logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

17

MatHeo

9 miesięcy temu

The Forest

O GRZE:

Została wyprodukowana przez kanadyjskie studio ENDNIGHT GAMES i została wydana 30 kwietnia 2018r. Jest to gra typu survival horror. Można grać samemu (gra jednoosobowa) lub we 2, 3,4,5, a nawet 6! (gra wieloosobowa).

Kup The Forest key | DLCompare.pl

GRA:

Grę rozpoczynamy na pokładzie statku samolotu. Nasz główny bohater podróżuje wspólnie z synem (Timmym). Gdy przelatują nad bezludną wyspą, samolot nagle ulega awarii, a następnie spadają w dół - w głąb bezludnej wyspy. Na całe szczęście nasz główny bohater z synem ocaleli, jako jedyni z pasażerów. Gdy nasz główny bohater się zbudza zauważa, że dziwna postać zabiera mu syna i odchodzi. Była to postać średniego wzrostu, cała brązowa bądź purpurowa, wtedy nasz główny bohater zdaje sobie sprawę, że rozbili się na wyspie kanibali! Kiedy nasz główny bohater wstanie, jesteśmy głodni i odwodnieni. Wtem musimy w samolocie pozjadać jedzenie z tacek innych podróżnych, a także napić się picia (z reguły jest to puszka coli). Następnie musimy porozglądać się po samolocie w poszukiwaniu przydatnych rzeczy na przetrwanie. Na dzień dobry możemy znaleźć tam picie, tabletki na odzyskiwanie zdrowia, tackę za pomocą której w grze wieloosobowej możemy dawać przedmioty naszym przyjaciołom oraz  swoją pierwszą znajdźkę w grze, czyli listę, na której znajdują się nazwiska pasażerów. 

The Forest - pierwsze wrażenia

Przed nami od razu leży martwa stewardessa, w którą jest wbita siekierka, czyli nasz początkowy przedmiot, który ułatwia nam przetrwanie. Możemy nim również uderzyć w nią kilka razy, aby zdjąć z niej mundurek i go na siebie założyć. Samolot rozbija się w losowych miejscach, co oznacza, że mamy szansę zrespić się w bardziej kluczowych miejscach. Po pozbieraniu przedmiotów w samolocie, gdy z niego wyjdziemy, ujrzymy nawet sporo walizek dookoła niego - najlepiej je pootwierać, gdyż zawierają przydatne przedmioty. Pod "I" mamy plecak, w którym możemy zobaczyć nasze przedmioty. Możemy w nim rownież tworzyć przedmioty, które ułatwią nam przetrwanie i walkę z naszym głównym wrogiem, czyli kanibalami. 

The Forest: Wytwarzanie przedmiotów | Surowce i wyposażenie - The Forest -  poradnik do gry | GRYOnline.pl

W grze mamy otwarty świat, a zatem możemy spotkać w nim wiele ciekawych miejsc. Z reguły są to jaskinie (miejsca, które warto zwiedzić, ponieważ często zawierają one znajdźki, pasażerów i inne przydatne rzeczy. Można w nich nieraz spotkać także przedmioty, które bardzo ułatwiają rozgrywkę, jak np. KATANA, PIŁA ŁAŃCUCHOWA, DYNAMIT, NOWOCZESNA SIEKIERA, NOWECZESNY ŁUK, i inne skarby), wioski (warto je przeszukiwać, gdyż nieraz mają przydatne nam przedmioty, ale także bywają wioski z miejscami, które są zasypane kamieniami i można je wysadzić za pomocą dynamitu, zawierają one część PISTOLETU SKAŁKOWEGO, w grze znajduje się chyba 6 jego części około lub 7, w wioskach również można nieraz natrafić na patrole kanibali, na których czele stoi tzw. kapłan, czyli wytrzymalszy kanibal, która posiada mocniejszą broń, którą zadaje nam większe obrażenia.

Podstawową rzeczą w grach tego typu jest zebranie przedmiotów, które ułatwią nam przetrwanie, lecz także polowania i tworzenie pancerzy. Najbardziej podstawowym jest pancerz z liści. Jednak lepiej zrobić mocniejsze, jak np. pancerz z kości (można je uzyskać po spaleniu kanibali). Oczywiście jedzenie. Najłatwiejszymi sposobami na zdobycie pożywienia w The Forest jest: jedzenie grzybów, jedzenie owoców z krzaków, zabijanie zwierząt (jeleni, jaszczurek, królików). Jednym z najłatwiejszych sposobów na pożywienie jest również ZABIJANIE KANIBALI. Spytacie się mnie teraz, dlaczego zabijanie kanibali da nam pożywienie. Po zabiciu kanibala możemy odrąbać mu nogi i ręce, a także upiec je na ognisku i zjeść, albo powiesić na suszarce (suszarka jest bardzo dobrym sposobem na robienie pożywienia, ponieważ surowego mięsa nie da się jeść, to po jego zdobyciu zawieszamy go na suszarce i odczekujemy jakiś czas). 

Kanibal | The Forest Wiki | Fandom

Możemy w grze napotkać również ciekawsze miejsca. Jednym z nich jest np. JACHT, LEJ KRASOWY. Do leja krasowego możemy dostać się przez jedną z jaskiń znajdujących się w grze. W nim tak naprawdę kończymy fabułę The Forest'a. Mamy także jeden biom poza zwykłym, a mianowicie biom zimowy. Aby się na niego dostać musimy mieć strój zimowy, lecz aby go scraftować potrzebujemy trochę materiałów. Na biom zimowy prowadzi nas także kompas, który możemy odnaleźć przy trupie jednego z górników w jaskini (przy nim znajduje się również mapa, jest ona dobra do zwiedzania jaskiń).

W tym artykule to wszystko. Z reguły opowiedziałem grę z mojego punktu widzenia, gdyż w nią gram, ale mogłem nie ująć tutaj wszystkiego. ;)

POZDRAWIAM SERDECZNIE: MaTT 

 

 

"

"

"

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022
cookie

Korzystając z tej witryny wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookie (więcej informacji)