logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

1 rok temu

Omówienie WSZYSTKICH Slimów w Slime Rancher

W tym poradniku omówię po krótce wszystkie rodzaje slimów w grze Slime Rancher. Zapewne trochę to zajmie, tak więc nie będę zanudzał zbyt długimi wstępami. Zapraszam.

 

Różowy Slime

Pink Slime będzie się rozmnażał prawie wszędzie, ale jego główne tarło znajduje się tuż obok twojej farmy, w Dry Reef. Różowe szlamki zjedzą każde jedzenie, które im dasz i nie mają ulubionych pokarmów. Te szlamki są podstawowe i nie posiadają żadnych specjalnych umiejętności.

Skalny Slime

Rock Slime'y będą się pojawiać w wielu miejscach, ale ich główne tarło znajduje się w Dry Reef. Rock Slimy jedzą warzywa, a ich ulubionymi są buraki. Te slimy mają zdolność toczenia się, zadając obrażenia każdemu, w kogo trafią.


Tabby Slime

Slime'y Tabby pojawiają się w wielu miejscach, najczęściej na Suchej Rafie. Lubią jeść mięso, a ich ulubionymi są Stony Hens. Kradną jedzenie i plorty.
Phosphor Slime


Phosphor Slime

Rozmnażają się prawie wszędzie, ale Dry Reef jest gwarantowanym miejscem dla nich. Tarło odbywa się tylko w nocy, a kiedy wstaje słońce, slimy te znikają. Żywią się owocami, ich ulubionym jest Cuberry. Te slimy mają zdolność unoszenia się w powietrzu.
Boom Slime


Szlamy Boom

Slime pojawiają się prawie wszędzie w Indigo Quarry i Moss Blanket. Jedzą mięso, a ich ulubioną potrawą jest Briar Hens. Te szlamki mają unikalną zdolność do wybuchania co jakiś czas, więc bądź ostrożny, bo może to być śmiertelne.

 

Rad Slime

Podobnie jak Boom Slime, Rad Slime również pojawia się w Indigo Quarry. Żywią się warzywami, a ich ulubioną potrawą jest Oca Oca. Emitują radioaktywną aurę, która z czasem zadaje obrażenia.

 

Szlam Kałużowy

Puddle Slime'y pojawiają się w Moss Blanket oraz Indigo Quarry i można je znaleźć w zamieszkujących je stawach. Nie żywią się jedzeniem, ale raczej wodą. Jeśli umieścisz je w stawie, Puddle Slimes będą pić wodę i produkować plorty. Jeśli jednak w jednym stawie jest zbyt wiele Puddle Slime'ów, nie będą one produkować żadnych plortów.

 

Miodowy Slime

Honey Slime'y można znaleźć w The Moss Blanket. Żywią się owocami, a ich ulubionym owocem jest Mint Mangos. Plorty Honey Slime mają unikalną zdolność przyciągania do siebie innych slimów.

 

Hunter Slime

Hunter Slime'y można znaleźć w The Moss Blanket i The Glass Desert. Te slimy mogą stać się niespokojne i mogą stanowić zagrożenie dla Ranchera. Żywią się mięsem, a ich ulubionym jest Roostros. Te Hunter Slime'y mają zdolność czynienia wszystkiego poza swoimi oczami niewidzialnymi, co czyni je bardzo niebezpiecznymi drapieżnikami.

 

Crystal Slime

Crystal Slime można znaleźć w Indigo Quarry w małej jaskini na wschodniej stronie. Żywią się warzywami, a ich ulubioną odmianą jest Odd Onions. Crystal Slime potrafi wyrzucać z ziemi kryształy, które zadają obrażenia.

 

Quantum Slime

Quantum Slime można znaleźć w Starożytnych Ruinach. Lubią jeść owoce, a ich ulubionym owocem jest Phase Lemons. Quantum Slime potrafią tworzyć iluzje samych siebie i teleportować się do nich, gdy są pobudzone.

 

Ognisty Slime

Ogniste Slime'y można znaleźć na Szklanej Pustyni. Podczas burzy ogniowej, Fire Slime'y pojawiają się z ognia wystrzeliwującego z ziemi. Mogą one jeść tylko popiół, więc aby je nakarmić, musisz posiadać spalarnię z ulepszeniem Koryto Popiołu i regularnie spalać dla nich jedzenie.

 

Slime Derwisza

Slime'a Derwisza można znaleźć na Szklanej Pustyni. Lubią jeść owoce, a ich ulubionym owocem jest Prickle Pears. Kiedy te szlamki są pobudzone, mogą tworzyć cyklony, używając pierścieni wokół ciała.

 

Slime Splątany

Tangle Slime można znaleźć na Szklanej Pustyni po przywróceniu jej życia. Można je również znaleźć karmiąc Largo Tangle Slime'a, który znajduje się na Szklanej Pustyni. Szlamy plątające się lubią jeść mięso, zwłaszcza malowane kury. Szlamy te mogą tworzyć pnącza z ziemi, aby zbierać jedzenie lub plątać się na niewielkich odległościach.

 

Slime mozaikowy

Slime'y mozaikowe, podobne do szlamów splątanych, pojawiają się na Szklanej Pustyni po przywróceniu jej życia. Lubią jeść warzywa, a ich ulubionym owocem jest srebrny pasternak. Posiadają unikalną umiejętność tworzenia wokół siebie świetlnych błysków, które eksplodują po zetknięciu z ziemią.

 

Saber Slime

Saber Slime'y można znaleźć w Dziczy jako Largos. Możesz dostać się do Dziczy przez farmę Ogdena Ortiza. Większość Saber Slimów jest zdziczała i może stanowić zagrożenie dla Ranczera. Zjedzą każdy rodzaj mięsa.

 

Quicksilver Slime

Quicksilver Slime'y można znaleźć na farmie Mochi Milesa. Quicksilver Slime są niewiarygodnie szybkie i można je karmić tylko poprzez strzelanie do nich prądem. Możesz wymieniać Quicksilver Plorts u Mochi Miles na nagrody.

 

Glitch Slime

Glitch Slime można znaleźć w Slimeulation Viktora na jego farmie. Pojawiają się one tylko wtedy, gdy znajdziesz szlam z dziwną twarzą i podnieść go. Można je również znaleźć poprzez interakcję z dziwnymi rzeczami w laboratorium Viktora, takimi jak drzewo wydające niewłaściwe owoce. Nie jedzą jedzenia, a jeśli opuścisz Szlamulację, trzymając Slime Glitch, zamienią się one w Bug Reports, które można wymienić na nagrody dla Viktora.

 

Złoty szlam

Złote Szlamy są bardzo rzadkie i można je znaleźć losowo na całej mapie. Gwarantowane jest jednorazowe pojawienie się Gold Slime'ów w The Feral Vaults. Gold Slime'y będą produkować złote plorty, jeśli zostaną trafione przez cokolwiek poza Chickadoos i Plortami. Gold Slimes nie mogą być przechowywane w Vac Pack i uciekną, jeśli cię zauważą.

 

Lucky Slime

Podobnie jak Złote Slime, Lucky Slimy są bardzo rzadkie i pojawiają się w określonych miejscach na mapie. Dadzą Ci Newbucks, jeśli nakarmisz je mięsem. Lucky Slime'y znikają wkrótce po tarle i nie można ich zamknąć w Vac Pack.

 

Largo Slimes

Largo Slimy to 2 rodzaje szlamów zmieszane razem. Można je znaleźć w dowolnym miejscu na mapie lub możesz je stworzyć samemu, karmiąc slime'a dowolnym plortem oprócz jego własnego.

 

Gordo Slime

Gordo Slimy można znaleźć w określonych miejscach na mapie. Gdy Gordo Slimes zostaną wystarczająco nakarmione, wybuchną i dadzą ci klucz lub teleporter z powrotem na ranczo. Będą one również upuszczać skrzynie i slimy tego samego gatunku. Możesz również znaleźć Gordo Slimes używając Gordo Snare, aby je uwięzić.

 

Zdziczałe slimy

Zdziczałe Slimy to pobudzone Slimy, które zaatakują Ranchera na sam widok. Większość Zdziczałych Slimów można uspokoić, jeśli się je nakarmi. Istnieją pewne miejsca, w których Zdziczałe Slimy zawsze będą się rozmnażać.

 

Tarr

Tarr może zostać znaleziony, jeśli Largo Slime zje jakąkolwiek plortę poza dwoma, z których został stworzony. Będą one atakować inne slimy, zamieniając je w Tarr. Będą również atakować Ranchera, więc bądź ostrożny. Mogą zostać zniszczone w kontakcie z wodą.

 

Z wielką satysfakcją mogę powiedzieć, że to już koniec... Jeśli ktokolwiek przeczytał to do końca to życzę mu/jej/im miłego dnia :)

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022