grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

2 lata temu

Recenzja gry Crossout

W tym artykule opowiem o grze Crossout i przedstawię swoją opinię na jej temat. Grając w tą grę można zdobyć nawet 850 punktów na GrynaPlus.pl!

 

Wiem, że kiedy padają słowa "Free-To-Play", wiele osób ma reakcję alergiczną i nie są oni całkowicie w błędzie, jeśli chodzi o takie odczucia. Istnieje nieskończona liczba gier zaprojektowanych wyłącznie po to, by wymusić od ludzi zakup, bez żadnego wysiłku włożonego w zapewnienie uczciwej i kreatywnej rozgrywki.

Tego typu tytuły łatwo zauważyć, zignorować i spisać na straty, ale prawdziwą tragedią sceny F2P są projekty, które mogłyby być naprawdę świetne, ale padają ofiarą pokusy mikrotransakcji. Mimo, że udało się dostarczyć kilka dobrych momentów we wczesnych godzinach, obawiam się, że Crossout należy do tej drugiej kategorii.

Osadzony w generycznych post-apokaliptycznej ziemi, Crossout jest prosta gra walki samochodów odbywających się w różnych arenach. Istnieje kilka trybów, zarówno w trybie walki, jak i współpracy, ale wszystkie one sprowadzają się do mniej więcej tego samego - gracze strzelają do samochodów wroga i niszczą je lub unieszkodliwiają, nie narażając własnego pojazdu na zniszczenie.

Jak widać, Crossout jest dość prosty, ale haczyk, który sprawia, że warto do niego zajrzeć, polega na tym, że posiada zaskakująco solidny silnik budowy pojazdów, który wzmacnia nudną rozgrywkę.

Każdy pojazd może zostać rozłożony na części składowe i złożony ponownie w niemal każdej konfiguracji, jaką tylko można sobie wyobrazić, o ile części są dostępne. Poza wymogiem posiadania "ramy", na której można budować i kabiny, która wytwarza energię, wszystko jest możliwe.

 

Chcesz zbudować dwukadłubowy krążownik lądowy? Nie ma problemu. Solidny czołg z ogromnymi działami? To proste. Lekki statek zdolny do latania na duże odległości i wystrzeliwania rakiet? Jeśli tylko w pobliżu znajduje się rampa startowa, da się zrobić. Naprawdę nie potrafię przecenić tego, jak fantastyczna jest możliwość skręcania części i budowania dowolnych wariactw, jakie tylko sobie wymyślę. Jest też mnóstwo różnych części... Można zobaczyć, co stworzyli inni gracze we wspólnym trybie "jazdy próbnej", a jest tam trochę dzikich rzeczy.

Interfejs do składania pojazdów jest godny pochwały. Przyznaję, że początkowo byłem przytłoczony, gdy ruszyłem do swojego garażu, ale dopiero po chwili zorientowałem się, co jest czym i zachwyciłem się tym, jak bardzo jest to sensowne. Po włączeniu objaśnień tekstowych dla każdego przycisku i spędzeniu czasu na testowaniu, byłem pod wrażeniem tego, co stworzyli twórcy.

Podczas gdy chciałbym polecić Crossouta tylko na podstawie tej personalizacji samochodów, jest to również miejsce, w którym gra upada, potykając się mocno o swoją strukturę free-to-play. Jak większość gier tego typu, jest technicznie możliwe, aby grać w grę i odnieść sukces bez wydawania prawdziwych pieniędzy, ale w praktyce okazuje się, że jest to dość nie do utrzymania.

Aby uzyskać więcej części do pracy, gracz musi przejść przez szaloną liczbę misji, aby uzyskać komponenty i walutę w grze, która może być użyta do zakupu lub tworzenia części. To mnóstwo grania tych samych misji w kółko i w kółko dla bardzo niewielkiego zysku, a tę ciasnotę pogarsza fakt, że gracze z przegranej drużyny zarabiają jeszcze mniej niż zwycięzcy. Oczywiście można to łatwo naprawić, wydając prawdziwe dolary i kupując w sklepie internetowym wszystko, co się spodoba, ale to nie będzie niespodzianką dla absolutnie nikogo.

Efektem końcowym podejścia F2P do Crossouta jest to, że gracze, którzy nie mają dobrych części, nieuchronnie przegrają z tymi, którzy wydali pieniądze, lub tymi, którzy spędzili wiele dni na szlifowaniu. Bogaci staną się bogatsi, ponieważ będą wygrywać częściej, a ci, którzy chcą dotrzymać im kroku, będą musieli poświęcić mnóstwo czasu lub otworzyć portfel. Choć nie robiłem żadnych obliczeń (i oczywiście wiele zależy od stosunku wygranych do przegranych), to postępy w Crossout wyglądają jak praca na pełen etat, o którą nie chcę się ubiegać.

Niestety, w Crossout nie ma zbyt wiele do zaoferowania poza podstawową walką samochodową i jednym, strasznym trybem tworzenia samochodów. Kampania dla jednego gracza z kilkoma łatwymi do zdobycia nagrodami byłaby całkiem mile widziana, podobnie jak jakaś osobowość wzbogacająca jej generyczny postapokaliptyczny styl, ale jest jak jest i wcześnie się z niej wypisałem. Crossout ma początki bycia niesamowitą grą, ale to tylko jeszcze jeden przykład na to, że projekt free-to-play skwasił coś, co powinno być słodkie.

Zaczynając od grafiki, pierwszą i prawdopodobnie najważniejszą częścią jest to, jak wyglądają Twoje pojazdy. Każda część wygląda inaczej, masz losowe kawałki złomu, które możesz wykorzystać do budowy swoich pojazdów. Różnią się one od ogromnych kawałków, takich jak twarde moduły, do mniejszych, takich jak uszkodzone chłodnice. Na końcu możesz dodać malowanie, aby nadać swojemu przypadkowemu zlepkowi części jednolity wygląd, choć jest coś satysfakcjonującego w pozostawieniu go niepomalowanym.

Eksplozje pojazdów wyglądają niesamowicie Gra wygląda niesamowicie, gdy jesteś w trakcie bitwy. Same mapy nie powalą cię, jest na nich trochę za dużo zieleni jak na mój gust i są tak podobne, że w ciągu kilkunastu meczów zobaczysz już wszystko.

Chociaż tak naprawdę nie jesteśmy tutaj, aby oglądać mijane krajobrazy, jesteśmy tutaj, aby oglądać pojazdy wybuchające i ich kawałki rozrzucone po polu bitwy i to jest to, gdzie gra przewyższa. Mamy tu świetne animacje, gdy kawałki twojego pojazdu są odrywane i niszczone, widzisz jak twoje pociski, strzały plazmowe i jakiekolwiek inne pociski trafiają we wroga i przedzierają się przez niego.

Muzyka z drugiej strony jest... dziwna, trudno to wyjaśnić, ale muzyka wydaje się nie na miejscu, biorąc pod uwagę rzekomo post-apokaliptyczny temat gry. Muzyka gra tylko wtedy, gdy jesteś w garażu i jest gitara akustyczna strumming daleko, który naprawdę nie pasuje do tego tematu.

Kiedy jesteś w bitwie, nie ma muzyki w tle, co jest świetne, ponieważ nie ma nic konkurującego z wystrzałami z pistoletu, mieleniem, gdy twój pojazd się porusza i chrupaniem, gdy wpadasz na coś.

 

 Crossout był bardzo blisko bycia na równi z moimi ulubionymi grami free-to-play, ale został powstrzymany przez mikrotransakcje. Podczas gdy jest to możliwe, aby być konkurencyjnym bez kupowania monet w grze, to jest bardzo trudne do konkurowania z kimś, kto zapłacił za cały najlepszy sprzęt. Nie mam nic przeciwko mikro transkacjom w grach free to play gry, ale tylko wtedy, gdy są one sprawiedliwie wycenione. Pomimo tej wady jest to bardzo dobra gra, budowanie pojazdów jest niezwykle zabawne i jest to tak satysfakcjonujące, aby zobaczyć swoją maszynę śmierci i wysadzić wroga.Polecam grę każdemu.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy