grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

5

XDusz

2 lata temu

Poradnik dla początkujących w FORTNITE/ Nowości sezonu 2 rozdziału 3

    Witam! W grze "Fortnite" się zaczął się nowy sezon - sezon 2, rozdziału 3!

Do fortnite ciągle dołącza wiele nowych osób, które nie wiedzą do czego służą nowe mechaniki wprowadzone w tym rozdziale i nie wiedzą jak ich używać. 
Ale to nie problem ponieważ w tym artykule wyjaśnię najważniejsze rzeczy które musi znać każdy początkujący i nie tylko!

    1. Przeładowywanie:

Najpierw coś, co nie zostało wprowadzone ani w tym rozdziale, ani nawet w tym sezonie, a jest już w fortnite od dawna. Niestety nowi graczy jej nie rozumieją - chodzi o przeładowanie broni. Prawie każdą broń palną można przeładować w każdym momencie (Domyślnie na komputerze jest to przycisk "R")

Zauważyłem że nowi gracze atakują przeciwników mając w magazynku dwa naboje. Jak się możecie domyślać - giną w trakcie przeładowywania. Albo na przykład, marnują cały magazynek strzelając w podłogę, żeby broń przeładowała się automatycznie.

    2. Wślizg:

Kolejna mechanika (wprowadzona już później) to wślizg. Wślizg aktywujemy tym samym przyciskiem co kucanie; klikając/przytrzymując w trakcie chodzenia - dzięki temu poruszamy się szybciej, i łatwiej jest uniknąć trafienia przez oponenta.

Niestety wielu graczy nie potrafi się zatrzymać - gdy wykona się wślizg do pochyłej powierzchni, będzie się przemieszczało samego końca. Rozwiązaniem na to, jest ponowne kliknięcie klawisza odpowiadającego za kucanie (Zapewne "Ctrl")

    3. Wspinaczka:

Gdy na początku sezonu 2 nie było budowania, dostanie się na wyższe punkty było po prostu niemożliwe. Dlatego wprowadzono wspinaczkę. Gdy chcemy się "wdrapać" na jakąś przeszkodę, wystarczy podskoczyć ("spacja") a gdy będziemy na wysokości przeszkody - użyć spację jeszcze raz.

Wydaje mi się, że ta możliwość nie jest zbyt często używana przez graczy. Być może mało osób o tym wie, ale teraz (gdy wróciło budowanie) większość osób już o tym nie myśli. Jednak mnie osobiście uratowało to życie (w fortnite oczywiście) mianowicie gdy skakałem na pustyni po głazach i już byłem w locie na następny, zobaczyłem, że nie dolecę do niego! To była pewna śmierć lecz każdy kto wie, jak wyglądają skały na fortnite'owych pustyniach, może się domyślać, że doleciałem do niższej półki sklanej. Spamując spację udało mi się wspiąć i przeżyć.

    4. Sprint:

Najbardziej rozbudowaną, przydatną i najczęściej używaną funkcją jest sprint. Domyślnie klawiszem, który go uruchamia jest "Shift". Ja pod shiftem miałem ustawiony wybór edycji, dlatego gra przypisała mi go pod Capslocka. Włączenie sprintu powoduje, że o wiele szybciej biegniemy i wyżej skaczemy, niestety w zamian nie możemy strzelać, ani budować. Sprint jest też czasowy - możemy go używać maksymalnie przez 5 sekund, a następnie czekać aż się naładuje.

Ta funkcja jest tak genialna, że aż nie wiem co mógłbym jeszcze o niej napisać. Co WY o niej sądzicie ?

    Na tym zakończyłbym mój poradnik :D
Życzę powodzenia i samych "Królewskich Zwycięstw" !

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy