grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

1 rok temu

Omówienie, recenzja i historia gry War Thunder

W tym artykule omówię czy warto zagrać w War Thunder. Przybliżę też trochę historię tej gry, ponieważ przeszła niemałą ewolucję od swojej premiery, która miała miejsce w 2012 roku. Nie lubię pisać zbyt długich wstępów, a wolę raczej przejść od razu do tematu, dlatego zapraszam do przeczytania.

 

Historia gry

Na początku War Thunder był raczej grą symulującą latania, w której można było mieć tylko 200 samolotów, a zaczynało się od dwupłatowców z okresu międzywojennego. Gracze stopniowo przechodzili przez progresywny system oparty na XP do wczesnych i późnych samolotów śmigłowych z okresu II wojny światowej, aż do odrzutowców z czasów zimnej wojny.

Gracze mogli używać tych samolotów w 3 różnych trybach gry, aby dopasować styl gry i gracza:

  • "Arcade" - dla tych, którzy chcieli po prostu wskoczyć do samolotu i zestrzelić mnóstwo jednostek, podczas gdy wszyscy gracze i typy samolotów były oznaczone wraz ze wskaźnikiem ołowiu, więc wiedziałeś, gdzie celować.
  • "Simulation" - realistyczny symulator lotu, w którym trzeba było zidentyfikować wrogie i przyjazne samoloty w międzyczasie biorąc udział w określonych misjach/celach i zamknięty w widoku z kokpitu.
  • "Realistic" - Prawdopodobnie najczęściej grany tryb gry, była to idealna równowaga pomiędzy trybem Sim i Arcade, ze świetną fizyką lotu, ale nadal musiałeś dostrzegać swoje cele.

Te 3 tryby gry są nadal częścią gry dzisiaj, tylko teraz są tysiące samolotów przez 8 narodów, ale z dodatkiem czołgów, śmigłowców i statków, z których wszystkie zostały ręcznie wykonane do najbardziej niesamowitych szczegółów.

 

Recenzja i omówienie gry

Dla nowego gracza rozpoczynającego przygodę z War Thunder w 2022 roku, początkowo wszystko wygląda dość przytłaczająco, ale Gaijin bardzo sprytnie umieściło mnóstwo wskazówek, trików i podpowiedzi w całej grze, aby uczynić ją bardziej zachęcającą. Przede wszystkim, gra zawiera samouczki dla każdej kategorii pojazdów, pokazując podstawy, aby zacząć, a w niektórych przypadkach, można za to też zarobić walutę w grze , co jest miłym małym bonusem.

Najtrudniejszą rzeczą do zrobienia dla nowego gracza jest wybór ścieżki, którą chcesz podążać, ponieważ masz wiele do wyboru, ale kiedy już podejmiesz tę decyzję, od razu rzucasz się w wir akcji!

War Thunder to jedna z tych gier, do których można spokojnie zasiąść i grać godzinami solo, ale podobnie każda rozgrywka może trwać od 5 do 15 minut. Ci, którzy martwią się o system czatu w grze, jest używany głównie do wywoływania lokalizacji wroga - nie martwcie się. Gaijin są bardzo surowi w kwestii profanacji, ponieważ gra jest skierowana do szerokiego przedziału wiekowego, więc ogólnie rzecz biorąc, zawsze jest to środowisko o dobrej atmosferze.

Jeśli jednak uda ci się wciągnąć do gry kilku przyjaciół, zabawa będzie jeszcze lepsza. W grze istnieje system "Squad", który pozwala na dołączenie do 4 graczy razem, a dodatkowo Twoi koledzy z drużyny są oznaczeni na mapie jako Zieloni, aby odróżnić się od zwykłego niebieskiego.

Otrzymasz również bonusy za wspólną grę w drużynie z asystami typu "zbliżenie" i nagrodami "Najlepsza drużyna", które zwiększą ilość waluty w grze, którą zarobisz w każdym meczu. Możesz to również zrobić jako gracz solo, włączając opcję "Automatycznych Drużyn", jeśli chcesz, a ona połączy cię z 1 inną losową osobą, dzięki czemu oboje będziecie czerpać korzyści z bycia w drużynie, bez konieczności namawiania przyjaciół do przyłączenia się! Ale ogólnie rzecz biorąc, fajniej jest, gdy gra się w kooperacji z ludźmi, a nie tylko przeciwko nim.

Możesz również dołączyć do Eskadr graczy, które większość graczy prawdopodobnie kojarzyłaby jako "Klan". Odblokowuje to kilka dodatkowych funkcji, takich jak możliwość badania kilku rzadkich pojazdów high-end i dostęp do całkiem fajnego trybu 8vs8 PvP. Ten tryb 8vs8 zasadniczo stawia Twoją eskadrę łeb w łeb z inną eskadrą, co zazwyczaj może być bardzo intensywną i konkurencyjną bitwą, szczególnie biorąc pod uwagę, że wszystkie wyniki są śledzone, a gracze będą chcieli zobaczyć, jak ich oddział toruje sobie drogę w górę tabeli liderów w nadziei na bycie eskadrą nr 1 w grze!

Mając prawie 9 lat na karku War Thunder, zawartość jest wciąż tak świeża jak nigdy dotąd. Regularne, duże aktualizacje pojawiają się co najmniej raz na kwartał i zawierają nową mapę lub dwie oraz całą masę nowych maszyn wojennych dla wszystkich kategorii i nacji.

Do tego Gaijin organizuje różne wydarzenia w ciągu roku (zazwyczaj 2; Operacja Zima i Operacja Lato), w których bierzesz udział wykonując pewne specjalne zadania i cele na polu bitwy w dowolnej kategorii pojazdu, w którym wolisz grać - wszystko to działa w kierunku odblokowania rzadkich maszyn premium, których zazwyczaj nie można kupić (chyba, że chcesz wydać setki $$$). Więc znowu, zawsze jest coś do zrobienia lub cel, aby utrzymać cię zajęty.

Jest też system BattlePass i nagrody za codzienne logowanie, które również pozwalają ci pracować nad odblokowaniem garści pojazdów premium, zazwyczaj 2 czołgów, 1 łodzi i 1 samolotu, ale dostajesz też mnóstwo innych drobiazgów po drodze, które możesz zachować.

Jedną z najmocniejszych stron War Thunder jest to, jak dobrze wymodelowane są pojazdy. To bardzo ważna cecha w grze, która stawia Cię w samym środku realistycznej walki pojazdów w MMO.

Pojazdy są nie tylko bardzo szczegółowe pod względem estetyki, uzbrojenia i osiągów, ale także zaprojektowane tak, aby zachowywały się tak, jak w rzeczywistości - również wtedy, gdy zostaną trafione przez wroga!

Moduły, takie jak silniki, zbiorniki paliwa, powierzchnie sterujące, półki na amunicję, odgrywają kluczową rolę w rozgrywce. Zamiast puli zdrowia czy punktów trafień, które ogląda się w World of Tanks czy World of WarShips firmy War Gaming, War Thunder stosuje bardziej dogłębną metodę działania.

Nie pozwólcie, aby fakt, że War Thunder jest grą "free to play" Was zniechęcił.

Jest całkowicie możliwe, aby grać w tę grę nie wydając ani grosza

Można przyspieszyć zdobywanie czołgów dzięki opcji "Premium". Możesz również kupić "Pojazdy Premium" za różne ceny i one również oferują takie same bonusowe nagrody jak "Premium".

Wszystko to jest opcjonalne, nie potrzebujesz premium ani pojazdów premium, aby grać w War Thunder, ponieważ żadna z głównych treści, aktualizacji, trybów gry czy map nie jest zamknięta za transakcjami.

 

Podsumowanie

Podsumowując, War Thunder to zupełnie inna bestia niż gra, która po raz pierwszy pojawiła się w 2012 roku.

Ze stałym dopływem nowej zawartości, rozkwitającą bazą graczy i mnóstwem innych rzeczy do zrobienia, jest to fantastyczna gra, w którą warto zagrać, czy to w czasie oczekiwania na kolejną aktualizację Call of Duty o pojemności 2137 GB, czy też coś, w czym można zatopić zęby każdego dnia. War Thunder ma coś dla każdego i na każdą okazję. Wszystko to sprawia, że spodobało mi się War Thunder. Nie co dzień widzi się grę, która rozwija się prawie 10 lat po premierze. Pamiętajcie też o tym, że za granie w ten tytuł można dostać sporo punktów na GrynaPlus.pl ;)

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy