logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

1 rok temu

TOP 14 najlepszych gier przeglądarkowych (CZĘŚĆ 2)

Cześć! Zapraszam na drugą część najlepszych gier przeglądarowych! Tym razem zebrałem trochę więcej tytułów, więc mam nadzieję, że będzie ciekawie.

 

Isleward

Isleward na początku nie wygląda jak gra dla wielu graczy. Jest to gra typu roguelike o niskiej rozdzielczości, w której wybierasz postać, którą chcesz grać, a następnie zostajesz sam w mieście Strathford. W Strathford poznajesz swoje położenie, uczysz się, jak ustawiać kolejkę akcji i eksplorujesz. Jest tu też kilka niskopoziomowych potworów, które możesz znaleźć i zabić, aby podnieść swój poziom.

W końcu natkniesz się na innych ludzi i mam nadzieję, że przekonasz ich do wspólnej przygody. Partia złożona z różnych postaci jest o wiele silniejsza niż jeden gracz, a także znacznie przyjemniejsza. W grze jest cały świat do zbadania, mnóstwo wysp i mnóstwo łupów do znalezienia.

Agar.io

Chociaż Agar.io wygląda bardzo prosto, z grafiką kolorowych okręgów na tle szachownicy, jest zaskakująco wymagająca. Twój krąg zaczyna się bardzo mały, ale kiedy zjesz wszystkie małe kolorowe kropki wokół siebie, stajesz się większy. Jako małe kółko, poruszasz się szybko i jesteś w stanie unikać większych kółek, które próbują cię zjeść. Kiedy stajesz się większy, potrzebujesz większych porcji jedzenia. Aby urosnąć jeszcze bardziej, niż pozwalają ci na to te marne kropki, musisz zjadać innych graczy.

Ponieważ mniejsi gracze poruszają się szybciej, możesz podzielić swój krąg na dwa różne kręgi o równej masie. Kiedy podzielisz swój krąg, nowy wystrzeli, co jest przydatne do otoczenie mniejszego gracza uciekającego przed tobą. Kręgi te rosną w zależności od tego, co jedzą i nie pozostają tej samej wielkości ani nie poruszają się z tą samą prędkością. Istnieje wiele trybów, w tym gry zespołowe. Gdy większy gracz cię pochłonie, musisz zacząć od nowa jako najmniejsza możliwa kropka. Koło życia jest brutalne.

Slither.io

Podobnie jak w Agar.io, w Slither.io łakniesz małych kropek (tym razem świecących), które mają się powiększać. Zwrot akcji: jesteś wężem. Twoje ciało staje się dłuższe, a także nieco szersze, gdy jesz różne kropki, które są rozrzucone wokół. Nie jesteś w stanie zjeść swoich wrogów, ale jeśli dobrze to zaplanujesz, możesz zmusić innego węża, aby wpadł na twoje ciało.

Spowoduje to ich zniknięcie, pozostawiając za sobą mnóstwo kropek do zebrania. Slither.io pozwala również na dostosowanie skóry węża, a do wyboru jest kilka świetnych opcji. Warto rozważyć ozdobienie swojego węża naszyjnikiem, który będzie zwisał, gdy będzie się on ślizgał.

Kingdom of Loathing

Styl Kingdom of Loathing, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, jest wam zapewne dobrze znany. Jest to ten rodzaj pseudo-mmo, mocno osadzony w interfejsie sieciowym, z rozwijanymi menu pozwalającymi na wybór ataków i odświeżaniem strony dla każdego nowego obszaru. Jest to trochę brzydkie, ale Kingdom of Loathing nie stara się być ładne. Udaje mu się być zabawnym. Naprawdę, naprawdę zabawne.

Weźmy na przykład klasy. Nie mają one absolutnie żadnego sensu, ale są zabawne, ponieważ są oparte na kalamburach. Więc jestem Sauceror. Rzucam gorącym sosem w twarze ludzi, a oni się uszkadzają, bo gorący sos naprawdę boli, kiedy dostaje się w twarz. Co ma jeszcze mniej sensu, są to Disco Bandyci, którzy tańczą na swoich wrogów, napędzani przez moxie. A to wszystko zanim trafisz do Lochu Haiku, gdzie nie tylko wszystkie opisy wrogów są w Haiku, ale także twoje ataki.

Cała gra jest konsekwentnie absurdalna i zabawna, od typów przeciwników, po konwencje gatunkowe, które tak sprytnie podrabia. I choć nie możesz bezpośrednio grać z innymi ludźmi, możesz kraść ich rzeczy, dołączać do gildii i wchodzić z nimi w interakcje. Więc to już coś.

Treasure Arena

W tej 16-bitowej grze przygodowej walczysz w lochu o cenny skarb. Jest trzech innych graczy, którzy również chcą zdobyć kawałek tortu. Możesz odradzać się tak długo, jak długo trwa odliczanie czasu, ale po śmierci tracisz część swojego złota. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości złota, gdy czas dobiegnie końca.

W lochu pojawiają się również różne power-upy, które można wykorzystać, aby utrzymać się przy życiu. Ty i inni gracze online nie jesteście jedynymi osobami przebywającymi w tym lochu - postacie niezależne również strzegą skarbu i zaatakują, jeśli się do nich zbliżysz. Musisz znaleźć potężniejsze bronie, aby mieć szansę w walce z nimi.

War Brokers

War Brokers to pierwszoosobowa, voxelowa strzelanka drużynowa. Czasami zdarzają się misje, w których tematyczne rundy walki wykraczają poza zwykły deathmatch, jak na przykład powstrzymanie wroga przed wystrzeleniem rakiet. Teraz gra została wzbogacona o tryb battle royale.

W War Brokers znajdziesz mnóstwo różnych broni i maszyn, które możesz odblokować i wykorzystać. Bronie odblokowują się z czasem, ale zaczynasz z pistoletem i karabinem, którymi możesz się bronić. Pojazdy takie jak helikoptery i czołgi można znaleźć na całej mapie, do których oczywiście możesz wsiąść i je kontrolować. Jeśli zalogujesz się na swoje konto, znajdziesz tam mnóstwo małych misji i nagród, które możesz otrzymać za grę. A rywalizacja może być brutalna - jest to szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli chcesz doświadczyć trudnych przeżyć.

Town of Salem

Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę imprezową Mafia lub Wolvesville, Miasteczko Salem powinno wydawać się znajome. W tej grze fabularnej musisz być przebiegłym kłamcą i wprowadzać w błąd innych graczy. W zależności od tego, jako kogo zostaniesz losowo wybrany, możesz być mieszkańcem miasta (dobry), mafią (zły) lub neutralny.

Jeśli jesteś mieszkańcem miasta, musisz wytropić członków mafii i powstrzymać ich, zanim zabiją wszystkich w Twoim mieście. Istnieje wiele różnych ról dla każdej kategorii graczy. Każda z tych ról daje Ci unikalną umiejętność, której możesz użyć w nocnej fazie gry. W nocy gracze planują swoje ruchy i robią notatki w swoim testamencie. Jeśli zginą w nocy, pozostali gracze mogą użyć swoich testamentów, aby, miejmy nadzieję, osiągnąć cele, które były przeznaczone do zrobienia! Gra Town of Salem jest dość skomplikowana do wytłumaczenia, ale szybko się w niej połapiesz.

Wilds.io

Ten hack and slash opiera się na podstawowej zasadzie zabijania ludzi, których wygląd ci się nie podoba, i znajdowania łupów porozrzucanych po całej mapie. Istnieje kilka różnych trybów gry, ale najpopularniejszym z nich jest Ruins, domyślny po uruchomieniu gry.

Ruiny dają ci szansę na zbadanie terenu jako członek jednej z trzech drużyn. Możesz zabijać innych graczy z różnych drużyn, rozbijać skrzynie i znajdować łupy. Bądźmy szczerzy - kto nie lubi więcej łupów? Zbroja, mikstury i nowe bronie pomogą Ci przetrwać dłużej na tym pustynnym pustkowiu. Twoim głównym celem jest zdobywanie kości, które pojawiają się, gdy umierają ludzie. Jeśli zdobędziesz wystarczająco dużo kości, zostaniesz królem ruin. Istnieje kilka innych trybów, niektóre z krótszym czasie i łatwiejsze cele, w tym piłka nożna. Tak, piłka nożna.

Squadd.io

Izometryczna strzelanka, w której możesz walczyć z przyjaciółmi przeciwko drużynie przeciwnej, lub w trybie free-for-all z każdym. Stacje doładowujące umieszczone na arenie dają dostęp do różnych broni. Do wyboru jest kilka postaci i wiele innych, które można odblokować w miarę pokonywania wrogów.

Głównym celem gry jest po prostu pozostać przy życiu i zdobyć wystarczająco dużo punktów, aby osiągnąć szczyt tabeli wyników. Im więcej punktów zdobędziesz, tym wyższy będzie twój poziom i tym więcej broni możesz odblokować. Gra jest bardzo szybka, idealna, jeśli szukasz szybkich meczów.

Neptune’s Pride

Neptune's Pride, nasza gra internetowa roku 2010, jest uosobieniem podstępu, dwulicowości i prawdziwej ludzkiej paskudności. Jest to gra strategiczna czasu rzeczywistego w taki sam sposób, w jaki lodowce poruszają się w czasie rzeczywistym, osadzona w przestrzeni kosmicznej i zajmująca się ekspansją galaktyczną. Maksymalnie ośmiu graczy zaczyna z kilkoma systemami gwiezdnymi, a następnie rozwija się na zewnątrz, dopóki nie spotkają kogoś innego, i albo zdecydują się nie zabijać siebie nawzajem od razu, albo mają na to ochotę.

Ponieważ floty potrzebują godzin, a czasami dni, aby dotrzeć z gwiazdy do gwiazdy, pozostawia to sporo czasu na grę w dyplomację, próbując cementować sojusze i kruszyć fundamenty tych z wrogów. Starasz się ich osamotnić, kiedy wiesz, że jedna strona odpada, i po prostu zacznij delikatnie nadwyrężać ich zaufanie, aż staną się ludzkim pojemnikiem na podejrzenia, i zanim się zorientujesz, będziesz miał galaktyczną wojnę domową na głowie, a ty będziesz mógł pozbierać kawałki.

Fallen London

Fallen London to długoletnia narracyjna gra przeglądarkowa, która poprzedziła późniejsze Sunless Seas i Sunless Skies, wydane przez Failbetter Games w tym samym uniwersum. Pomimo wydania dwóch płatnych gier, Fallen London wciąż otrzymuje nową zawartość i historie, a ostatnio doczekał się także aktualizacji wyglądu mapy. W grze wcielasz się w postać nowicjusza w podziemnym Londynie, osoby lubiącej spędzać wolny czas, która może podejmować się dziwnych prac pobocznych, jednocześnie przyjmując zadania mające na celu zgłębienie tajemnic podziemnego miasta.

Town Scaper

Jeśli potrzebujesz czegoś relaksującego do zabawy, Townscaper jest najlepszą zabawką na pulpit. Nie ma tu żadnych skomplikowanych zasad i prawie żadnego interfejsu użytkownika. Wystarczy paleta kolorów i przyciski myszy, abyś mógł namalować na płótnie ocean z własnym nadmorskim miejscem na wakacje. Townscaper to prosta gra, która w gruncie rzeczy jest prostym, ale eleganckim narzędziem kreatywności. Jest to idealny wybór na krótkie chwile wytchnienia przy kojącej muzyce.

Catan Universe

Klasyczna gra planszowa przeniesiona do Twojej przeglądarki. Catan pomógł zapoczątkować złoty wiek gier planszowych, gdy stawał się coraz bardziej popularny poza Europą. Jeśli nigdy nie grałeś w Catan, oto darmowa okazja, by znienawidzić swoich przyjaciół, bo nie dadzą ci żadnego ziarna.

Sort The Court

Sort The Court jest trochę jak lajtowa wersja Yes, Your Grace. Jako władca, Twoi liczni poddani (czy to księżniczki, czarodzieje, czy koty) przychodzą do Ciebie prosząc o przysługi. Niektórzy chcą pieniędzy, inni jedzenia, a jeszcze inni chcą się targować. Będziesz decydował, kto dostanie kawałek królewskiego tortu, odpowiadając na każdą prośbę tak lub nie. Powodzenia w utrzymaniu tych wszystkich chłopów szczęśliwych i nakarmionych bez opróżniania swojego skarbca!

 

To już wszystko! Mam nadzieję, że chociaż jedna z tych gier przypadnie wam do gustu :)

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022