grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

19

GrynaPlus

3 lata temu

The Evil Witchin 2

O GRZE:

The Evil Witchin 2 wyszedł w piątek czynastego, a dokładniej 13 paździerenika 2017r.przez Tango Gameworks, a wydana przez Bethesda. Gra typu :Survival-horror.

The Evil Within 2 | The Evil Within 2 – przegląd recenzji

GRA:

W drugiej części owej gry wcielamy się w główna postać z pierwszej mianowicie w Detyktywa Castellanosa. W swojej pierwszej odsłonie gra dotyczyła głównie likwidacji system STEAM, lecz w drugiej - ucieczka z niego, a także ocalenie swojej córki. Tak - w drugiej części naszym głównym celem jest odnalezienie córki głownego bohatera. Jest to wykonalne, lecz aby tego dokonać Castellanos musi przetrwać wiele stoczonycxh pojedynków z potworami, lecz również z ludźmi i bosami. Grę rozpoczynamy w mieście zwanym UNION. Jest to metropolia, lecz w grze jest ona rozdrobniona na ileś części. 

POTWORY:

Przec calą grę towarzyszyć nam będą nasi wrogowie, a mianowicie potwory. Zaczyna się niewinnie - potwory, które zadają malutkie obrażanie i są słabo odporne, ale z czasem gry spotykamy potężniejsze potwory. W tej części potwory są także wyczulopne na każde dźwięki. Mogą one usłyszeć nasze kroki, gdy biegamy. Stwórcy gry postanowili, aby ich pierwsza produkcja, ale także druga miała coś w rodzaju wyzwania, a także hardkoru. O czym mówię ? Dokładniej o tym ,że gdy przeciwnik nas zauważy to nie ma jak np. w Far Cry"ach ,że jest czujnik wykrycia - oj nie. W owej grze, gdy potwory nas zobaczą, to odrazu nas zauważają, atakują, ale rownież daja innym potworom w okolice znać, że mają *kąsek* pod ręką. 

Rozdział 3 - Rezonanse | Opis przejścia Evil Within 2 - Evil Within 2 -  poradnik do gry | GRYOnline.pl

POSTAĆ, A TAKŻE JEJ ULEPSZANIE:

W pierwszej odsłonie TEW, aby ulepszyć naszego Detektywa musieliśmy zbierac tylko i wyłącznie zielony żel. Tutaj sie to także powtarza, ale do ulepszę wymagane sa jego większe ilości, a także, aby odblokować resztę *gałązki* ulepszeń rzadszy żel - czerwony. Aby ulepszyć postać musimy powrócić (za pomocą lustra) do pokoju Detektywa i zasiednąc na wózku inwalidzkim.

Poradnik cykora do gry The Evil Within 2

BROŃ I ULEPSZENIA:

W TEW II możemy napotkać wiele rodzaji broni. Do ich wyboru możemy użyć tak zwanego koła broni. Do broni w grze zaliczamy :pistolety, strzelby,karabiny samopowtarzalne itp. W owej grze nie kończy się na jednej wersji każdej broni. W grze możemy zdobyc około 6 lub 7 pistoletów, 2 strzelb. Do ulepszeń broni potrzebujemy CZĘŚCI BRONI*, a możemy je znaleźć wszędzie w grze pod warunkiem, że będziemy sie dobrze rozglądać. Jak w ulepszaniu postaci tak i tu jest potrzebna RZADSZA rzecz do odblokowania *gałązki* ulepszeń. Tutaj jest to CZĘŚĆ BRONI WYSOKIEJ JAKOŚCI. One mozna znaleźć w taki sam sposób, jak czerwony żel - dokładnie się rozglądając. 

Ulepszanie broni w Evil Within 2 | Porady - Evil Within 2 - poradnik do gry  | GRYOnline.pl

WYTWARZANIE PRZEDMIOTÓW:

W warsztacie (lub w kole broni - szybkim warsztacie) możemy wytwarzać przydatne nam do przetrwania przedmioty. Są to między innymi apteczki i amunicja. Do wytworzenia amunicji najbardziej potrzebuje prochu strzelniczego, a apteczki - zielonych roślinek. I tego i tego mamy multum w grze, co pozwala nam na frajdę. 

The Evil Within 2 - ekwipunek, crafting i ulepszanie broni • Eurogamer.pl

MISJE:

W grze wyróżniamy dwa rodzaje misji:

-misje główne (są na radarze oznaczone pomarańczowym kolerem i sugeruja gdzie musimy się udać, aby popchać fabułę do przodu)

-poboczne (są oznaczone zielonym okręgiem, ale również moga wpłynąć na nas, ponieważ po ich wykonaniu otrzymuje czasami przydatne nam przedmioty, ale również bronie)

ZNAJDŹKI:

Czas na ulubiony smaczek wielu graczy, czyli znajdźki. Do najczęstrzych znajdźiek w TEW II należą:

-slajdy filmowe (można je obejrzeć w pokoju detektywa przy projektorze)

-strzępki historii (są to krótkie scenki obrazujące to co się stało w pokazanych miejscach, ale również opowiadaja nieraz o wydarzeniach w grze)

-akta (opowiadają o tym co się dzieje/ działo z reguły)

The Evil Within 2 - rozdział 12, 13 i 14: akta, slajdy, szczątkowe  wspomnienia • Eurogamer.pl

Ta część gry osobiście podoba mi sie najbardziej, poniewaz ona obrazuje ilość zebranych znajdźiek i gracz zawsze wie ile może jeszcze ich zdobyć. Np. slajdów na calą grę jest 11, a aktów - 40.

 

TO wszystko w tym artykule myślę, że niczego nie pominąłem.  Pozdrawiam: MaTT

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy