grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

ModProYT

2 lata temu

Top 5 gier Battle Royale

Jak sam tytuł wskazuje w tym artykule wyróżnię pięć najlepszych gier battle royale. Dobierając gry wyróżniam zarówno oceny ekspertów, graczy jak i własne doświadczenia z danej gry. Nie przedłużając przejdźmy do artykułu.

5.PUBG
PUBG czyli Playerunkown’s Battlegrounds jest grą która tak właściwie zapoczątkowała gatunek Battle Royale. Wydana została 21 grudnia 2017 roku, ale 12 stycznia 2022 ma przejść na model Free 2 Play dzięki czemu znalazło się na tej liście. Znajdziemy tam kilka różnych map, są one o różnej wielkości i mają różne unikalne broni przez co na każdej z nich rozgrywka jest innego rozmiaru; czasem będziecie biegać przez 10 minut i nikogo nie spotkacie ginąc pociskiem od losowego snajpera, a czasem zabraknie wam amunicji przez ciągłe strzelanie mimo tego, że mieliście w zapasie 300 pocisków. Jest wiele broni przez co każdy może mieć własne faworyty i jest jej modyfikacja (można znajdywać dodatki na mapie). Zastosowano też kilka mechanik które nie są stosowane przez innych producentów tego typu gier: system wagi (Jak w ARK Survival Evolved), ilość przedmiotów które możesz ze sobą zależy od plecaka jaki posiadasz, ograniczone paliwo w pojazdach (3 lata po PUBG zastosował to fortnite). Ocena metacritic to 86 punktów, a oceny na steam to 54% pozytywne i jest to powodem dla którego znalazł się na ostatni miejscu tego rankingu.

4. Call of Duty: Mobile
To jedyna mobilna gra która wystąpiła w tym rankingu. Wbrew pozorom bardzo dużo gier mobilnych decyduje się na taki gatunek (np. Free Fire, PUBG Mobile), chociaż najpopularniejsze z nich to duże gry battle royale które powstają w wersji mobilnej by zaoszczędzić wiele pracy i zarobić dodatkowe środki. Ale mimo to CoD: Mobile jest grą w którą gra się zarówno na emulatorach jak i na urządzeniach mobilnych, można mieć z tą grą masę frajdy. Zawiera ona zarówno zwykłe tryby jakie znajdziemy w grach z serii Call of Duty (Search and destroy, point capture, team deathmach), to jest tam również tryb battle royale w który na grach rankingowych można poszaleć. Zawiera ona większość map ze zwykłego Call of Duty: Modern Warfare, ale mapa do battle royale powstała całkowicie od podstaw, została cała zrobiona od początku co jest odmiana od PUBG: Mobile który mapy z komputerowej wersji gry osłabił graficznie przez co mogły one działać na telefonach. Znajdziemy tam duży dobór broni i modyfikacja dużo bogatsza niż w wielu grach komputerowych. Gra jest bardzo ciekawą odskocznią od innych tytułów tego gatunku i na dodatek całkowicie darmowa, co pozwala na rozegranie gry każdemu któremu telefon przy tym nie płonie. Zawiera mikropłatności, ale nie jest Pay2Win. Gra otrzymała 81 punktów metacritic, ale 4,2/5 (w przeliczeniu 84%) pozytywnych ocen na google play przez co stoi na takim miejscu w rankingu.

3. Fortnite
Fortnite to gra o której raczej wszyscy słyszeli, wydana w 2017 gra wciąż się rozwija chociaż kiedyś sytuacja wyglądała znacznie lepiej z recenzjami (kiedyś było to 77% pozytywne, dziś 31% dane z gry-online). To gra Battle royale z perspektywy trzeciej osoby gdzie zastosowano oryginalną mechanikę (przynajmniej dla battle royale) budowania podczas rozgrywki. Budowanie jest też częściowo przyczyną spadających recenzji, ponieważ ty strzelasz w kogoś raz, a za 10 sekund stoi tam jego prywatna baza wojskowa i jako, że tacy graczy stanowią co najmniej ćwierć społeczności tej gry to słabsze osoby nie mają żadnych szans. Można też niszczyć 95% rzeczy swoim kilofem pozyskując w ten sposób materiały wymagane do budowy. W ekwipunku ma się pięć slotów na broń, granaty lub leczenie; na amunicję nie ma zbyt dużych ograniczeń, więc nie ma z tym problemu. Gra została co prawda stworzona pod osoby młodsze to nie tylko one grają w tą grę. Zebrała ona 81 punktów metacritic i aktualnie 33% pozytywnych recenzji.

2. Apex Legends
Apex legends to gra która zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno na metacritic jak i na steam. Gra odgrywająca się w przyszłości jest dobrą grą battle royale. Możliwe, że napiszę o niej osobny artykuł gdyż na niego zasługuje, ale przejdźmy do krótkiej oceny. W grze posiadamy jedną mapę średniej wielkości jak na battle royale, dość bogatą w miejscówki. Kontakt trwa znacznie dłużej niż w innych podobnych grach, czasami nawet wystrzelanie całego magazynka i trafienie nie likwiduje twojego przeciwnika. Broni jest dość dużo, tak samo jak typów amunicji i ich ilość starcza na różnorodność znajdywanych broni. Gra jest dobrze zrobionym Battle Royale i chociaż nie posiada jakichś wymyślnych mechanik to oddaje jak należy to co powinna jako gra z tego gatunku. Społeczność z reguły nie jest toksyczna co oczywiście jest dużą zaletą i to wszystko po części przyczyniło się do jego niesamowicie pozytywnych jak na taką grę ocen: 88 punktów metacritic i 86% pozytywnych ocen na steamie.

1. Call of Duty: Warzone
Call of Duty: Warzone to gra której należy się pierwsze miejsce, ze względu na jego mechaniki i zawartość. Chociaż społeczność tej gry jest przeciętna i jej umiętności zwykle wysokie co sprawia, że nowi gracze z reguły nie zostają tutaj na dłużej, to sama gra jest naprawdę dobra (jako battle royale). Mamy tutaj zmieniające się z czasem mapy, dodawane często różnorodne bronie i posiadamy kilka pojazdów. Jest to też gra z najbogatszą modyfikacją broni na rynku (najprawdopodobniej). Posiada ona bronie z wszystkich gier z serii Call of Duty od najnowszego Modern Warfare w górę, przez co łącznie broni może być nawet więcej niż 100. Podział na kilka typów i dość przejrzyste lobby ułatwiają znalezienie tego co aktualnie poszukujemy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Call of Duty: Warzone to zajrzyj do mojego osobnego artykułu o tej grze do którego zamieszczam link pod tą treścią. Chociaż ta gra nie jest w żadnym wypadku ideałem to oddaje to co powinni jako gra gatunku battle royale. Zebrała ona 79 punktów metacritic i niskie oceny społeczności 45%, ale zasługuje ona na pierwsze miejsce w tym rankingu.
https://grynaplus.pl/blog/call-of-duty-warzone-czy-jest-warto-zobaczenia

W ten właśnie sposób doszliśmy do końca tego artykułu. Wymieniłem tutaj raczej większe z tytułów battle royale i zwracałem uwagę na doświadczenia jakie z daną grą miałem. Możliwe, że ktoś z was powie: Przecież CoD: Warzone nie jest najlepszą grą battle royale! A ja w takiej sytuacji przypomnę, że ten gatunek ukształtował się w marcu 2017 i nie ma zbyt wiele gier które zasługują na wyróżnienie, więc może jeszcze kiedyś podsumuje to w innym artykule gdy będzie do czego te gry porównać innego niż one nawzajem. Artykuł napisany 22.12.2021

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy