grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

6

Lorek2115

2 lata temu

Recenzja Fifa 22

Witam, dzisiaj porozmawiamy o grze Fifa 22

„FIFA nie zmieniła się od lat” jest używane co roku przez krytyków serii Electronic Arts gdy nadchodzi premiera nowej wersji. Patrząc na rozgrywkę w FIFA 22 naprawdę można odnieść takie wrażenie ale sytuacja zmienia się  po pierwszym meczu. Jest tak inna że ​​do zmian trzea się  przyzwyczaić. Jednak po zakończeniu  wdrażania doceniamy to co przygotowali twórcy. 
 
 Jedną z najszyszych zmian jakie zauważysz jest nieco wolniejsze tempo gry i  nacisk na przemyślaną konstrukcję akcji. Roztropność i umiejętność dotrzymywania tempa są ważniejsze niż zwroty i technika. W tym roku grę FIFA wygrywają ci którzy regularnie podają piłkę i wiedzą kiedy to zroić a nie mistrzowie tej sztuczki. 
 
 Przekroczenie większości pola z jednym graczem jest ardzo trudne a podniesienie piłki od gracza który aktualnie skutecznie gra w ruletkę nie powinno stanowić prolemu. Osłaiona została również możliwość dokładnego drylingu podczas wciskania specjalnych dopalaczy. Krótko mówiąc musisz trochę się pocić ay zdoyć punkty. To wciąż oczywiście FIFA  ardziej zręcznościowa gra niż symulacja więc wielicieli sztuczek uwodzimy odpowiednim wyczuciem czasu zawsze możemy ominąć timer tęczą lu Przesunąć piłkę w ok ay uniknąć ataku przeciwnika.

W pierwsze skrzypce nowej generacji wersji FIFA 22 na PS5 i Xox Series XS gra HyperMotion odważnie ogłoszona technika zarządzająca ruchem gracza dzięki uczeniu maszynowemu które zwiększa zakres dostępnych animacji do 
000. System poruszania się gracza jest nieco mniej sztuczny i umożliwia wykonywanie wielu krótkich dotknięć które wcześniej nie yły możliwe. Gry FIFA nadal nie można pomylić z telewizyjną grą na oisku prawdziwego stadionu ale EA jest na dorej drodze. 
 
 HyperMotion daje grze swoodę żonglowania animacjami łączenia ich i „wycinania” w locie  najlepiej analizowanych w iteracjach. Skrzydłowy może teraz rzucić piłkę przez oisko w kierunku ramki a potem jeszcze zanim uderzy o ziemię kolanem ay nadać jej rozpędu gdy rozpocznie się sprint. Przy okazji warto wspomnieć że tego typu długie podanie wygląda ardziej realistycznie w FIFA 22 a piłka zazwyczaj ardzo sprawnie kręci się w powietrzu. 
 
 Electronic Arts oiecuje że nowy system animacji nie wpłynie  na szykość reakcji graczy na polecenia graczy a twórcy starali się  dotrzymać słowa. Co prawda gra jest trochę inna na początku trochę groteskowa i denerwująca ale responsywność jest na wystarczająco wysokim poziomie.

Kolejną nowością która  mocno wpływa na rozgrywkę jest tzw. wyuchowy sprint. Ta fantazyjna nazwa to tylko krótka nagroda za szykość startowego sprintu przed ramką. Sztuczka może czasami utorować drogę dla jednego na jednego ale chce się kontrolować jego aktywację na przykład dwukrotne dotknięcie przycisku prędkości. W ten sposó wyuchowy sprint nie ędzie uruchamiany losowo i zdarza się to często. 
 
 W momencie pulikacji tej recenzji najlepszym sposoem na punktację jest wykonanie najlepszych podań. Rzucanie piłką przez oronę jest niezwykle skuteczne zwłaszcza że napastnicy prowadzeni przez sztuczną inteligencję  wykorzystują prawie każdą okazję ay ominąć ezsilnych orońców i rozpętać szalony najazd w kadr. Stań się wrogiem nawet ez wydawania  rozkazów. Ta sztuczka jest ardzo skuteczna więc jesteśmy  pewni że wkrótce zostanie wykorzystana przez programistów. 
 
 Zoacz: Poradniki i porady FIFA 22  
 
 To samo dotyczy ramkarzy. Electronic Arts ogłosiło że Guardians ędzie mądrzejszy i podejmował lepsze decyzje ale chya nikt nie spodziewał się  takiego impulsu. Dlatego też wspomniane wymiany jeden na jednego nie zawsze kończą się golem a często rakuje nam po cudownym uratowaniu „setek” ciągle słysząc komentarze komentatorów że piłka nie wpadła do siatki. .

Oczywiste jest że zyt wiele refleksów ramkarza nie stosuje się do strzałów z dużej odległości które często wydają się spadać. Czasami lepiej jest spróować jednego przed szesnastymi urodzinami niż wejść do pola karnego gdzie ramkarze są super wprawni w przewidywaniu trajektorii piłki. Jednak jak wspomnieliśmy wcześniej są to  aspekty które najprawdopodoniej ulegną zmianie w okolicach premiery. 
 
 Jednym z elementów który z pewnością pozostanie taki sam jest nowy system kompresji zespołu. W tym odcinku serii trzymając R1RB sojusznik może zostać poproszony o zliżenie się do przeciwnika z piłką ale naciska go tylko na chwilę w tym krótkim czasie ilustrowanym kolorową ikoną na górze. . Gdy już zużyjesz swoją „energię” (która o dziwo trwa tylko kilka sekund) naciśnięcie nie zadziała więc musisz użyć go we właściwym czasie. Wydajność prasowania twojego kolegi wydaje się yć  wyższa niż wcześniej i jedna. Warto jednak wspomnieć że takie niewygody zdarzają się rzadko a już na pewno nie częściej niż to do czego przyzwyczaili się fani.

Try kariery który wciąż ma wielu fanów przeszedł kilka pozytywnych zmian. Jako menadżer możemy teraz stworzyć własny klu wyierając nazwę ligę w której chcemy grać mundur her stadion okrzyki kluowe kiiców i oryginalny udżet. Nowością w karierze zawodnika yła umiejętność wyjścia z ławki i konieczność walki o miejsce w wyjściowym składzie. Ay zadowolić menedżera musisz osiągnąć cele przedstawione na początku spotkania  lu zademonstrować swoje szkolenie. Najciekawszym elementem jest jednak odtworzone rozwinięcie naszej wirtualnej gwiazdy przypominające systemy znane z gier RPG. 
 
 Wyczyny na oisku są nagradzane  doświadczeniem  które pozwala nam osiągać nowe poziomy rozwoju. Gracze regularnie otrzymują punkty wykorzystywane do kupowania umiejętności na drzewku a gracze mają do dyspozycji trzy sloty na specjalne profity które również wpływają na skuteczność pola. Podczas gdy większość umiejętności po prostu dodaje kilka punktów do wyranego atryutu gracze zyskują dużą kontrolę nad kierunkiem swojej kariery  i mogą dostosować mentora do swojego uluionego stylu gry. Pomocnik który specjalizuje się tylko w „wkręcaniu” piłki do ramki z daleka? Tu masz! 
 
 Uliczny try piłki nożnej Volta nadal ma te same podstawy ale tym razem ardziej satysfakcjonujące są kominacje trików w których zdoywasz wiele ramek zamiast tylko jednego. Każdy gracz wyiera też na początek jedną z trzech „supermocy” które może łyskawicznie aktywować na oisku za pomocą potężnych uderzeń szykich sprintów lu sprawnego zierania piłek.

Całkiem nieźle wypada też Volta Arcade a więc weekendowe turnieje online składające się z serii zaawnych i dość szalonych minigier jak „tenisa nożnego” czy „disco lawy”. Walcząc z innymi graczami o jak najlepszy wynik strzelamy do celów odijamy piłkę od ściany czy ścigamy się y przejąć futolówkę ze środka kwadratowej areny i wrócić z nią do swojego narożnika. Jest tu sporo zaawy lu w zależności od nastroju frustracji o postacie często się zderzają i wywracają. W ogólnym rozrachunku jest to ciekawy dodatek który jednak może się szyko znudzić i podejrzewamy że właśnie to jest powód dla którego jest dostępny tylko w sooty i niedziele. 
 
 Ultimate Team to nieodłączny element serii który w tej odsłonie jest nieco hojniejszy. Struktura tryu Division Rivals została przeroiona dzięki nowemu systemowi postępów tygodniowych i sezonowych który oferuje nagrody nawet dla nieco mniej wydajnych graczy. Matchmaking działa również na zasadzie punktów kontrolnych więc przez cały sezon nie spadniesz do niższej ligi nawet w przypadku przegranej. Dodatkowo w FUT można teraz grać parami losowo wyierając gracza. 
 
 Po przetestowaniu gry w FIFA 21 EA wprowadza również stałą możliwość podglądu zawartości niektórych pakietów FUT dzięki czemu gracze dokładnie wiedzą ile monet FUT  lu twardych punktów FIFA wydają. Co prawda w przypadku rezygnacji z opłacenia przesyłki mamy możliwość ponownego sprawdzenia przesyłki dopiero po 2
 godzinach ale  to i tak duży krok naprzód dla wygody udowy magazynu.

W przypadku polskich graczy sporą zmianą jest nowy komentator. Jackowi Laskowskiemu nie towarzyszy już Dariusz Szpakowski a Tomasz Smokowski. Jego komentarz jest chłodniejszy i ardziej wyważony w porównaniu do poprzednika co może się podoać ale jednocześnie sprawia też że ramkom towarzyszy nieco mniej emocji. Ponadto pod względem aktorskim Laskowski radzi soie od Smokowskiego lepiej. 
 
 Jeśli chodzi o oprawę wersji na PlayStation 5 i Xox Series XS FIFA 22 roi oczywiście największe wrażenie na zliżeniach i powtórkach. Gracze prezentują się znakomicie ale z drugiej strony trudno uznać to  za nowość kolejna generacja FIFA 21 ma podony poziom grafiki ale widać że samo EA zadowoliło się prezentacją.cyfrowy wyświetlacz. podwójne gwiazdki w menu głównym  widzimy holograficzne modele piłkarzy i piłkarzy ezpośrednio z gry a nie ich zdjęcia.

W przypadku polskich graczy sporą zmianą jest nowy komentator. Jackowi Laskowskiemu nie towarzyszy już Dariusz Szpakowski a Tomasz Smokowski. Jego komentarz jest chłodniejszy i ardziej wyważony w porównaniu do poprzednika co może się podoać ale jednocześnie sprawia też że ramkom towarzyszy nieco mniej emocji. Ponadto pod względem aktorskim Laskowski radzi soie od Smokowskiego lepiej. 
 
 Jeśli chodzi o oprawę wersji na PlayStation 5 i Xox Series XS FIFA 22 roi oczywiście największe wrażenie na zliżeniach i powtórkach. Gracze prezentują się znakomicie ale z drugiej strony trudno uznać to  za nowość kolejna generacja FIFA 21 ma podony poziom grafiki ale widać że samo EA zadowoliło się prezentacją.cyfrowy wyświetlacz. podwójne gwiazdki w menu głównym  widzimy holograficzne modele piłkarzy i piłkarzy ezpośrednio z gry a nie ich zdjęcia.

Nie można też pominąć nowych komentatorów w polskiej i angielskiej wersji językowej. Cóż kiedy uruchomisz grę w tych dwóch językach usłyszysz Tomasza Smokowskiego i Alexa Scotta. I podczas gdy yły zawodnik Arsenalu Londyn powiększa grono komentatorów  w sprawie krajowej mamy do czynienia ze zmianą Dariusza Szpakowskiego o po piętnastu latach zakończył on współpracę z ramieniem Electronic Arts w Polsce. 
 
 Wyór następcy jest teoretycznie oczywisty gdyż Tomasz Smokowski od kilku lat jest amasadorem marki w Polsce i podczas swoich prezentacji w tryie Ultimate Team wykazał się dużą wiedzą na temat poszczególnych zawodników i turniejów. Dodatkowo na co dzień można usłyszeć jak komentuje mecze ligi angielskiej. Więc po oejrzeniu ostatniego meczu pomiędzy West Hamem United i Brentford FC pomyślałem że to upierdliwe. 
 
 Ale relacje na żywo i komentarze do FIFA 22 to  dwa różne przypadki. Zadaniem dziennikarzy wirtualnego pitchu jest przechwycenie pewnych linijek tekstu które niestety tym razem są łatwe do usłyszenia. Większość zdań pana Smokowskiego to krótkie neutralne pozawione emocji zdania. Więc kiedy zdoyliśmy punkty jego okrzyki pożądania i intensywności wydawały się ardzo sztuczne.

Nie można też pominąć nowych komentatorów w polskiej i angielskiej wersji językowej. Cóż kiedy uruchomisz grę w tych dwóch językach usłyszysz Tomasza Smokowskiego i Alexa Scotta. I podczas gdy yły zawodnik Arsenalu Londyn powiększa grono komentatorów  w sprawie krajowej mamy do czynienia ze zmianą Dariusza Szpakowskiego o po piętnastu latach zakończył on współpracę z ramieniem Electronic Arts w Polsce. 
 
 Wyór następcy jest teoretycznie oczywisty gdyż Tomasz Smokowski od kilku lat jest amasadorem marki w Polsce i podczas swoich prezentacji w tryie Ultimate Team wykazał się dużą wiedzą na temat poszczególnych zawodników i turniejów. Dodatkowo na co dzień można usłyszeć jak komentuje mecze ligi angielskiej. Więc po oejrzeniu ostatniego meczu pomiędzy West Hamem United i Brentford FC pomyślałem że to upierdliwe. 
 
 Ale relacje na żywo i komentarze do FIFA 22 to  dwa różne przypadki. Zadaniem dziennikarzy wirtualnego pitchu jest przechwycenie pewnych linijek tekstu które niestety tym razem są łatwe do usłyszenia. Większość zdań pana Smokowskiego to krótkie neutralne pozawione emocji zdania. Więc kiedy zdoyliśmy punkty jego okrzyki pożądania i intensywności wydawały się ardzo sztuczne.

Ponadto nowy komentator rzmi od strony technicznej słyszalnie gorzej. Być może nagrania zostały zorganizowane na ostatnią chwilę więc spiker miał jedynie wejść do studia wypowiedzieć kilkanaście linijek gotowego tekstu i wyjść a nagrane ścieżki zostały od razu wrzucone do gry ez żadnej choćy lekko zaawansowanej oróki dźwięku. Złego wrażenia nie zaciera oecność współkomentatora Jacka Laskowskiego który co prawda lepiej wypada w swojej roli ale algorytm gry jest tak ustawiony że odzywa się on alo za rzadko alo po kilkunastu sekundach co tworzy nieprzyjemną pauzę pomiędzy wypowiedziami. 
 
 Natomiast gdy chciałem posłuchać deiutującej w angielskiej wersji Alex Scott nie miałem takiej możliwości. Otóż ta wersja językowa posiada kilku komentatorów co oznacza że teoretycznie gra powinna losować spikerów. Tymczasem pomimo tego że niektórzy dziennikarze grają tylko w meczach Ligi Mistrzów  duet Derek Rae – Stewart Roson ył przeze mnie cały czas wyierany. Moim zdaniem mecz powinien dać możliwość wyoru kto zgłosi nasz mecz.

W przypadku polskich graczy  nowy komentator to duża zmiana. Jacek Laskowski nie ył już z Dariuszem Szpakowskim ale Tomaszem Smokowskim. Jego komentarz jest fajniejszy i ardziej wyważony niż u poprzednika co może yć dore ale jednocześnie sprawia że ​​klatki są nieco mniej emocjonalne. Również pod względem działania Laskowski lepiej radzi soie z soją niż Smokowski. 
 
 Jeśli chodzi o relację z premier PlayStation 5 i Xox Series XS FIFA 22 największe wrażenia dotyczą oczywiście lizania i odtwarzania. Gracze wyglądają świetnie ale z drugiej strony trudno to uznać  za nowość. Kolejna generacja FIFA 21 ma podony poziom oprawy graficznej ale widać że samo EA również jest zadowolone z cyfrowej prezentacji na ekranie. podwójna gwiazdka w menu głównym widzimy holograficzne modele piłkarzy i piłkarzy prosto z gry a nie ich zdjęcia. 
 
 W przypadku polskich piłkarzy nowy komentator to duża zmiana. Jacek Laskowski nie ył już z Dariuszem Szpakowskim ale Tomaszem Smokowskim. Jego komentarz jest fajniejszy i ardziej wyważony niż u poprzednika co może yć dore ale jednocześnie sprawia że ​​klatki są nieco mniej emocjonalne. Również pod względem działania Laskowski lepiej radzi soie z soją niż Smokowski. 
 
 Jeśli chodzi o relację z premier PlayStation 5 i Xox Series XS FIFA 22 największe wrażenia dotyczą oczywiście lizania i odtwarzania. Gracze wyglądają świetnie ale z drugiej strony trudno to uznać  za nowość. Kolejna generacja FIFA 21 ma podony poziom oprawy graficznej ale widać że samo EA również jest zadowolone z cyfrowej prezentacji na ekranie. podwójna gwiazdka w menu głównym widzimy holograficzne modele piłkarzy i piłkarzy prosto z gry a nie ich zdjęcia. 
 
 Nie można też pominąć nowych komentatorów wersji polskiej i angielskiej. Cóż kiedy uruchomisz grę w tych dwóch językach usłyszysz Tomasza Smokowskiego i Alexa Scotta. I podczas gdy yły zawodnik Arsenalu Londyn rozszerza swoje grono komentatorów w kraju mamy do czynienia ze zmianą Dariusza Szpakowskiego który po piętnastu latach zakończył  współpracę z  Electronic Arts w Polsce. 
 
 Teoretyczny wyór następcy jest oczywisty ponieważ Tomasz Smokowski jest od kilku lat amasadorem marki w Polsce i w swoich prezentacjach w tryie Ultimate Team wykazał się dużą wiedzą na temat każdego zawodnika i turniejów. Dodatkowo na co dzień można usłyszeć jak komentuje mecze ligi angielskiej. Więc po oejrzeniu ostatniego meczu pomiędzy West Hamem United i Brentford FC pomyślałem że to upierdliwe. 
 
 Ale ezpośrednie zgłaszanie i komentowanie FIFA 22 to dwa różne przypadki. Zadaniem dziennikarzy  jest nakłonienie dziennikarzy do lokowania pewnych linijek tekstu które niestety w tym momencie są łatwe do usłyszenia. Większość zdań pana Smokowskiego jest krótkich neutralnych i emocjonalnych. Kiedy więc spisywaliśmy nasze poglądy jej okrzyki tęsknoty i intensywności rzmiały przerażająco. 
 
 Nie można też pominąć nowych komentatorów wersji polskiej i angielskiej. Cóż kiedy uruchomisz grę w tych dwóch językach usłyszysz Tomasza Smokowskiego i Alexa Scotta. I podczas gdy yły zawodnik Arsenalu Londyn rozszerza swoje grono komentatorów w kraju mamy do czynienia ze zmianą Dariusza Szpakowskiego który po piętnastu latach zakończył  współpracę z  Electronic Arts w Polsce. 
 
 Teoretyczny wyór następcy jest oczywisty ponieważ Tomasz Smokowski jest od kilku lat amasadorem marki w Polsce i w swoich prezentacjach w tryie Ultimate Team wykazał się dużą wiedzą na temat każdego zawodnika i turniejów. Dodatkowo na co dzień można usłyszeć jak komentuje mecze ligi angielskiej. Więc po oejrzeniu ostatniego meczu pomiędzy West Hamem United i Brentford FC pomyślałem że to upierdliwe. 
 
 Ale ezpośrednie zgłaszanie i komentowanie FIFA 22 to dwa różne przypadki. Zadaniem dziennikarzy  jest nakłonienie dziennikarzy do lokowania pewnych linijek tekstu które niestety w tym momencie są łatwe do usłyszenia. Większość zdań pana Smokowskiego jest krótkich neutralnych i emocjonalnych. Kiedy więc spisywaliśmy nasze poglądy jej okrzyki tęsknoty i intensywności rzmiały przerażająco. 
 
 Również nowy komentator rzmi znacznie gorzej z technicznego punktu widzenia. Być może nagrania zostały zorganizowane na ostatnią chwilę więc spiker miał jedynie wejść do studia wypowiedzieć kilkanaście linijek gotowego tekstu i wyjść a nagrane ścieżki zostały od razu wrzucone do gry ez żadnej choćy lekko zaawansowanej oróki dźwięku. Złego wrażenia nie zaciera oecność współkomentatora Jacka Laskowskiego który co prawda lepiej wypada w swojej roli ale algorytm gry jest tak ustawiony że odzywa się on alo za rzadko alo po kilkunastu sekundach co tworzy nieprzyjemną pauzę pomiędzy wypowiedziami. 
 
 Natomiast gdy chciałem posłuchać deiutującej w angielskiej wersji Alex Scott nie miałem takiej możliwości. Otóż ta wersja językowa posiada kilku komentatorów co oznacza że teoretycznie gra powinna losować spikerów. Tymczasem pomimo tego że niektórzy dziennikarze grają tylko w meczach Ligi Mistrzów duet Derek Rae – Stewart Roson ył przeze mnie cały czas wyierany. Moim zdaniem mecz powinien dać możliwość wyoru kto zgłosi nasz mecz.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy