grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

2 lata temu

TOP 7 najlepszych gier HORROR 2021-ego roku

Cześć! W tym artykule przedstawię siedem moim zdaniem najlepszych gier typu horror w całym 2021 roku. Oczywiście jest to tylko moja opinia, dlatego mam świadomość, że nie każdy może się zgadzać z tym zestawieniem. Może i istnieją lepsze gry, które nie znalazły się w tym rankingu, jednak nie jestem wszechwiedzący, więc nie znam każdej gry jaka istnieje. Starałem też się umieścić różnorodne tytuły. Niektóre gry są multiplayer, inne offline, a jeszcze inne AAA. Tak czy siak, nie przedłużając zapraszam do zapoznania się z tem rankingiem, który jest owocem mojej niekrótkiej pracy. Trochę zajmuje bowiem napisanie takiego artykułu. 

7. I’m on Observation Duty 4

cena: 17,99zł ✦recenzje: 98% pozytywnych

I'm on Observation Duty to seria popularnych gier "znajdź różnicę" typu horror. W czwartej części twoim zadaniem jest monitorowanie na żywo nagrań z kamer i dostrzeganie anomalii w monitorowanych pomieszczeniach. Możesz przełączać się pomiędzy różnymi widokami z kamer. Anomalia oznacza, że coś (np. mebel) się poruszyło, pojawił się dodatkowy obiekt lub coś nagle zniknęło. Istnieją również intruzi i duchy! Kiedy zauważysz, że coś jest inaczej w którymś z monitorowanych pomieszczeń, musisz złożyć raport, wybierając odpowiednie miejsce i rodzaj anomalii, aby ją naprawić. Anomalie pojawiają się losowo, więc gracz nigdy nie wie, co się za chwilę wydarzy. Zbyt wiele aktywnych i niezgłoszonych anomalii oznacza koniec gry. Celem jest przetrwanie wystarczająco długo (od 00:00 do 06:00 w czasie gry). Będziesz potrzebował bystrych oczu i dobrej pamięci, aby przetrwać całą noc. Gra zawiera psychologiczny horror, który głównie polega na wpędzaniu gracza w paranoję na temat tego, co zmieniło się w domu. Jest też kilka przerażających potworów, które mogą się pojawić.

6. Granny 3

cena: 17,99zł ✦recenzje: 93% pozytywnych

Babcia i dziadek przenieśli się do nowej, starej rezydencji z fosą i wysokim murem wokół niej w celu utrudnienia prób ucieczki.

Jesteś odkrywcą poszukującym nowych rzeczy do zbadania, gdy pewnego wieczoru dostrzegasz pozornie opuszczoną rezydencję. Zdobywasz się na odwagę, otwierasz odblokowaną bramę i wchodzisz do środka. Para psychopatycznych morderców w podeszłym wieku łapie cię i zamyka w celi.

Teraz musisz spróbować uciec z tego miejsca. Wewnątrz i na zewnątrz domu znajduje się wiele przedmiotów, z których będziesz miał pożytek. Musisz tylko dowiedzieć się, jak ich użyć.

Ale bądź też ostrożny, bo Babcia jak zwykle wszystko słyszy, a Dziadek włóczy się z shotgunem, na szczęście nie słyszy zbyt dobrze, jednak jeśli cię zobaczy, to najlepiej uciekać.

Jeśli upuścisz coś na podłogę, lub gdy stąpniesz po skrzypiącej podłodze, Babcia zacznie biec do miejsca, w którym usłyszała ten dźwięk.

Musisz również uważać na jej pułapki.

Możesz ukryć się pod łóżkiem, kanapą lub w szafie, ale uważaj, by nie nikt cię nie dostrzegł, gdy się chowasz.

Możesz bronić się przed babcią i dziadkiem, używając jednej z dwóch różnych rodzajów broni, które możesz znaleźć w domu. Ale to zatrzymuje ich tylko na chwilę.Istnieje pięć różnych poziomów trudności: Ekstremalny, Trudny, Normalny, Łatwy i Trening. Jeśli grasz w trybie treningowym, jesteś w domu bez babci i dziadka i masz okazję spróbować różnych rzeczy bez większych trudności. Pamiętaj jednak, że dom nie jest całkowicie wolny od niebezpieczeństw.

Babcia i Dziadek dają ci pięć dni na ucieczkę z domu.

Jeśli nie uda ci się uciec po ostatnim dniu ... cóż, wolisz nie wiedzieć, co się wtedy stanie.

5. Propnight

cena: 71,99zł ✦recenzje: 70% pozytywnych

Stosunkowo nowa produkcja multiplayer z przyjemną grafiką. Propnight to oparta na fizyce gra wieloosobowa typu 4 na 1 o poszukiwaniu rekwizytów, która ma sporo wspólnego z klasycznymi horrorami survivalowymi. W małym miasteczku na prowincji w tajemniczych okolicznościach znikają nastolatkowie. Kto lub co stoi za tymi wydarzeniami? Jedna osoba wciela się w mordercę i szuka ofiar. Ofiary natomiast chowają się przed zabójcą zmieniając się w przedmioty oraz uciekając. Powstało sporo podobnych gier, jednak żadna z nich nie miała tak mrocznego klimatu i pięknej grafiki.

4. Dark Decemption Chapter 4

cena: 24,42zł ✦recenzje: 73% pozytywnych

Dark Deception to napędzana fabułą pierwszoosobowa gra akcji z labiryntami, która miesza szybki styl klasycznych gier zręcznościowych z designem gier horrorowych. Uwięziony w świecie pełnym koszmarnych labiryntów i strasznych potworów, jedynym wyjściem jest stawienie czoła ciemności i znalezienie sposobu na przetrwanie. Głównymi zaletami gry są: bardzo dobra grafika AAA, dobra optymalizacja, wiele różnych przeciwników.

3. Poppy Playtime

cena: 17,99zł ✦recenzje: 89% pozytywnych

Musisz pozostać przy życiu w tej horrorowej przygodzie. Postaraj się przetrwać mściwe zabawki, które czekają na ciebie w opuszczonej fabryce zabawek. Użyj swojego GrabPacka, aby włamać się do obwodów elektrycznych lub złapać cokolwiek z daleka. Zbadaj tajemnicze obiekty... i nie daj się złapać. Firma Playtime Co. była niegdyś królem przemysłu zabawkarskiego... dopóki pewnego dnia wszyscy pracownicy fabryki nie rozpłynęli się w powietrzu. Teraz, lata później, musisz zbadać opuszczoną fabrykę i odkryć prawdę. Niestety gra ma krótką fabułę, co sprawia, że przeciętny czas potrzebny do jej przejścia wynosi pół godziny. Mimo to ciekawa historia, dobra grafika i straszny klimat sprawiają, że jest warta uwagi.

2. Five Nights at Freddy’s: Security Breach

cena: 142,99zł ✦recenzje: 82% pozytywnych

Wciel się w Gregory’ego – chłopca uwięzionego nocą w Mega Pizzapleksie Freddy’ego Fazbeara. Wspierany przez samego Freddy’ego Fazbeara Gregory ma prosty cel: przetrwać, bezustannie uciekając przed postaciami z Five Nights at Freddy’s i unikając nowych, straszliwych zagrożeń. Klimat niestety różni się od innych częśći FNAF’a. Gra jest mniej mroczna i ma zupełnie inny klimat. Zanim ktokolwiek zdecyduje się na zakup tej gry, ostrzegam, że jest bardzo słabo zoptymalizowana. Dlatego nie polecam kupować, jeśli nie posiadasz komputera za 5 tysięcy lub więcej. Chyba, że satysfakcjonują cię najniższe ustawienia graficzne rodem z PS2.

Resident Evil Village

cena: 249,00zł ✦recenzje: 95% pozytywnych

Już ósma odsłona z serii Resident Evil wydanej przez CAPCOM. Zwycięzca Gry Roku na Steam, prawie pięćdziesiąt tysięcy pozytywnych recenzji na Steam. Te osiągnięcia mówią same za siebie. Gra trochę kosztuje, ale z pomocą strony GryNaPlus można uzbierać tyle pieniędzy.

 

To na tyle. Dzięki za przeczytanie mojego artykułu. Mam nadzieję, że ci się spodobał! Wszystkie wyżej wymienione gry są dostępne na Steam.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy