grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

8

VirtusDno

2 lata temu

Recenzja: SIMS 3 

Recenzja: SIMS 3 

 

Słoneczna Dolina w rozkwicie

Żadna kampania marketingowa jak Tak dla gry komputerowej  w Polsce znowu: promocje w hipermarkety, banery na popularnych stronach internetowych, a nawet  reklamy w telewizji w jednym z najlepszych godzin emisji. I dodajmy  65 000 egzemplarzy sprzedanych  w pierwszy weekend od premiery. Nie, to nie czarownica. Pod względem popularności wśród polskich konsumentów Geralt zajmuje dopiero drugie miejsce. Pierwsza odsłona z pewnością należy do serii The Sims, a ta ogromna reklamowa aureola dotyczy oczywiście ostatniej i trzeciej jej części. Chociaż ta gra nie wymaga ogromnej kampanii promocyjnej. Bez tego sprzedawałoby się  jak ciepłe bułeczki.

Słoneczna Dolina w niemal pełnej krasie

Wirtualny ludzki fenomen, w którym możesz zmienić prawie wszystko

The Sims jest w głowach graczy od prawie dekady. Możesz ich kochać, możesz ich nienawidzić, ale z pewnością nie możesz przejść obok nich obojętnie. Bo nie wierzę, że nawet najbardziej doświadczony gracz nie słyszał o tej serii. Choć od 2000 roku ukazały się tylko dwie wersje The Sims,  dzięki wielu dodatkom na dobre i na złe, seria nie zwolniła ani na chwilę, a wierni fani nie puszczają ich zbyt szybko z ekranu. W niektórych grupach społecznych brak najnowszej wersji i wszystkich dodatkowych funkcji może być postrzegany jako poważna wada i taka osoba nie ma  szans  „zabłysnąć” w społeczeństwie. Właściciel Electronic Arts postanowił jednak zrestartować grę, a studio Maxis w końcu dało nam pełną kontynuację wirtualnego życia.

Modyfikować można tu niemal wszystko

Evolution zamiast rewolucji w Pool City z pewnością zrobi wrażenie na każdym symulatorze.

Podczas gdy skok pomiędzy The Sims a The Sims 2 jest ogromny zarówno pod względem jakości, jak i wprowadzenia nowych rozwiązań do samej mechaniki gry,  The Sims 3 spokojnie podąża ścieżką, którą obrali poprzednicy. Tak, jest tu kilka ważnych i nowych funkcji, których wcześniej nie byliśmy w stanie doświadczyć, ale wiele z tego, co wiedzą gracze symulujący, przeszło przez zmiany estetyczne i rozgrywka zdecydowanie się odbyła. Widać to  niemal na początku naszej gry, kiedy mamy możliwość stworzenia własnego symulatora. Robimy to w pięciu prostych krokach,  w zależności od naszej kreatywności możemy spędzić sekundy, a nawet godziny. Oprócz podstawowych rzeczy, takich  jak wybór płci, koloru skóry czy nazwanie Sima, musimy dobrać odpowiednią fryzurę i ubranie, całkowicie zmieniając wygląd twarzy. Na początku wszystko wydaje się prawie skopiowane z The Sims 2, ale po prostu zbadaj opcje, aby zobaczyć prawie nieskończone pole gry zarówno z ubraniami, jak i twarzami simów. W pierwszym przypadku organizujemy stylizacje na różne okazje – od tego, co będziemy nosić na co dzień, przez stroje wizytowe, aż po stroje kąpielowe.

Miejski basen z pewnością zrobi wrażenie na każdym simie

Kariera prawnicza otwarta.

Czcionki, a także fryzury, jest ich sporo, ale... chcesz wiedzieć więcej, w każdym razie jest to pełna kontynuacja, a nie dodatkowa. Jednak przydaje się zmiana ubrania. Oprócz tego, że możemy korzystać z całej gamy kolorystycznej, możemy również ufarbować niemal każdy detal lub zastosować wzór, który na nas działa. Cóż, możemy stworzyć własny styl, a kolor butów idealnie pasuje do koloru torebki. Dla tych, którzy lubią spędzać czas na dbaniu o wizerunek swojej sim, nowy stary interfejs to pokocha. Niestety będą też pewne wady. Poza twarzą można jedynie modyfikować ogólny kształt całości, co eliminuje tworzenie idealnego biustu czy pośladków. Znowu zabrakło również klapek w szafie.

Kariera w służbie prawu stoi otworem

Typowe dobre tworzenie postaci Poniedziałek rano

Istnieje również nowa opcja podczas tworzenia Simów - Osobowość. Dzięki niej otwieramy okno z ponad 60 funkcjami, z których dla naszego Sima możemy wybrać tylko pięć funkcji. Cechy są podzielone na cztery kategorie: umysłową, fizyczną, społeczną i styl życia. Dzięki ich różnorodności możemy stworzyć naprawdę oryginalną osobowość, a co najważniejsze, cechy, które wybierzemy na początku,  w dużej mierze zadecydują o zachowaniu Sima podczas rozgrywki. Na przykład moja sim jest artystką, szczęściarzem, perfekcjonistką, zadbaną i bardzo dobrze całuje. Ten zestaw pięciu cech tworzy pragnienia życia. W powyższym przykładzie jednym z moich pragnień okazało się zostać mistrzem sztuki lub gwiazdą rocka. Oczywiście wcale nie musimy ich wdrażać. W miarę postępów w grze pojawiają się  nowe pragnienia. Możemy obiecać, że je zobaczymy lub po prostu je anulować. Warto jednak zadowolić swoich Simów, bo każde spełnienie marzeń to kolejny szczęśliwy moment w życiu, a te, jak łatwo  wywnioskować, bardzo przydają się przy zakupie opcji realizacji hasła: „dla lepszego życie". Nie ma sprawy dla moich kolegów, ale przede wszystkim dla siebie. Mówiąc o The Sims 3, można nawet pokusić się  o to, że jest to teraz sama w sobie gra RPG.

Typowy poniedziałkowy poranek

Kupuj i buduj Codzienne czynności pomagające rozwijać umiejętności

Integralną częścią gier sygnowanych logo studia Maxis jest kupowanie i budowanie. W najnowszej odsłonie The Sims budowanie staje się łatwiejsze w obsłudze i bardziej intuicyjne. To wszystko dzięki odświeżonemu interfejsowi, w którym elementy  domu zostały posortowane w odpowiednie kategorie przedstawione w formie graficznej, co widać na jednym  z prezentowanych zrzutów ekranu wyświetlanych obok tego tekstu. To samo dotyczy wszystkich mebli w naszych czterech rogach. Tutaj wykorzystano interfejs podobny do tego, który został użyty do budowy, a dzięki nowym rozwiązaniom obiekty można umieszczać niemal w  dowolnym miejscu i pod niemal dowolnym kątem. Co prawda gra nadal korzysta z systemu siatki, który ułatwia umieszczanie poszczególnych elementów, ale cała seria nie jest całkowicie darmowa.

Codzienne czynności pozwalają rozwijać umiejętności

Witamy w Dolinie Zachodu Słońca

Aby robić zakupy i rozbudowywać własny dom, musisz znaleźć pracę i zacząć zarabiać simoleony. To tutaj powstaje największa nowość tej gry. Do tej pory nasza podróż do pracy zakończyła się przybyciem naszego samochodu i zniknięciem naszej sim. Teraz jednak nasi studenci mogą wyjść poza swoje cztery zakątki czy sąsiedztwo, bo mamy do dyspozycji i eksploracji  całe miasto. Sunset Valley, bo tak nazywało się nasze pierwsze miasto, jest wyposażone  we wszystko, czego dusza Sima zapragnie. W centrum znajduje się Central Park, gdzie można odpocząć np. grając w szachy. Oczywiście nieodzowna jest miejska pływalnia, galeria sztuki, restauracja, siłownia czy nawet ośrodek naukowy znajdujący się na obrzeżach miasta. To prawda, że ​​nie wszystkie budynki użyteczności publicznej można oglądać od środka, ale  możliwości interaktywności są wciąż ogromne. W porównaniu do poprzedniej części możemy nawet powiedzieć, że teraz  nie musisz się martwić o rozbudowę swojego schronienia. W rzeczywistości możemy go w ogóle nie odwiedzić, ponieważ samo miasto może pomieścić wszystkie potrzeby i pragnienia naszych Simów.

Park Centralny. Tylko simów coś mało...

Według poziomu kariery Wybierając pięć cech, określamy życiowe pragnienia  naszego Sima.

Dzięki otwarciu miasta na pracę możemy  nie tylko zajrzeć w tradycyjny sposób, ale również udać się bezpośrednio do siedziby naszego przyszłego pracodawcy. I choć nadal nie możemy kontrolować sim podczas pracy, możemy zdefiniować, jak będzie działać w danym dniu. Czy musi zakrywać szefa, czy lepiej, żeby ciężko pracował? Na to pytanie powinien odpowiedzieć każdy, kto chce  się rozwijać w swojej karierze. Bardzo pomocne tutaj nowe menu, w którym  jasno i przejrzyście określamy nasze warunki awansu, postępy w pracy czy umiejętności, których potrzebujemy, aby dobrze wykonywać swoją pracę i możemy się rozwijać zarówno w domu, jak i w instytucjach publicznych. . Zdarza się również, że w trakcie procesu awansu mamy możliwość wyboru jednej z dwóch pozostałych ścieżek kariery. Jako funkcjonariusze organów ścigania wszyscy w pewnym momencie decydujemy, czy chcemy być agentem, czy analitykiem śledczym. Tryb budowania

A kobietom to tylko diamenty w głowie...

Sims Online został wprowadzony w niewielkich zmianach, aby ułatwić korzystanie z Chociaż w grze Sims 3 nie ma wielu graczy, wsparcie dla  społeczności online jest ogromne. Po zarejestrowaniu gry na oficjalnej stronie mamy możliwość pobrania za darmo drugiego miasteczka Riverview, a także 1000 SimPoints o wartości 11 euro do wykorzystania w oficjalnym sklepie. To dzięki mikrotransakcjom będziemy mogli kupować nowe ubrania, fryzury i meble; Każda z tych pozycji ma określony koszt wyrażony w punktach, które należy zakupić w rzeczywistej walucie. Zawsze istnieje rynek wymiany, na którym użytkownicy mogą bezpłatnie pobierać materiały stworzone przez inne podmioty i samodzielnie publikować swoje prace. Na oficjalnej stronie możemy nawet blogować i publikować filmy z rzemieślniczej rozgrywki. Udostępnienie tej platformy internautom stało się trudną prognozą, ponieważ liczba przedmiotów, które do tej pory stworzyli gracze, jest praktycznie nieznana.

Wybierając pięć cech definiujemy pragnienia życiowe naszego sima

Małe wady A kobiety to tylko diamenty w głowie...

Oprawa audiowizualna najnowszej wersji Sims również uległa zmianie pod względem estetycznym. Za oprawę muzyczną ponownie odpowiada  Steve Jablonsky, który stworzył większość „sim-podobnych” utworów, które towarzyszą nam w tle gry. Zachowany jest również język mówiony. Symulacje wyglądają dobrze, ich animacje są dobrze zrobione i widać, że samo miasto też jest zaplanowane z myślą o pomyśle. Nieco zmieniony jest również interfejs, znacznie łatwiejszy w obsłudze i  estetyczny niż poprzednie odsłony. Nie obyło się jednak bez  irytujących czkawek. Dzisiejszy brak rozrywki, aby wsiąść do samochodu lub ich zdolność do „poruszania się” to tylko żart. W centrum miasta może być też więcej osób. Czasami wydaje się, że w tym mieście mieszkamy tylko my i nasi najbliżsi sąsiedzi.

Tryb budowania przeszedł drobne modyfikacje, dzięki czemu jest łatwiejszy w obsłudze

Brak rekomendacji Wybór akcesoriów i odzieży może być szerszy niż

Tak czy inaczej, The Simsomers zawsze będą chodzić do sklepów, aby kupić swoją replikę, jeśli jeszcze jej nie mają. Wszystkich uczulonych na słowo „sims”  nowa wersja nie przekona. Z drugiej strony grę można polecić niezdecydowanym osobom z czystym sumieniem, ponieważ jest to po prostu bardzo dobrze wykonana symulacja życia. Przy oficjalnej cenie 169 zł może Cię to trochę przestraszyć…

 

PLUSY

+Simowie zapewniają

+otwarte miasta

+ewolucja zamiast rewolucji

+Wsparcie społeczności online

+Wiele zmian estetycznych poprawiających grywalność

 

MINUSY

-Mało obiektów

-małych błędów animacji

-cena

 

Ocena:9,0/10

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy