logo

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus
icon-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

9

ByKuuu

12 miesięcy temu

Wiedźmin Edycja Rozszerzona - recenzja gry

Wiedźmin Edycja Rozszerzona 

Krótki Wstęp :

Wiedźmin jest fabularną grą akcji, z możliwością własnych wyborów przez gracza oraz rozwojem postaci. W grze w głównego bohatera wcielamy się w wiedźmina ze szkoły wilka Geralta z Rivii. Gra została stworzona na bazie książek Andrzeja Sapkowskiego. Gra wiedźmina ukazała się 27 października 2007 roku na komputery PC z system Windows. Twórcami gry jest Polskie studio CD PROJEKT RED, które stworzyło dalsze części wiedźmina oraz CyberPunka. 

 

Wymagania sprzętowe - minimalne oraz zalecane

     Minimalne 

 • Procesor Intel Pentium 4 2.4 GHz
 • 1 GB RAM 
 • Karta graficzna Nvidia GeForce 6600
 • System operacyjny Windows XP lub Windows Vista                            
 • Karta dźwiekowa kompatybilna z DirectX 9.0c
 • Miejsce na dysku 8,5 GB

     Zalecane

 • Procesor Intel Core Duo 2.13 GHz
 • 2 GB RAM 
 • Karta graficzna Nvidia GeForce 7900 GTX
 • Miejsce na dysku 8,5 GB
 • System operacyjny Windows XP lub Windows Vista 
 • Karta dźwiekowa kompatybilna z DirectX 9.0c

 

Streszczenie fabuły 

Akcja gry toczy się w 1270 roku. Wiedźmini znajdują głównego bohatera nie daleko Kear Morhen półżywego. Zabierają go do twerdzy aby mógł w spokoju odpocząć. Gdy Geralt jest przytomny dowiadujemy się, że główny bohater stracił pamięć i jego wspomnienia opierają się z wydarzeń kilku tygodni. Na twierdzę napadają bandyci, którzy chcą ukraść wiedźmińskie mutageny. Bandytą udaję się i ginie przy tym młody wiedźmin. Wiedźmini oraz czarodziejka dochodzą do siebie i przygodowują się na pogrzeb wiedźmina Leo. Po pogrzebie wiedźmini w celu zemsty dla przyjaciela oraz odszukanie sprawców napadu rozchodzą się w 4 strony świata, zaś Geralt udaje się na południe do Wizimy. Geralt trafia na podgordzie gdzie dowiaduje się o problemach wioskowych. Aby uzyskać potrzebne informacje główny bohater dokonuje samosądu oraz zabija bestię. Gdy udaję sie do Wyzimi dostaje aresztowany. Dostał on możliwość wyjścia z więzienia za pokonanie kuroliszka z kanałach. W kanałach spotyka Zygfryda Zakonika Płonącej Róży, który pomaga pokonać mu kuroliszka oraz wysyła głównego bohatera do detektywa. Detektyw z Geraltem prowadzi z nim ślectwo. Z czasem detektyw zostaje zabity i dowadujemy się, że podszywał się pod niego Azar Javed czarodziej który zatakował Kear Morhen. Geralt wpada w zasadzkę z której raduje go jego przyjaciółka Triss. W wyzimie handolowej Geralt rozwiązuje kilka spraw i dowaduje się o finansowaniu córki króla bandytów, którzy napadli na twierdzę wiedźminów. Geralt dowiaduje się o 3 kryjówkach salamandry i atakuje je. Geralt stoczy w jaskini walke z Magistrem którego zabija królowa kikimor oraz zawala tunel. Geralt ucieka i spotyka na wejściu córkę króla Foltesta z bandytami. Geralt ponownie zostaje uratowany przez Triss. Geralt trafia na wieś Odmęty gdzie rozwizuje spór pomiedzy ludźmi a ludźmi jeziora. Gdy rozwizuje spór udaję ostatni raz do Wyzimi gdzie trwa wojna domowa. Król płaci głównemu bohaterowi za zabicie przywódcy Zakonu Płonącej Róży. Geralt wpada w iluzje gdzie widzi na własne oczy białe zimno. Pokonując Jakuba de Aldersberba, ukazuje mu się dziki gon który również pokonuje. Akcja kończy się na wręczeniu nagrody przez króla, który poźniej zostaje zatakowany przez zabójce. Geralt broni króla zabijając zabójce. Dowadujemy się, że zabojcą jest wiedźmin co wprowadza gracza w kolejną część wiedźmina.

 

Rozgrywka oraz możliwości gry

 1. Gra szacowana jest na około 50 godzin łącznie z zadaniami pobocznymi oraz eksploracją.
 2. Gra jest z perspektywy trzeciej osoby oraz pozwala na prowadzenie dialogów oraz podejmowanie wyborów przez gracza. 
 3. Gra ma jak na swoje czasy duży świat a w nim kilka lokacji.
 4. Oprawa graficzna nie jest najpiękniejszą na świecie ale jak na swoje czasy wyglądała dobrze.
 5. W tle przygrywa super muzyka dostosowana do spokoju przy eksploracji oraz porywczo do walki.
 6. Gra oferuje nam dużo zadań pobocznych oraz ciekawą fabułę
 7. Gra ma możliwości wyboru pomiedzy dwoma frakcjami oraz można przeżyć kilka przygód miłosnych głównego bohatera.
 8. Postacie w grze wiedźmin niektóre są wzięte z kultowej książki Andrzeja Sapkowskiego. 
 9. Gra daje możliwość rozwoju postaci poprzez przeznaczanie pkt. na rozwój umiejętności naszego bohatera.
 10. Gra daje możliwość zarządzania własnym ekwipunkiem (broń, pancerz itp.)
 11. Edycja Rozszerzona gry daję nam kilka osobnych hisorii na kilka godzin w które można zagrać przed jak i po skończeniu głownej gry. 
 12. Gra z czasem fabularnie bardzo wciąga i można spedzić na niej na prawdę kilka dobrych wieczorów. 

Cena gry 

Grę na portalu Steam można kupić w cenie 30 zł. Niedawno była na promocji, można było ją zakupić za niecałe 6 zł.

Grę pudełkową można kupić w granicach 20-50 zł

 

Moja opinia 

Gra jest na około 50 godzin łącznie z zadaniami pobocznymi. Fabuła jest bardzo ciekawa i szybko zaczynamy rozumieć uniwersum Wiedźmina. Gra cenowa jest bardzo niska, ponieważ za 30 zł można spedzić dużo czasu oraz super się przy tym bawić. Grafika oraz mechaniki walki może nie powala w 100% procentach ale trzeba pamietać że gra miała już swój okres świetności. Wiedźmin posiada dużo modyfikacji które ulepszają grę, poprawiają grę oraz nadają piękności tej gry. Jeden z jakich modów polecam jest to "Powrót Białego Wilka". Dialogi w grze prowadzonę świetnie oraz nienudzą podczach słuchania ich. Jeśli o mnie chodzi serdecznie polecam wam zagrać w wiedźmina i przeżyć tą przygodę sami. 

Ocena jaką mu daje jest 8,5/10 

Dziękuję za przeczytanie oraz poświęcenie trochę czasu. Zapraszam do oceny oraz dyskusji w komentarzach. Pozdrawiam i życzę miłego dnia oraz wieczoru. ByKuu :D

 

 

0 Komentarzy

© Copyright GrynaPlus.pl 2018-2022