logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

VirtusDno

1 rok temu

Recenzja: Euro Truck Simulator 2

Recenzja: Euro Truck Simulator 2 

 

Przejedź setki tysięcy  kilometrów, tysiące litrów oleju i dziesiątki godzin za kierownicą, aby doświadczyć życia prawdziwego „kierowcy” w grze Euro Truck Simulator 2. Czy warto ciąć? 

 

Pomimo tego, że w ciągu ostatnich kilku lat na rynku pojawiło się  wiele tytułów o tematyce ciężarowej, oczekiwanie na premierę Euro Truck Simulator 2 przyniosło prawdziwe napięcie, które jest dobrze odbierane. przesunięcie daty premiery. . Sam nie jestem zapalonym „kierowcą”, ale miałem mniej lub bardziej długie romanse  z wieloma podobnymi utworami, poczynając od legendarnego Hard Truck 2. ETS 2 znalazł nazwę. Książka gier, w której wszystko, co mi zostało do to zacząć, zwłaszcza dzięki tegorocznym nowym Trucks and Tractors oraz  Scania Truck Driving Simulator. I chociaż ETS 2 może nie być odkryciem dla gatunku w ogóle, tytuł  ma  wiele mocnych stron, które doceni każdy, kto lubi jeździć ciężarówką.

Kiedy Euro Truck Simulator 2 zostało wydane po raz pierwszy, najbardziej godna uwagi była duża mapa z bardzo gęstą siecią dróg i autostrad. Rozciąga się od Wielkiej Brytanii, przechodząc przez Francję, Belgię, Holandię, Szwajcarię, Włochy, Niemcy, Austrię, Czechy i Słowację  do Polski. Niektóre kraje zostały potraktowane  trochę niedbale, na przykład Włochy czy Polska to tylko trzy miasta i kilka dróg, ale to też jest w porządku. Poszczególne kraje różnią się  wyglądem dróg i klimatem, ale nie ma między nimi różnicy średnicy, może poza Wielką Brytanią, oczywiście schodzimy na lewą stronę drogi, to dobre urozmaicenie dla kogoś mieszkającego w tym kraju. ruch po prawej stronie. Miasta moim zdaniem  trochę zawodzą, duże metropolie wyglądają jak małe miasteczka i składają się z około dziesięciu dróg; Na szczęście nie są one oparte na tych samych modelach, co we wcześniejszych grach, więc nie będziemy kontrolować miast klonów, które różnią się tylko nazwą. I na szczęście, bo  to może być zbyt mocne, nie jest to jedyny cios w realizm, jaki zadał ETS 2. Przejeżdżając np. Kotlinę Kłodzką w kierunku Czech, nie czuję się zupełnie inaczej niż trasa Poznań Szczecin, jednak cechy terenu i otaczającego go krajobrazu muszą być zupełnie inne. Zacząłem się więc zastanawiać, czy  zamiast kilku krajów chcę mieć jeden, może nawet fikcyjne, ale bardzo szczegółowe, góry i doliny, lasy i pustynie, jeziora i rzeki, drogi, autostrady, drogi krajowe i  zapomniane zatoczki między zaledwie kilkoma miastami , ale dobrze przygotowany i oddany... Ale to oczywiście  tylko moje marzenia.

 

Gra polega oczywiście na dostarczaniu większej ilości towarów w wyznaczone miejsca. Początkowo realizowaliśmy zlecenia od innych firm transportowych z ich naczepami, ale także po niższych cenach. Ma to  zalety, ponieważ np. wszystkie koszty paliwa pokrywa firma. Bardzo szybko, już po kilku lekcjach, można pomyśleć o pracy w pojedynkę, wystarczy pożyczyć 100 000 euro i dodać z własnej kieszeni 20 000 (można to zarobić  po czterech lekcjach) i pojechałeś. graliśmy, od tego momentu byliśmy własnymi panami, marynarzem i statkiem. Niewiele zmienia to w składanych przez nas zleceniach, poza tym, że wypłaty mogą być wyższe, trzeba ręcznie podnieść ładunek i pamiętać o odpoczynku po każdym innym kursie, w przeciwnym razie nasz kierowca zacznie drzemać podczas jazdy, co może mieć śmiertelne konsekwencje. Swoją drogą niestety nie możemy określić, jak długo potrwa odpoczynek. Wyobraźmy sobie  sytuację, w której zapominamy sprawdzić poziom zmęczenia  kierowcy, składamy zamówienie, a w połowie podróży zasypiamy, idealnym rozwiązaniem byłaby dwugodzinna drzemka na poboczu lub w parku. parkowanie i podróżowanie, zwłaszcza jeśli minął termin, a ładunek ma być tam przez krótki czas. Tymczasem w Euro Truck Simulator 2 zdrzemnąć możemy jedynie w wyznaczonych miejscach, a sama gra automatycznie określa długość drzemki, która zawsze trwa około dziewięciu godzin. Siać.

Kiedy trochę się uspokoimy, a nasze konta są pełne kryptowalut, czas pomyśleć  o zakupie kolejnego ciągnika, aby zebrać pieniądze i dodać dodatkowego kierowcę do naszej firmy, zwiększając tym samym nasze przychody w naszej kasie i pozwalając nam, aby szybciej rozwijać naszą działalność lub ulepszać nasz cruiser. I trzeba przyznać, że możliwości modyfikacji  w Euro Truck Simulator 2 są bardzo szerokie, wiele z nich  naprawdę rozpieszcza nasze „dziecko" funkcjami, które czynią je wydajniejszymi jednocześnie. Czas na dodanie nowych przydatnych funkcji (osłony przeciwsłoneczne, dodatkowe światła, inne uchwyty, kółka czy nawet... cała kabina). Oczywiście  silnik i podwozie również można wymienić, co daje nam lepsze osiągi. Ponadto ciężarówkę można również przemalowywać oprócz wersji monochromatycznych w miarę postępów w grze, odkrywane są również inne możliwości, na przykład: farba ma rysy. Piękna, ale  osobiście marzę o ciężarówce z polskim orłem. To będzie coś!

 

W trakcie gry nie tylko ulepszamy posiadane przez nas ciężarówki (tylko część z nich jest zbędna, np. oprócz Scanii i Renault jest Ivedo), ale także ich umiejętności, kolejne misje nie tylko przynoszą nam  pieniądze, ale też punkty doświadczenia, które wydajemy w poszczególnych kategoriach. Dzięki temu z biegiem czasu możemy obsługiwać duże odległości, towary o dużej wartości lub bardzo łatwo psujące się. Warto też wydać trochę punktów na uzyskanie licencji na transport materiałów wybuchowych, trucizn czy środków żrących, transportowanie ich  z jednej strony jest miłym odwróceniem uwagi, z drugiej przynosi większe zyski. Muszę przyznać, że ten system jest dla mnie jedną z największych zalet Euro Truck Simulator 2. Oczywiście jedną z największych, ale nie jedyną, doceniam też elastyczny system pogodowy oraz ciągły tryb dnia i nocy (choć trochę żałuję braku pór roku...). Jeżdżąc nocą po bezludnych drogach, w  ulewnym deszczu i pokonując duże odległości, naprawdę czuję się odpowiedzialnym kierowcą za towar i czas dostawy. Czuję, jakbym brał odpowiedzialność za przewożone materiały, ale też dbał o siebie i innych użytkowników dróg. Ponieważ nie ma tu miejsca na igraszki, system sterowania odzwierciedla długość auta i jego wagę. Gdy chcemy zmienić kierunek lub przejść przez jezdnię, musimy liczyć się z tym, że "zderzenie się" w miejscu zajmie trochę czasu. Tak więc grzecznie staliśmy z włączonymi kierunkowskazami, patrząc w lewo i  w prawo, czekając, aż odpowiedni ruch dotrze do niego bez zbędnego ryzyka, iw tym momencie  jest szczególnie jasne, że ten tytuł  jest pod wieloma względami symulatorem. ..ale niestety w wielu miejscach dopuszcza się też spore uproszczenia.

Pierwszy przykład policyjny. Za udział w kolizji, przejechanie na czerwonym świetle lub jazdę w złym kierunku zostajemy ukarani grzywną, niestety zostajemy złapani przez niewidzialnego gliniarza. Ponieważ nie zobaczysz policji w grze, ale to nie powstrzymuje ich przed karaniem nas za wykroczenia drogowe. Innym przykładem jest przeprawa promowa. Cieszę się, że biorę udział w kursie w Newcastle w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie mogę się doczekać ekscytującej rozrywki związanej z wejściem na prom, przeprawą przez morze i dotarciem do brzegu. Niestety okazało się, że byłem bardzo, bardzo naiwny, po dotarciu do doku w Holandii  po prostu wcisnąłem enter i wtedy uruchomił się ekran ładowania i w ten  sposób zostałem teleportowany do portu  WB. Lipa. Innym przykładem jest to, że ruch drogowy jest czasami taki sam, zwłaszcza na drogach z jednym pasem w każdym kierunku. Ponieważ gra toczy się samochód po samochodzie, pochwalam SCS za stworzenie najlepszego tytułu, który uwzględnia wszystkie rodzaje ruchu. Niestety  nie zawsze działa tak samo, czasami autostrady są prawie  puste w środku dnia, jak  o trzeciej nad ranem. I to mnie najbardziej przeraża, upiorne uliczki prowadzące do opuszczonych miasteczek. Na szczęście w miastach jest znacznie lepiej, ale odwrotnie, dłuższe obserwowanie innych użytkowników dróg też prowadzi do smutnych wniosków. Autobus nie skręca łatwo, a kierowca zachowuje się jak klon. Poza tym robią też wiele śmiesznych rzeczy, raz samochód osobowy na przeciwległym pasie wyprzedzi inny, to nagle  pojawiłem się na rogu z moją ciężarówką. Zamiast wcisnąć hamulec i schować się w szczelinie, samochód mógł się tylko zatrzymać i stać w miejscu... Kolejna godzina (czas zabawy) Stałem tam czekając na włączenie się do ruchu. Nie wiem, co się stało, ale na końcu ulicy pojawiały się kolejne samochody. Boję się, że gdybym się nie wciskała, już bym tam stała. To tylko kilka przykładów, ale granie w ETS 2 przez dłuższy czas ujawnia sporo tego „smaku”.

Euro Truck Simulator 2 - recenzja gry PC • AutoCentrum.pl

Model sterowania ciężarówką ma umiarkowaną czułość w grze Euro Truck Simulator 2, dzięki czemu bardzo łatwo jest ślizgać się lub uderzać w innych użytkowników drogi... ale tylko wtedy, gdy grasz na klawiaturze. A ta gra się do tego nie nadaje, wręcz przeciwnie, twórcy musieli włożyć wiele wysiłku, aby dostosować ją do różnych stylów i gustów, ze sprzęgłem lub bez. Zaprojektowano również wiele wariantów skrzyń biegów, od w pełni automatycznych do częściowo i całkowicie manualnych. Sterowanie ciężarówką za pomocą kierownicy jest przyjemne, precyzyjne i bardzo responsywne, dzięki czemu nawet najtrudniejsze manewry wykonujemy z precyzją, a styl jazdy sprawia nam przyjemność nawet po kilku minutach jazdy.

 

Graficznie Euro Truck Simulator 2 to najpiękniejsza gra w swoim rodzaju, z najpiękniej prezentowanymi ciężarówkami, najdrobniejszymi szczegółami (zewnętrzne i wewnętrzne), efektami pogodowymi oraz trybami dnia i nocy. Obiekty w mieście i krajobrazie są nieco gorsze, ale nadal nie są złe. Żałuję braku uszkodzeń i tego, że np. Scania Truck Driving Simulator wygląda znacznie lepiej, więc wolałbym nieco lepszy tytuł, ale można by też lepiej zagospodarować mniejszy obszar, co jest trudne na mapach takich jak w Euro Symulator ciężarówki 2. Coś za coś.

Galeria zdjeć #1 - Euro Truck Simulator 2 - wymagania sprzętowe, informacje  o grze - PPE.pl

Euro Truck Simulator 2 to tylko „tylko” dobry tytuł, taki jak ten. Proces produkcji był fajny i przyjemny, ale jednocześnie zawiódł mnie niektórymi rozwiązaniami, może byłem z nim zbyt wymagający. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to obecnie  najlepszy symulator ciężarówek na świecie i z czystym sumieniem mogę go polecić wszystkim fanom krążowników drogowych. Zwłaszcza, że ​​znając polską scenę, spodziewam się wielu ciekawych modów, które poprawią rozgrywkę.

 

PLUSY

+grywalność

+dobra kontrola

+model zmienna pogoda i tryb  dzienny duża mapa

+możliwość modyfikacji ciężarówek

 

MINUSY

-średnie zachowanie innych użytkowników ruchu

-czasami pusta na drodze

-uproszczona w grze


Ocena: 7,5

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022