest to konieczne, ponieważ z każdym poziomem przeciwnicy mają coraz bardziej niebezpieczne ataki i coraz więcej mocy.

Po przejściu wszystkich poziomów odblokowywujemy nowy dungeon, poziom trudności lub postać. Do zdobycia są też osiągnięcia Steam, których jest w sumie dziewięć. Nie oznacza to jednak, że są łatwe do zdobycia. Potrzeba naprawdę wielu godzin i wysiłku, aby je otrzymać.

RECENZJA GRY

Moim zdaniem gra Pawnbarian to tytuł godny polecenia, szczególnie dla fanów szachów. Ostrzegam jednak, że nie jest zbyt prosty. Głównymi zaletami gry są:

- bezbłędnie przetłumaczony język polski

- bardzo oryginalny pomysł

- ładne opracowanie wizualne

Jeśli mielibyście ochotę zakupić grę, możecie to zrobić tutaj. Jeśli nie jesteście jeszcze w pełni przekonani, możecie wypróbować również wersję demo. Zawiera ona pierwszy duengon i samouczek. Myślę, że to pomoże wam podjąć decyzję. To tyle jeśli chodzi o ten artykuł. Mam nadzieję, że się spodobał.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022