grynaplus

GRYNAPLUS

Ładowanie...

grynaplus

GrynaPlus

banner-badge

Blog

Znajdują się tu wszystkie artykuły napisane przez naszych użytkowników!

16

Beginnerx

2 lata temu

Recenzja i poradnik do gry The Crew 2

W tym artykule omówię grę The Crew 2 od Ubisoft oraz dzielę parę porad dla początkujących graczy, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z tą grą.

 

Omówienie gry

W The Crew 2 jest tak wiele do zrobienia. Ubisoft Ivory Tower stworzył zminiaturyzowaną wersję Stanów Zjednoczonych, która sprawia wrażenie naprawdę ogromne i jest pełna różnych aktywności, w których będziesz musiał jeździć, latać i wspinać się, aby osiągnąć sukces.

W The Crew 2 wcielasz się w rolę początkującego rajdowca. Jesteś wpływową postacią w świecie sportu, a zatem musisz zdobywać zwolenników, aby wyrosnąć na supergwiazdę, którą masz nadzieję zostać. Followersi to podstawowa forma rozwoju w The Crew 2, rosnąca niemal z każdą akcją.

Podobnie jak w poprzedniej części, Ivory Tower próbowało wtopić płynną narrację w otwarty świat The Crew 2 - i po raz kolejny nie udało im się stworzyć niczego fascynującego. Pomysł na bycie sensacją w świecie wyścigów ma potencjał, ale zamiast tego został przefiltrowany przez garść kiepsko zagranych cut-scenek, które będziesz chciał pominąć.

Pojawiają się wielcy złoczyńcy w postaci weteranów wyścigów, ale są oni niepotrzebnym dodatkiem do i tak już nijakiego doświadczenia. Nie ma nic złego w posiadaniu fabuły, ale musi ona uzupełniać mechanikę gry, a nie rozpraszać cię, sprawiając, że twoje oczy będą się przewracać w trakcie ekranów ładowania, których nie będziesz w stanie pominąć.

Zawodząca narracja jest jedną z wielu problemów niespójnego tonu The Crew 2. Gra stara się być radosna, wesoła i młodzieżowa, ale zamiast tego staje się głupią, wywołującą ciarki szaradą, którą chciałbym wyciszyć i skupić się na przyjemnych wyścigach, które prowadzi.

Pojazdy są podzielone na trzy kategorie: Samochody, Samoloty i Łodzie. Wszystkie posiadają cztery indywidualne dyscypliny, które prowadzą do dodatkowych pojazdów i wydarzeń. Różnorodność, jaką tu zaprezentowano, jest godna podziwu, a ja świetnie się bawiłem, testując nowe pojazdy wraz ze wzrostem mojej rangi.

Szczególnie podobały mi się nowo zaimplementowane motocykle, które nie tylko świetnie się kontrolują, ale pozwalają też na wykonywanie wielu absurdalnie odjechanych sztuczek. The Crew 2 błyszczy, gdy masz swobodę korzystania z jego rozległego świata, czy to poprzez wydarzenia na zamówienie, czy dynamiczną eksplorację.

Niestety, mimo że gra obejmuje całe Stany Zjednoczone, wszystko wydaje się trochę puste. Nowy Jork, Las Vegas i Salt Lake City to miejsca, które można eksplorować, ale jazda po nich to tylko przepiękna wizualna wizytówka i zaledwie kilka wydarzeń, w których można wziąć udział.

Rzadko kiedy natkniesz się na coś w sposób naturalny i będziesz musiał odwoływać się do uciążliwej mapy, aby znaleźć jakąś aktywność, a co dopiero wziąć w niej udział. Zorientowanie się w sytuacji zajmuje zdecydowanie zbyt dużo czasu, a w tak dużym świecie stanowi to jeszcze większy problem. Przycisk, który tworzyłby punkt orientacyjny do najbliższego wydarzenia, byłby zbawieniem, zapewniając graczom stały strumień rzeczy do zrobienia.

Zamiast tego, będziesz przeskakiwał z wydarzenia na wydarzenie, bez poruszania się po ogromnym świecie, który Ivory Tower spędziło lata na tworzeniu. Ostatecznie, jest to szkodliwy element projektu, który sprawia, że włączenie tak ogromnej scenerii czuje się nieme.

Odkładając na bok wszystkie kwestie związane z prezentacją i tonem, jak The Crew 2 sprawdza się w rzeczywistości? Wszystkie pojazdy steruje się z aurą satysfakcjonującej kompetencji. Pokonywanie ciasnych zakrętów w Ferrari, a następnie przesiadka do łodzi i mknięcie po nowojorskim porcie to świetne odczucia, choć rzadko kiedy można poczuć mistrzostwo w tym ogromnym zestawie pojazdów.

Zamiast tego osiągi każdego pojazdu są określane przez łupy, które można zdobyć i w które można się wyposażyć po każdym wydarzeniu. Te oznaczone kolorami części są łatwe do zrozumienia. Im wyższa liczba, tym większe ulepszenie, jakie przyniosą Twojemu pojazdowi. To jak Destiny lub Assassin's Creed, gdyby grywalna postać została zastąpiona przez szereg samochodów, łodzi i innych szalonych środków transportu.

Taki poziom personalizacji ogromnej liczby pojazdów to wspaniała cecha, nawet jeśli konieczność powrotu do konkretnego centrum, aby w pełni odmienić pojazd, staje się po pewnym czasie uciążliwa. Wskoczenie do wyścigu i poniesienie porażki tylko po to, by powrócić z wypucowaną bryką i wytrzeć podłogę konkurencją nigdy się nie znudzi, zwłaszcza jeśli jesteś gotów zainwestować w wiele dyscyplin The Crew 2.

Warto zauważyć, że momentami The Crew 2 jest spektakularne pod względem wizualnym. Dryfując po wąskim, zalanym deszczem zakręcie, gdy światło słoneczne wlewa się do środka, wielokrotnie opadała mi szczęka. Z drugiej strony, istoty ludzkie, które zajmują otwarty świat, przypominają pozbawionych skóry kosmitów z ich trupio wyglądającymi oczami i brakiem szczegółów.

To sprawia, że myślę, iż The Crew 2 powinno pójść drogą Burnout Paradise i całkowicie zrezygnować z ludzi w grze. Nie ma nic złego w dystopijnym świecie pełnym samojezdnych samochodów i nikogo w zasięgu wzroku.

Wyraźna ambicja The Crew 2, by połączyć samochody, samoloty i łodzie w jedno sportowe doświadczenie, jest godna podziwu, ale stale podważana przez nijaką, nieatrakcyjną powłokę, w której jest zamknięta.

Odwzorowanie Stanów Zjednoczonych przez Ivory Tower jest pozbawione osobowości, przypominając upiorne widmo, które nie robi nic, aby wdrożyć tętniącą życiem kulturę narodu do wyścigu, który rozpaczliwie potrzebuje tożsamości.

Jeśli szukasz gry wyścigowej z dużą różnorodnością i kupą opcji i nie martwisz się o jej słabą prezentację, to zdecydowanie jest tu coś, co może ci się spodobać. W przeciwnym razie, na horyzoncie jest mnóstwo innych lepszych gier wyścigowych.

 

Poradnik dla początkujących

W przeciwieństwie do pierwszego The Crew z 2014 roku, The Crew 2 nie zawiera ciężkiej, oskryptowanej fabuły, która ma doprowadzić twoją postać do "końca" gry. Zamiast tego, masz za zadanie stać się sławnym zawodnikiem poprzez konkurowanie w wydarzeniach i podnoszenie całkowitej liczby followersów, które masz. Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w wyścigach prędkości, zawodach motocrossowych, czy po prostu wykonujesz pętle w swoim samolocie dla zabawy, będziesz stale zdobywać nowych obserwujących.

Początkowo będziesz "żółtodziobem" i będziesz mógł konkurować tylko kilkoma różnymi typami pojazdów, z kilkoma pierwszymi odblokowanymi za darmo, gdy wypróbujesz różne wydarzenia. Po awansowaniu na przykład do "popularny", "sławny" czy "gwiazda", można odblokować dodatkowe rodzaje pojazdów i wydarzeń do wykonania.

Skorzystaj z mapy świata gry, aby powiększyć widok na całe Stany Zjednoczone. Z tego miejsca możesz wybrać dowolną ikonę na mapie, aby dowiedzieć się, ilu followersów zdobędziesz za jej pomyślne ukończenie, a także ile gotówki otrzymasz. Przyda ci się to później, gdy będziesz musiał kupować pojazdy, aby odblokować nowe rodzaje wyścigów. Z tego menu możesz także szybko przejść bezpośrednio do wydarzenia - nie musisz jechać przez całą mapę!

Oprócz obserwujących i pieniędzy istnieje jeszcze jedna liczba, na którą musisz zwrócić uwagę. Każdy pojazd, którym jeździsz, ma swój własny poziom bazowy, a ta liczba daje Ci przybliżoną ocenę jego wydajności w wyścigach. Kiedy wybierzesz wydarzenie na mapie, zobaczysz aktualny poziom pojazdu, a także to, co jest zalecane, aby wziąć udział w wyścigu. Możesz się ścigać, jeśli nie masz jeszcze tego poziomu, ale będzie ci bardzo trudno osiągnąć sukces.

Aby ulepszyć swoje samochody, motory, łodzie i samoloty, musisz wyposażyć je w dodatkowe części samochodowe, które gra nazywa "łupami". Te będą wapadać po zakończeniu udanego wyścigu i możesz je wykorzystać do ulepszenia opon, silnika, zawieszenia i nie tylko. Choć są one w różnych kolorach, w stylu podobnym do tego z gier fabularnych - fioletowy jest lepszy od zielonego, na przykład - tak długo, jak numer łupu jest wyższy niż numer na obecnej części samochodu, warto je zamienić.

Jeśli zapomnisz odebrać zdobyte łupy, znajdziesz je w skrzynce pocztowej w siedzibie danej dyscypliny. Jeśli zapomnisz, w jakiej dyscyplinie odbywało się wydarzenie, jej siedziba będzie miała ten sam kolor, co ikona wydarzenia na mapie.

Jeśli usłyszysz sygnał dźwiękowy i Twoja mini-mapa zacznie migać, jesteś w pobliżu bonusowej "żywej nagrody", która zawiera dodatkowe łupy. Aby ją zlokalizować, kontynuuj jazdę, aż sygnały dźwiękowe staną się częstsze. Nie znajdziesz ich zbyt często, ale są bardzo przydatne, aby podnieść swój poziom na tyle, by móc wystartować w następnym wyścigu.

Zwłaszcza na początku, liczba nowych wydarzeń, które pojawią się na całej mapie może być przytłaczająca. Nie wszystkie z nich są jednak świetnymi sposobami na zdobycie followersów, więc radzę skupić się na tych kilku konkretnych typach, aby od razu zwiększyć ich liczbę.

Wyścigi uliczne - Standardowy tryb dla większości gier wyścigowych z otwartym światem, wyścigi uliczne w The Crew 2 zazwyczaj nagradzają Cię około 2000 nowych followersów i można je ukończyć w zaledwie kilka minut.  Wyścigi uliczne są trudniejsze niż niektóre inne wydarzenia, ale ćwiczenie ich pomoże ci rozwinąć twoje umiejętności.

Rajdy rajdowe - wyścigi off-road, które zazwyczaj prowadzą przez lasy, bagna i inne obszary, w których samochód prawdopodobnie nie powinien się poruszać. Masz większą swobodę w wyborze drogi i zazwyczaj nie musisz się martwić o pokonywanie ciasnych zakrętów, ale nagroda dla naśladowcy jest mniej więcej taka sama, jak w przypadku wyścigów ulicznych.

Motocross - zawody motocrossowe to nadal wyścigi, ale będziesz jeździć na motocyklu dirtowym po trasie pełnej ogromnych skoków i ciasnych zakrętów. Pomimo niebezpiecznej fasady, są to w rzeczywistości dość łatwe zawody.

Akrobacje - Latanie samolotem brzmi zniechęcająco, ale The Crew 2 czyni to łatwym. W zawodach akrobacyjnych będziesz miał za zadanie wykonać pewne sztuczki, takie jak rolki czy pętle, aby zdobyć punkty. Są one dość łatwe i można je wykonać bardzo szybko, a po upłynięciu czasu można zazwyczaj kontynuować wykonywanie trików, aby zdobyć jeszcze więcej obserwujących.

 

I to koniec poradnika, jak zarówno koniec całego artykułu. Mam nadzieję, że był pomocny dla nowych graczy i osób, które zamierzają kupić grę.

0 Komentarzy

Ostatnie wpisy