logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

Lukki285

9 miesięcy temu

The Forest

The Forest

The Forest  to gra Endnight Games, również została przez nich wydana. Należy do gatunku Survival/Horror (Co do drugiego to bym się zastanowił. Wystraszyłem się tylko raz na całą gre, mój czas gry na ten moment wynosi 32 godziny.) Podczas rozgrywki możemy grać sami, lub z grupką znajomych, na serwer jest to maksymalnie 8 osób w pierwszo osobowej perspektywie. Do zbadania mamy wyspę, oraz kilka jakiń, w których znajdziemy cenne rzeczy. Aby przetrwać musimy znaleźć sobie jedzenie, przygotować je, oraz co jest dość ważnym aspektem tej gry, musimy zbudować swoje schronienie. W tym celu mamy menu budowania.

Fabuła Fabuła w tej grze nie jest rozbudowana tak bardzo jak w jakimś Wiedźminie, czy w Dark Soulsach, lecz również tam występuje. Na początku gry rozbijamy się samolotem na tajemniczej, prawie całkowicie zarośniętej lasami wyspie, na której również możemy znaleźć niewielki biom zimowy. Wydaje się, że wszyscy pasażerowie zgineli i zostaliśmy tylko my. Przed całkowitym obudzeniem się, główny bohater widzi jak jego syn jest porywany przez jakąś istote (nie wiem czy to człowiek, ale wygląda jak człowiek po przejściach) Wtedy dostajemy cele: Odnaleźć Timmiego, oraz pasażerów samolotu, rozbić obóz, znaleźć jedzenie (mamy troche w samolocie). Z czasem gry pojawiają się przeciwnicy, oraz dostajemy kolejne zadania. Aby takie dostać musimy spełnić dany warunek, na przykład wejść do pewnej jaskini (wtedy dostajemy zadanie aby tą zbadać). Aby znaleźć syna  musimy wejść do leja krasowego, w którym po przepłynięciu kawałka wody znajdujemy labolatorium "Sahara". Były tam prowadzone badania genetyczne. Zapewne wywoływano tam mutacje u pacjentów (byly to dzieci i dorośli), których celu nie znam, lecz pewnie to było przedłużenie życia. W pewnym momencie poszło coś nie tak i powstały tam kanibale (nasi obecni przeciwnicy), które opanowały cała placówke i wyspę. Dobra powiedziałem coś o placówce, lecz skroczyłem z mówienia o fabule. Własciwie powinienem nazwać ten punkt Fabuła i elementy poboczne, lecz już sobie to podaruje. Gdy wejdziemy do placówki to znajdziemy Timmuego. Dziecko zostało złożone w ofierze, w ramach eksperymentu. Jednak z pomocą ,,przewodów" można przywrócić Timmiemu życie, za pomocą złożenia innej ofiary. Potem możemy zrobić ending w którym Timmy przeżywa, lub wręcz przeciwnie.

Crafting W grze znajdziemy oczywiście możliwość craftowania rzeczy. Nie jest za dużo możliwości do zrobienia, lecz myślę, że to wystarczająca liczba. Jak tworzyć rzeczy? Aby stworzyć przedmiot wystarczy otworzyć ekwipunek i kliknąć prawym przyciskiem myszy na daną rzecz aby wrzucić ją do menu craftowania (coś na wzór minecrafta, lecz rzeczy nie trzeba układać). Polecam sprawdzić craftingi na różnych stronach internetowych, takich jak fandomy.

 

 

Co można craftować? możemy tworzyć własne bronie takie jak, własnoręcznie robioną siekiere, proce, ulepszony patyk. ulepszony kamien, i tym podobne, różne rodzaje strzał, takie jak zwykłe, czy z kości, rzucane rzeczy na przykład mołotowy i bomby, zbroje takie jak z kości, czy z jaszczurki, oraz torby takie jak na patyki i kamyki, ostatnią rzeczą z tej listy będzie ulepszanie bronii tak aby ta się paliła, zadawała więcej obrażeń, czy szybciej atakowała.

Książka przetrwania głównego bohatera mówiłem już o tym, że możemy budować budynki i posiadać cele do zrobienia, lecz nie wspomniałem o tym w jaki sposób. Aby móc to robić posiadamy książke o survivalu, którą mamy już od początku rozgrywki. W książce znajdziemy poradnik jak przeżyć pierwszą noc,  projekty ścian, dachów, schodów, przeróżnych pułapek (na przeciwników jak i na zwierzęta), schronienia, które są potrzebne aby spać jak i zapisać gre (możliwości zapisu gry nie mamy innego niż w schronieniu, takie jakby utrudnienie), projekty mebli, molo, łodzi (w sumie to tratwy) i kukiełm te odblokowują się gdy spadnie nam psychika. Jedną z ostatnich i najważniejszych stron książki jest opis postaci, możemy znaleźć tam poziom naszej siły, psychiki i tak dalej.

Gdzie kupić grę?? Kupno gry polecam najbardziej na steamie w czasie promocji. Z moich obserwacji jest to najtańsza możliwość zakupu. Jeśli jesteście niecierpliwi to polecam strony takie jak eneba, lecz tam jest drożej niż na tej zniżce. TAK ZNIŻCE. ZNIŻCE. 

Aha no ta, zapomniałem wspomnieć, że w jakiniach znajdziemy różne nie możliwe do stworzenia  (jedyne na wyspie) rzeczy, takie jak piłe mechaniczną, czekan, czy inne bronie. Na początku gry polecam zdobyć katane, jest mega dobra na początek gry, taka szybka jak czerwony samochód.

Dobra to już wszystko co wam chciałem powiedzieć. Miłego Dnia elo elo

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022