logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

4

koxu987654321

1 rok temu

Pokemon Legends: Arceus - recenzja

W 1996 roku Pokemon był odważny. Ta dziwaczna gra RPG była zarówno mechanicznie prostsza, jak i bardziej ambitna niż jej współcześni, składająca się z przystępnego systemu walki i ogromnej listy 150 uroczych maskotek. Od tego czasu podstawowe gry Pokemon w większości trzymają się wzorca ustalonego przez te pierwsze gry, rozwijając poczucie znajomości ze stałą, lekką iteracją. Pokemon Legends: Arceus łamie ten iteracyjny schemat, próbując stworzyć nowy fundament, pożyczając jednocześnie fragmenty z głównych gier Pokemon, aby stworzyć coś nowego. Rezultat jest czasami niechlujny i nie zawsze działa, ale jego wyraźne cechy odróżniają go od podstawowej serii i ostatecznie go podnoszą.
Chociaż jest to spin-off, Pokemon Legends: Arceus nie pożycza pułapek Pokemonów do zupełnie innego zestawu mechanik, takich jak seria Mystery Dungeon lub Stadium. Zamiast tego ta gra na nowo przedstawia podstawową mechanikę Pokemonów – znajdowanie i łapanie Pokemonów oraz walkę z nimi – w nowym kontekście eksploracji rozległych otwartych przestrzeni 3D.

 

Pokémon Legends: Arceus feels like the start of a better game to come

 

Legends: Arceus toczy się na długo przed współczesnymi grami, w czasach, gdy Pokemony nie zostały zintegrowane z codziennym życiem jako zwierzęta domowe i zwierzęta juczne. Istnieje poczucie, że dzika jest tu niebezpieczna, a mieszkańcy wioski traktują Pokemony jak przerażające, dzikie bestie. Wyjątkiem jest Korpus Zwiadowczy, mała grupa rozkwitających naukowców pracujących pod lokalnymi siłami bezpieczeństwa. Kiedy wpadasz w świat, Korpus Zwiadowczy niemal natychmiast rozpoznaje Twój talent do stylu prowadzenia badań i angażuje Cię do pracy.
Wydaje się, że wszechobecna szczelina na niebie doprowadza do szału Pokemona, w tym świętego Pokemona większego niż życie, któremu lokalne plemiona Diamentów i Perły otaczają szczególną czcią i ochroną. Jako obcy w obcym kraju bez innych opcji dołączasz do Korpusu Zwiadowczego w nadziei na rozwiązanie zagadki szczeliny.
Codzienna praca Korpusu Zwiadowczego polega na tworzeniu pierwszego Pokedex, notesu w formie papierowej, który zawiera całą zgromadzoną w regionie wiedzę o Pokemonach. Korpus ma nawet podstawową wiedzę o tym, jak złapać Pokemona, w tym jak zbudować podstawowy PokeBall ze znalezionych materiałów. Ukończenie Pokedexu jest zawsze celem gier Pokemon, ale zwykle jest to przypadkowy, drugorzędny cel zbierania nowych Pokemonów w celu wyszkolenia ich do bitew. W Arceus ukończenie Pokedexu jest na pierwszym planie, co ponownie przedstawia go jako kluczowy cel, który łączy wszystko, co robisz, w tym postępy w grze.

 

Pokémon Legends: Arceus impresses with largely positive reviews

 

Chociaż proces ukończenia Pokedexu obejmuje podobną mechanikę do tego, co można znaleźć w głównych grach Pokemon, Legends: Arceus sprawia, że ​​jest to nieco bardziej zaangażowane. Możesz zobaczyć Pokemona wędrującego swobodnie po otwartych środowiskach, jak w obszarze Dzikiego miecza i tarczy. Ale niekoniecznie musisz walczyć, aby ich zaangażować. Możesz spokojnie podkraść się do nich, zbliżając się powoli, gdy są odwróceni plecami lub chowając się w wysokiej trawie, i rzucić w nich PokeBallem. To często wystarczy, aby je złapać, więc szybko przechodzisz przez PokeBalls – dziesiątki w jednej podróży – budując swoją kolekcję. Możesz także zwabić je, używając ich ulubionych potraw, aby odwrócić ich uwagę, gdy skradasz się za nimi. Jeśli cię zauważą, mogą cię zaatakować - jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz zrobić unik z drogi lub po prostu uciec z obszaru, ale jedynymi prawdziwymi narzędziami obronnymi, jakie posiadasz, są pokemony, które już złapałeś. W mgnieniu oka możesz wrzucić je do walki, aby rozpocząć bitwę.
Ogólnie rzecz biorąc, ta centralna pętla rozgrywki bierze pomysły, które wcześniej pozostawiono wyobraźni i przesłonięto za mechaniką RPG w głównych grach Pokemon, i zmienia ich kontekst, aby były bardziej aktywne i osobiste. Możliwe, że za każdym razem, gdy wpadłeś w przypadkowe spotkanie w poprzednich grach Pokemon, potwór najpierw namierzył ciebie, a ty rzuciłeś PokeBall, aby chronić się w bitwie, a system bitwy przybliżył ten pomysł, przedstawiając go jako przypadkowe spotkanie. Ale tutaj jest to bardzo dosłowne. Istnieje ryzyko, że zostaniesz zraniony przez dzikie stworzenie, a Twoje małe kieszonkowe potwory są jedyną niezawodną odpowiedzią do Twojej dyspozycji. To satysfakcjonujące, że w końcu naprawdę poczujesz napięcie dzikiej bestii, która cię atakuje, i uwolnij własnego wyszkolonego potwora, aby cię chronił.

 

How to make Pokemon spawn in Pokemon Legends: Arceus? - Game News 24

 

Kontrole stojące za tym podejściem binarnym – ukrycie kontra bezpośredni atak, przechwycenie kontra inicjowanie bitwy Pokemonów – mogą być dezorientujące. Przycisk wyzwalacza służy do rzucania tym, co masz pod ręką, i przełączasz się między menu PokeBalls i innymi obiektami, takimi jak przynęta, a oddzielnym menu złapanych Pokemonów za pomocą przycisku X. Przez większość czasu jest to dość intuicyjne, przechodzenie przez arsenał, a następnie celowanie, ale w ferworze łatwo jest zmarnować PokeBall, gdy zamierzałeś rozpocząć bitwę – lub, co gorsza, rozpocząć bitwę, gdy byłeś starając się być podstępnym.
aW głównej grze Pokemon, po prostu złapanie Pokemona wypełniłoby jego wpis Pokedex, ale tutaj tak nie jest. Ponieważ budujesz pierwszy Pokedex, a mechanika stealth-catch pozwala na szybsze odnalezienie, ukończenie wpisu Pokedex wymaga wykonania serii zadań. Arkusz Pokedex przedstawi zadania – często z wieloma poziomami – takie jak złapanie określonej liczby Pokemona, pokonanie określonej liczby, złapanie liczby bez zauważenia, zobaczenie, jak używa określonego ruchu, karmienie go kilka razy i wkrótce. Po wykonaniu kilku z tych zadań możesz oddać swoje odkrycia, a wpis Pokedex zostanie uznany za kompletny.
To niezwykle elastyczny system, który pozwala grać w Pokemona na swój sposób. Jeśli lubisz walczyć z Pokemonami, możesz zrobić prawie cały swój postęp, po prostu walcząc z dzikimi potworami. (Niedługo omówię bitwy bardziej szczegółowo). Jeśli wolisz skupić się na ukryciu i ledwo angażować się w bitwy, ta opcja jest również dostępna. Na początku zauważyłem, że obsesyjnie sprawdzam moje zadania Pokedex i kieruję się w stronę ukończenia min-maxingu, przeglądając strony Pokedex w poszukiwaniu tych, których potrzebowałem. Ale po pewnym czasie stwierdziłem, że o wiele przyjemniej jest po prostu wędrować po świecie, łapać się w ukryciu i walczyć tak, jak mi się podoba, a następnie pozwolić żetonom spaść tam, gdzie mogą, aby ukończyć Pokedex.
Prowadzi to również do znacznie innego poczucia dynamiki imprezy niż typowa gra Pokemon. Ponieważ łapiesz Pokemona przez pełnego i rozwijającego się pokemona, który niekoniecznie jest potrzebny do ukończenia wpisów Pokedex, jest mniej zachęty do utrzymywania podstawowego zespołu ulubionych pod ręką i pasywnego podnoszenia ich w trakcie gry. Stale wymieniałem swój zespół w terenie, zameldowując się w obozach bazowych, zastępując każdego Pokemona, który został zdeklasowany przez nowszy połów. Ale to oznacza, że ​​niektóre z moich starych ulubionych, w tym mój starter, leżały w chłodni przez wiele godzin. Tęskniłem za tym uczuciem tworzenia specjalnej więzi z moim początkowym Rowletem i utrzymywania go przy sobie przez całą grę.

 

Pokemon Legends Arceus Digital or Physical copy? | WePC

 

Niestety, bramkowanie postępów kampanii jest również powiązane z wypełnianiem wyników ankiety Pokedex. The Survey Corps nagradza rankingi gwiazd, które zdobywają kolejne poziomy w miarę zdobywania punktów badawczych za wykonywanie zadań i wypełnianie wpisów Pokedex. W miarę postępów w fabule otwierają się nowe środowiska, ale między każdym ważnym punktem fabularnym musisz awansować do następnego poziomu gwiazdek. Oznaczało to, że przez kilka pierwszych rang gwiazd utknąłem, musząc przejść przez obszary, które już intensywnie eksplorowałem, szlifując, aby przejść na tyle, aby przejść dalej. W dalszej części gry, gdy uzyskałem dostęp do większego wyboru środowisk — i uzyskałem dostęp do wierzchowców, dzięki którym można było dotrzeć do nowych obszarów — znacznie łatwiej było robić postępy bez poczucia, że ​​muszę wracać do poprzedniego obszaru z grzywną - grzebień zębaty.
System walki jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym aspektem poprzednich gier Pokemon, a każdy Pokemon w Legends: Arceus jest w stanie wyposażyć tylko w cztery ruchy na raz i wszystkie zwykłe żywiołowe mecze kamień-papier-nożyce nienaruszone. Ale potrzeba znajomości najdrobniejszych niuansów przy typowaniu pojedynków jest w Arceusie słabiej zaznaczona, do tego stopnia, że ​​ruchy są od samego początku wymieniane jako skuteczne, superefektywne, niezbyt efektywne i bez efektu. Nowsze gry Pokemon zawierały tę funkcję i doceniam pomoc jako ktoś, kto nie ma miejsca na mózg, aby śledzić każdy ruch, ale wcześniej utrzymywał te wskazówki za ukończeniem wpisu Pokedex. W Pokemon Legends: Arceus ta szorstka krawędź jest szlifowana, aby była jeszcze gładsza, ponieważ zobaczysz je od razu na liście,
Możesz także spotkać się z wieloma Pokemonami, czasami po prostu przez zwykłe szczęście, rozpoczynając bitwę w środku tłumu dzikich stworzeń. Te chwile mogą być odpowiednio wstrząsające, ponieważ wciąż możesz mieć tylko jednego potwora na raz. A czasami po prostu natkniesz się na Pokemona znacznie powyżej twojego poziomu, w tym czerwonooki Pokemon „Alfa”, który jest większy i potężniejszy niż średnia dla ich gatunku. Jeśli zdołasz je złapać, są w zasadzie drapieżnikami wierzchołkowymi swojego typu z wymaganym wzrostem statystyk.
Dodanie małej, ale czasami istotnej zmarszczki do systemu walki jest opcją, aby każdy z twoich ataków był „Zwinny” lub „Silny”. Atak Zwinny poświęca część siły na rzecz szybkości, co czasami pozwala zaatakować dwa razy, zanim przeciwnik zdąży odpowiedzieć. I odwrotnie, silny atak zada dodatkowe obrażenia, ale może cię spowolnić na tyle, że przeciwnik będzie mógł zareagować dwa razy. Opcjonalna oś czasu bitwy pokazuje, kiedy nastąpią tury, więc możesz zobaczyć, jak zamiana ruchów Zwinnych i Silnych wpłynie na kolejność tur. Dodaje to dodatkową warstwę kreatywności i strategii, zwłaszcza gdy zaczniesz uzupełniać mniej skuteczne ataki stylem Silnym, ponieważ chcesz wywołać efekt statusu, lub używając stylu Zwinnego do superskutecznego ataku, aby szybko wykończyć przeciwnika.
Seria bitew z bossami zwana Frenzy battles to także znacząca zmiana w stosunku do normy Pokemonów. Te konflikty na dużą skalę wiążą się z historią, gdy pracujesz z opiekunem każdego Pokemona „Strażnikiem”, aby dowiedzieć się, jakie rodzaje żywności lubią, abyś mógł zrobić specjalne balsamy. Następnie wchodzisz na wyraźną arenę, na której musisz unikać szalejących ataków Pokemona i uderzać go Balsamami, tylko od czasu do czasu wysyłając własnego Pokemona, aby ogłuszyć go na tyle długo, abyś mógł szybko wystrzelić w niego Balsamy. Zaspokojenie tych bestii poprzez żonglowanie priorytetami aktywnego unikania, szukanie otwartych okazji do rzucania, a następnie mieszanie w tradycyjnych bitwach Pokemonów to najbardziej ekscytująca seria od lat.

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022